Aplikacje do rysowania i kolorowania dla dzieci - poznaj je!

Aplikacje do rysowania i kolorowania są świetną mobilną rozrywką dla dzieci. Możesz wykorzystać je w podróży, w poczekalni lub jako wieczorną rozrywkę.
Aplikacje do rysowania i kolorowania dla dzieci - poznaj je!

Ostatnia aktualizacja: 05 września, 2021

Aplikacje do rysowania i kolorowania są świetną mobilną rozrywką dla dzieci. Możesz wykorzystać je w podróży, w poczekalni lub jako wieczorną rozrywkę.

Większość dzieci lubi rysować i kolorować obrazki – pozwala im to rozwinąć ich zdolności artystyczne. Wspomniane w poniższym artykule aplikacje do rysowania możesz pobrać na swój telefon lub tablet, aby maluchy mogły się nimi cieszyć w wolnym czasie.

Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł i dowiedz się więcej!

Aplikacje do rysowania i kolorowania dla dzieci

Rysowanie i kolorowanie to jedne z najlepszych zajęć dydaktycznych i rozrywkowych, jakie istnieją. Oprócz tego, że są niesamowicie atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku, przyczyniają się także do rozwijania wyobraźni dziecka i innych umiejętności.

Dlatego chcemy udostępnić wam dziś kilka opcji aplikacji dla dzieci, które idealnie nadają się do rysowania, malowania i kolorowania.

Większość dzieci, niezależnie od umiejętności rysowania, uwielbia odkrywać czystą kartkę papieru. To właśnie tutaj mają możliwość ożywienia swoich myśli lub wypełnienia ich jasnymi i pięknymi kolorami.

Wydaje się, że wraz z pojawieniem się nowych technologii dzieci porzuciły pewne codzienne czynności. Cenne zajęcia, takie jak rysowanie i czytanie, które zawsze były popularne, teraz odchodzą na dalszy plan.

Ważne jest, aby rodzice i wychowawcy dostosowali się do zmian, jakie współczesne czasy przyniosły dzieciństwu naszych pociech. Ale robiąc to, nie wolno nam zapominać o tych zajęciach, które większość dzieci lubi.

Ta adaptacja obejmuje użycie urządzeń elektronicznych, aby dzieci mogły nadal rysować i kolorować… ale w nieco inny sposób. Dlatego też chcemy skorzystać z tej okazji, aby podzielić się z wami wybranymi aplikacjami dla dzieci do rysowania i kolorowania.

Są nie tylko zabawne, ale także zachęcają do ćwiczenia umiejętności motorycznych. Może się to wydawać zaskakujące, że rysowanie i kolorowanie na tablecie wymaga znacznie większej precyzji niż wykonywanie tego zajęcia na papierze.

Aplikacje dla dzieci do rysowania i kolorowania

Rysowanie na tablecie


1. Kolorowanie zwierząt – Animals Coloring Book

Niemal każde dziecko uwielbia zwierzęta. Dlatego jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla dzieci i młodych artystów. Aplikacja zawiera wiele szkiców zwierząt, które dzieci mogą pokolorować wedle uznania.

Tak jak w przypadku standardowych książeczek do kolorowania, ta aplikacja oferuje nam podobne korzyści… tylko na ekranie, a nie na papierze.

Rysunki, które znajdziesz w aplikacji Animals Coloring Book, mają duże wymiary i zawierają niewiele szczegółów. Dlatego oferują poziom idealny dla przedszkolaków.

2. Colorfy Live 3D, jedna z najlepszych aplikacji dla dzieci do rysowania i kolorowania

Ta aplikacja do rysowania dla dzieci umożliwia użytkownikom wybranie ustawień wieku na początku gry. Dlatego złożoność rysunków rośnie wraz z wiekiem i poziomem zaawansowania użytkownika.

Znajdziesz tu wszystko, od najprostszych rysunków po najbardziej szczegółowe projekty z efektami i mieszaniem. Dzięki tym funkcjom ta aplikacja doskonale nadaje się do kolorowania i rysowania bez względu na wiek i umiejętności rysowania. Nawet ty możesz cieszyć się jej funkcjami.

3. Kids Doodle

Dzieci w naturalny sposób są przyciągane w stronę jasnych i żywych kolorów. Twórcy aplikacji Kids Doodle doskonale zdawali sobie z tego sprawę, dołączając opcję kolorowania w neonowych kolorach. To tylko jedna z najlepszych funkcji gry.

Kolejną funkcją, która wyróżnia tę aplikację dla dzieci na tle pozostałych, jest możliwość tworzenia prezentacji. Gdy maluchy skończą malować i rysować kilka dzieł sztuki, mogą je pokazać znajomym i rodzinie.

4. ABC Coloring Games – aplikacja do kolorowania

Prezentacja tej aplikacji jest podobna do opisanej powyżej aplikacji Animals Color Book. Jednak ABC Coloring Games idzie o krok dalej. Dzieci korzystające z tej aplikacji mają nie tylko możliwość kolorowania i rysowania, ale także uczenia się.

W miarę rozwijania umiejętności plastycznych dzieci będą również omawiać też litery alfabetu. W tym sensie stawiają pierwsze kroki w świecie czytania i pisania.

5. Tablet rysunkowy – aplikacje do rysowania

Rysowanie

Jak już wskazaliśmy na początku tego artykułu, rysunek, kredki  i papier zawsze szły razem w parze. Pomimo pojawienia się nowych technologii w naszym życiu, papier, rysunek, kolorowanie i malowanie są nieodłączną rozrywką i należą do ulubionych zajęć dzieci.

Twórcy aplikacji dla dzieci są oczywiście świadomi związku między tymi pojęciami. Dlatego ekipa odpowiedzialna za aplikację Drawing Pad postanowiła stworzyć ekran przypominający papier.

Innymi słowy, pomimo faktu, że dzieci rysują i kolorują na tablecie, aplikacja daje im wrażenie, że używają prawdziwego papieru. Efekty i możliwości, które oferuje ta aplikacja sprawiły, że stała się ona niezaprzeczalnym faworytem wśród młodych odbiorców.

Podsumowanie – aplikacje do rysowania

Teraz, gdy znasz już tych 5 ciekawych aplikacji do wyboru, pozwól swoim dzieciom odkryć, które z nich lubią najbardziej. Oczywiście te alternatywy technologiczne nie powinny całkowicie zastępować rysowania i kolorowania na prawdziwym papierze.

Ale jesteśmy pewni, że Wasze maluchy będą czerpać przyjemność z połączenia klasycznych działań artystycznych z atrakcyjną nową technologią.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.