Dziecięce własnoręcznie wykonane prezenty na Dzień Ojca

Nie ma piękniejszego prezentu dla ojca niż coś ręcznie wykonanego przez jego dzieci. Zwłaszcza, gdy dziecko samo zrobiło prezent. W tym artykule zaproponujemy kilka różnych pomysłów na upominki na Dzień Ojca.
Dziecięce własnoręcznie wykonane prezenty na Dzień Ojca

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca, 2021

W Polsce obchodzimy Dzień Ojca 23 czerwca. Jak zwykle nieco wcześniej dzieci wykonują w szkole różnego rodzaju ręcznie wykonane drobiazgi, które później posłużą jako prezent dla ich ojców tego dnia.

Nie ma piękniejszego prezentu na Dzień Ojca niż coś ręcznie wykonanego przez jego dziecko. Zwłaszcza, gdy dziecko samo zrobiło prezent i mu go zadedykowało.

Z tego powodu podamy listę pomysłów na ręcznie wykonane rzeczy, które dzieci mogą przygotować w szkole i w domu, aby uczcić Dzień Ojca. Prezentów dla naszych ojców nigdy nie będzie za mało!

Ręcznie wykonane prezenty na Dzień Ojca

Rysunek ojca i jego dziecka

Jak wspomnieliśmy na początku wpisu, ręcznie robione prezenty zachwycą każdego ojca. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że malowanie i rysowanie to jedne z zajęć, które najbardziej podobają się dzieciom, możesz skorzystać z okazji i poprosić dzieci o narysowanie obrazu swojego ojca i siebie, a nawet całej rodziny.

Rysunek może być dobrym prezentem na Dzień Ojca

Choć może się to wydawać bardzo prostym prezentem, pokaże ważne aspekty tego, jak dzieci widzą swoich ojców. Ponadto ważny jest dla nich rozwój ekspresji artystycznej, wyobraźni i kreatywności.

Malowanie palcami

Oryginalność jest zawsze obecna w prezentach, które dzieci robią dla swoich ojców w Dzień Ojca. Dzięki temu efekty końcowe będą niezwykle zabawne, a ojcowie uznają je za bardzo oryginalny prezent. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko następujących materiałów:

  • Biała kartka papieru.
  • Tektura czarno-biała.
  • Farba.

Dłoń dziecka będzie reprezentować twarz i włosy ojca. Niech dziecko zanurzy ręce w farbach do malowania, a następnie odciśnie je na czystej kartce papieru. Następnie może odrysować kształt swojej dłoni ołówkiem i być może korzystając z uwag mamy dorysuje kilka drobiazgów. Całość powinna utworzyć twarz.

Dorysuj oczy oraz wąsy wewnątrz twarzy. Te wąsy można narysować na samym papierze lub dokleić po wycięciu z czarnego kartonu, aby nadać pracy bardziej kreatywny efekt.

Na koniec wytnij białą tekturę w kształt krawata i umieść ją pod odciskiem dłoni. Możesz ozdobić ten krawat wybranymi przez siebie materiałami lub kolorami, zgodnie z upodobaniami ojca.

Ramka na zdjęcia

Zdjęcia są zawsze pięknymi prezentami i pozostawią wspaniałe wspomnienia. Dlatego pokażemy Ci jedną z najbardziej oryginalnych prac ręcznych z okazji Dnia Ojca. Nie mówimy tutaj o konwencjonalnej ramce do zdjęć.

Do tego rzemiosła będziesz potrzebować:

  • Karton.
  • Nożyce.
  • Ołówek.
  • Dwie fotografie.

Na kartonie dziecko powinno narysować wielkimi literami słowo „TATA”. Następnie wycinamy trójkąty litery „A”.

To miejsca, w którym umieścimy wybrane przez nas zdjęcia. W tym celu radzimy wybierać zdjęcia ze zbliżeniami twarzy, w przeciwnym razie trudno będzie je umieścić w otworach liter. To prosty sposób na zrobienie pięknego wspomnienia wykonanego w całości ręcznie, które z pewnością ucieszy każdego ojca.

Wszystkie rękodzieła wykonane przez dzieci mają oryginalność.

Zakładki do książek: klasyczne ręcznie wykonane prezenty na Dzień Ojca

Jednym z najlepszych sposobów zachęcania do czytania jest tworzenie akcesoriów związanego z czytaniem. Poza tym, jeśli ojcowie kochają literaturę, nie będzie dla nich lepszego prezentu.

Proponowane przez nas rzemiosło to nic innego jak zakładka, którą dzieci stworzą, aby ich ojcowie mogli używać jej we wszystkich czytanych książkach. Aby to zrobić, potrzebujesz po prostu następujących materiałów:

  • Drewniany spinacz do bielizny.
  • Kolorowy karton lub filc.
  • Klej.

Bez wątpienia jest to jeden z tych prezentów, w których dzieci mogą wykorzystać dużo kreatywności i wyobraźni. Z filcu lub kolorowego kartonu, w zależności od materiału, który wybierzesz, dziecko stworzy wizerunek swojego ojca.

Cechy fizyczne będą tymi, które przeważają w tym rzemiośle. Na przykład, czy ma wąsy? Czy on nosi okulary? Czy jego włosy są blond? Daj upust kreatywności dziecka.

Z pewnością każdy ojciec ucieszy się z jednego z powyższych prezentów!

To może Cię zainteresować ...
Dobry ojciec zostawia dziecku wspaniałe dziedzictwo
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Dobry ojciec zostawia dziecku wspaniałe dziedzictwo

Rousseau mawiał, że jeden dobry ojciec wart jest stu nauczycieli. Niewiele osób wywiera na naszych wspomnieniach tak wczesne emocjonalne piętno.


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.