Polityka redakcyjna

Ogromna ilość danych w Internecie na temat zdrowia i życia rodzinnego może skomplikować podejmowanie decyzji. Dlatego nasz cel jest konkretny: dostarczyć Ci wiarygodne, łatwe do zrozumienia informacje zorientowane na poprawę dobrostanu Twojej rodziny w procesie rodzicielskim.

Nasza wizja redakcyjna

Jesteśmy bezpłatnym portalem informacyjnym dla matek i ojców. Przystępnym, ciepłym i rzetelnym językiem przekazujemy wiedzę o macierzyństwie i ojcostwie, która może rozwiać częste wątpliwości naszych czytelników.

Ponieważ w Internecie jest wiele informacji dla matek i ojców i trudno jest znaleźć źródła oparte na naukowych i potwierdzonych danych, Jesteś Mamą chce być zaufaną przestrzenią dla rodzin, aby rozwiewać wątpliwości dotyczące ciąży, rodzicielstwa, zdrowia, edukacji i relacji rodzinnych.

Na naszym portalu znajdziesz pozytywne informacje, aby zadbać o swoją rodzinę. Chcemy, abyś podejmował właściwe decyzje dotyczące zdrowia Twojego i Twojej rodziny.

Nasze wartości

Za wszystkimi publikowanymi przez nas treściami stoją wartości wyznawane przez portal Jesteś Mamą. Wśród nich jedną z najważniejszych jest zaufanie. Chcemy, aby matki i ojcowie, którzy nas czytają, czuli, że mogą znaleźć dokładne i prawdziwe informacje. Drugą wartością, którą stawiamy na pierwszym miejscu jest jakość. Nasze treści mają wewnętrzną wartość, która odróżnia je od innych artykułów w sieci. Publikowane przez nas informacje są zweryfikowane przez profesjonalistów i dostarczają wiedzy przydatnej w życiu rodzinnym.

W naszym podejściu chcemy promować wartość bliskości. i zażyłości. Używamy języka zrozumiałego dla każdej matki i ojca.

Wreszcie, mamy wartość inkluzji. Wiemy, że każda rodzina ma swoją specyfikę, dlatego nie proponujemy uniwersalnych przepisów. Nasze informacje są kontekstualizowane i uwzględniają wszystkie rodzaje rodzin. Nie oceniamy stylu życia Twojej rodziny.

Nasz głos

Aby komunikować się z matkami i ojcami, na portalu Jesteś Mamą używamy głosu, który ma następujące cechy:

  • Empatia: jesteśmy ludźmi, którzy tworzą treści dla innych ludzi. Dlatego rozumiemy specyfikę różnych sytuacji i stawiamy się w sytuacji dorosłych, którzy chcą mieć dziecko lub już je mają. Wiemy, że istnieje wiele wątpliwości i że przyjacielska rada może mieć znaczenie na tych etapach.
  • Porady: jesteśmy głosem, który prowadzi i pomaga w procesie rodzinnym. Nie narzucamy jednej wizji ani nie twierdzimy, że posiadamy absolutną prawdę o rodzicielstwie. Nasze porady ukierunkowane są na poprawę jakości życia rodzinnego, tak aby wszyscy członkowie rodziny mogli się w pełni rozwijać.
  • Niezawodność: w Jesteś Mamą przykładamy najwyższą wagę do jakości naszych treści. Dlatego nasz głos jest rzetelny, o czym dajemy pewność naszym czytelnikom. Możesz być pewien, że to, co zostało opublikowane na naszym portalu, zostało sprawdzone i zatwierdzone przez profesjonalistów.
  • Brak uprzedzeń: celowo unikamy wyrażeń, które mogą zachęcać do stygmatyzacji lub dyskryminacji. Rozmawiamy z rodzinami, które są na różnych etapach iw różnych procesach.

Nie staramy się generować strachu ani niepokoju, ale inspirować do pozytywnych działań.

Nasz zespół

Jesteś Mamą to zespół profesjonalistów z różnych dziedzin związanych z macierzyństwem i rodzicielstwem. Pracujący z nami lekarze, pielęgniarki, pedagodzy, psychologowie, dietetycy i psychologowie edukacyjni są na bieżąco aktualizowani w swojej dziedzinie i chętnie dzielą się informacjami w przyjemny, prosty i zrozumiały sposób.

Źródła naukowe są często konsultowane przez nasz zespół redakcyjny. W ten sposób gwarantujemy jakość publikowanych przez nas treści. Dodatkowym atutem jest doświadczenie, które nasi pracownicy zyskali w swoim zawodzie i będąc w kontakcie z dziećmi i dorosłymi.

Nasz proces redakcyjny

Wybór treści do publikacji na portalu Jesteś Mamą rozpoczyna się od szczegółych badań przez dedykowany zespół w celu określenia tematów najbardziej istotnych dla rodzin. Interesują nas propozycje, które wnoszą wartość dodaną do życia rodzinnego i rozwiązują specyficzne wątpliwości naszych czytelników.

eśli chodzi o wiadomości zdrowotne, dokonujemy specjalnego wyboru. Nasz zespół codziennie bada wiadomości zdrowotne, które mogą mieć fundamentalne znaczenie dla Twojego życia.

Priorytetowo traktujemy tematy oryginalne, niepowtarzalne i pozytywne dla naszych czytelników. Po ustaleniu tematów nasz zespół profesjonalnych redaktorów opracowuje kompletny, zaktualizowany, uzasadniony naukowo i empatyczny tekst. Nie tolerujemy plagiatu, dlatego przed publikacją grupa redaktorów sprawdza, czy tekst jest zgodny z naszymi wartościami i wyraża głos Jesteś Mamą. Jeśli jakość spełnia nasz, oczekiwania, treść jest publikowana na naszej stronie.

Wszystkie filtry, które stosowaliśmy wcześniej, nie zatrzymują się po opublikowaniu treści, ponieważ z czasem pojawiają się nowe wersje. Okresowo część zespołu przegląda publikowane treści, aby je zaktualizować, dodać nowe informacje i udoskonalić przekaz, jaki przekazujemy matkom i ojcom. Ta kontrola treści jest stała iw przypadku aktualnych wiadomości polega na odnawianiu danych zgodnie z ewolucją artykułów w toku.

W publikacjach na portalu Jesteś Mamą znajdziesz 2 etykiety, które wskazują stopień weryfikacji informacji:

  • Fakty sprawdzone: jeśli nasz artykuł ma tę etykietę, oznacza to, że treść jest oparta na wiarygodnych źródłach naukowych i akademickich. W końcowej sekcji bibliografii można potwierdzić te źródła.
  • Oparte na dowodach: ta etykieta oznacza wyższą wartość weryfikacyjną niż poprzednia. Oznacza to, że większość źródeł w bibliografii to opracowania naukowe, które mają własny proces walidacji przez specjalistyczne czasopisma.

Zastrzeżenia

Na portalu Jesteś Mamą, staramy się dostarczać Ci informacji edukacyjnych i informacyjnych związanych z ciążą, rodzicielstwem i innymi tematami związanymi z macierzyństwem. Należy jednak pamiętać, że nasze treści nie powinny zastępować profesjonalnej diagnozy, porady ani leczenia.

Każda osoba i sytuacja jest wyjątkowa, a to, co działa dla jednej osoby, może nie być odpowiednie dla innej. Dlatego też, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące zdrowia Twojego lub Twojego dziecka, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji zalecamy skonsultowanie się z zaufanym specjalistą.

Pamiętaj, że informacje podane na naszej stronie internetowej są jedynie ogólnymi wskazówkami i nie mogą zastąpić opinii pracownika służby zdrowia – jesteśmy tutaj, aby udzielić Ci informacji i wsparcia, ale zawsze powinieneś skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać najlepszą poradę dla Ciebie i Twojej rodziny!

Uwagi, sugestie i poprawki

Na portalu Jesteś Mamą z przyjemnością przyjmujemy wszelkie komentarze i sugestie, które chcesz nam wysłać. Twój udział rozwija nasz portal, pozwala nam poprawiać jakość treści i informuje nas o tym, co jest dla Ciebie najbardziej przydatne.

Wiadomości, które nam wysyłasz, zostaną sprawdzone tak szybko, jak to możliwe i zostaną wzięte pod uwagę. Napisz do nas przez naszą stronę kontaktową.