Profesjonalny zespół

Portal Jesteś Mamą tworzą profesjonaliści specjalizujący się w dziedzinie zdrowia, psychologii i edukacji, którzy pracują nad zagwarantowaniem jakości, prawdziwości i dokładności naukowej naszych treści, aby zapewnić wskazówki dotyczące płodności i planowania ciąży oraz być źródłem wsparcia podczas różnych etapów rodzicielstwa.

Medic Team

Dzięki naszemu rygorystycznemu procesowi selekcji posiadamy zespół profesjonalistów z publicznych i prywatnych dziedzin zawodowych, którzy są doskonale przeszkoleni i mają ogromne doświadczenie zawodowe, które potwierdza i weryfikuje, czy nasze treści są zgodne ze standardami jakości.

Nasz zespół ekspertów weryfikuje informacje we wszystkich publikowanych przez nas treściach, aby zapewnić ich jakość.

Przed każdą publikacją zespół profesjonalistów ocenia każdy artykuł, aby upewnić się, że informacje są dokładne, aktualne i poparte badaniami naukowymi. Wszystkie treści są na bieżąco weryfikowane, abyśmy mieli pewność, że czytelnicy Jesteś Mamą otrzymują wysokiej jakości informacje dostosowane do najnowszych odkryć i badań w dziedzinie zdrowia, edukacji i macierzyństwa.

Associated professionals

Thumb Author Rocío Gil Redondo

Dermatolog specjalizująca się w zaawansowanej estetyce i transplantacji włosów. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie jako profesjonalny dermatolog. Pracę tę obecnie wykonuje w szpitalu La Paz.

Thumb Author Carlos González

Pediatra z dużym doświadczeniem w promowaniu informacji. Jest autorem kilkunastu książek związanych z karmieniem piersią, rodzicielstwem, rozwojem dziecka i żywieniem niemowląt. Prowadził konferencje w różnych krajach na całym świecie i jest założycielem Katalońskiego Stowarzyszenia Karmienia Piersią.

Thumb Author Manuel Antonio Fernández

Lekarz specjalizujący się w neurologii dziecięcej. Jest założycielem i dyrektorem Andaluzyjskiego Instytutu Neurologii Dziecięcej oraz dyrektorem studiów magisterskich z neuropediatrii i neurorozwoju na Uniwersytecie CEU Cardenal Herrera. Ma doświadczenie jako koordynator programów edukacyjnych, kampanii prozdrowotnych, nauczyciel, organizator konferencji, doradca kampanii pediatrycznych, oraz informator.

Thumb Author Sara Cañamero

Sara Cañamero

Pielęgniarka Położniczo-Ginekologiczna

Thumb Author Sara Sanchis

Sara Sanchis

Psycholog

Thumb Author Bego Corrales

Bego Corrales

Nauczycielka

Thumb Author Nadyra Muhammad

Nadyra Muhammad

Psychopedagog

Psycholog edukacyjny specjalizujący się w neurorozwoju dzieci. Posiada doświadczenie jako coach, pedagog szkolny, psycholog kliniczny, koordynator ośrodków edukacyjnych oraz koordynator warsztatów i programów szkoleniowych. Jest założycielką ABCcerebrum. Obecnie koordynuje Dział Psychoedukacji w Thomas Jefferson School Panama.

Thumb Author Leticia María Fernández Gutiérrez

Psycholog edukacyjny specjalizujący się w mediacjach rodzinnych i poradnictwie szkolnym. Pracowała jako wychowawca klas prywatnych, a także doradca w Espacio Liberum. Obecnie monitoruje program Despierta España, poprzez który współpracuje z mediami cyfrowymi przy pisaniu i redagowaniu artykułów związanych z jej szkoleniem.

Thumb Author Pedro González Núñez

Pedro González Núñez

Edukacja wczesnoszkolna

Komunikator audiowizualny i specjalista w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Chociaż przez pewien czas pracował jako pedagog, obecnie pracuje jako redaktor i pisarz. Ma długą historię jako współpracownik różnych mediów cyfrowych i jest autorem tuzina książek beletrystycznych.

Thumb Author Maria Fátima Seppi Vinuales

Dziennikarka i psycholog. Posiada dyplom z rodzicielstwa, przywiązania i rozwoju oraz bogate doświadczenie w dziedzinie komunikacji. Obecnie pracuje jako psycholog i współpracownik mediów cyfrowych przy pisaniu i redagowaniu treści.

Thumb Author Marián Carrero Puerto

Psycholog specjalizujący się w uważności. Jest współpracowniczką Centrum Psychologii Renacer i profesorem Międzynarodowego Uniwersytetu w Walencji. Uczestniczyła w projektach badawczych, konferencjach międzynarodowych oraz jako popularyzatorka. Ten ostatni obszar zgłębia jako pisarka i redaktorka magazynów związanych z psychologią.

Thumb Author Diego Pereira

Lekarz z doświadczeniem w pracy z organizacjami pozarządowymi wspierającymi społeczności wiejskie i tubylcze w Wenezueli. Był koordynatorem redakcyjnym magazynu Acta Científica Estudiantil, współpracownikiem projektów badawczych oraz autorem/redaktorem artykułów dla mediów i stron internetowych związanych ze zdrowiem. Obecnie kończy staże medyczne w Klinice Nueva Caracas.

Thumb Author Irene Nora Melamed

Pediatra i lekarz młodzieży. Była konsultantką Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia, współzałożycielką Sekcji Młodzieży Ogólnego Szpitala Dziecięcego „Ricardo Gutiérrez”, badaczką i nauczycielką na Wydziale Nauk Społecznych Ameryki Łacińskiej oraz na Narodowym Uniwersytecie Entre Ríos. Posiada bogate wykształcenie akademickie i praktyczne w zakresie zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia dzieci i młodzieży.

Thumb Author Sara Clemente Luna

Sara Clemente Luna

Psychologia i dziennikarstwo

Thumb Author Mara Amor López

Psycholog z dużym doświadczeniem w praktyce klinicznej. Pracowała jako trener w instytucjach, jako facylitatorka wykładów i warsztatów w szkołach średnich, jako kierowniczka gabinetów psychologicznych oraz jako psycholog kliniczny. Dziś ten ostatni zawód łączy z pisaniem artykułów dla mediów cyfrowych.

Thumb Author Angela Herrero Marin

Z zawodu farmaceutka. Ángela wyspecjalizowała się teoretycznie i praktycznie jako asystentka pracy. Prowadzi prelekcje i warsztaty dla kobiet w ciąży, aby pomóc im zrozumieć wszystkie aspekty tego procesu. Zapewnia również towarzyszenie fizyczne i emocjonalne na tym etapie, a także rozpowszechnianie swojej wiedzy za pośrednictwem mediów cyfrowych.

Thumb Author María Matilde

Pedagog specjalizujący się w innowacjach edukacyjnych i naukach ścisłych. Zdobyła doświadczenie jako psychopedagog, doradca i trener. Uczyła w instytucjach publicznych i prywatnych, a także rozwijała równoległą karierę jako trener osobisty.

Thumb Author Saúl Sánchez Arias

Saúl Sánchez Arias

Odżywianie i dieta

Dietetyk specjalizujący się w żywieniu sportowców. Posiada doświadczenie w zakresie nauczania, przygotowania i propagowania. Pracował w Real Club Deportivo de La Coruña projektując, nadzorując i doradzając w przygotowaniu menu dla profesjonalnych graczy. Obecnie pracuje jako dietetyk kliniczny oraz jako pisarz dla mediów cyfrowych w swojej dziedzinie szkolenia.

Thumb Author Elena Sanz Martín

Psycholog kliniczny specjalizujący się w zastosowaniu modelu poznawczo-behawioralnego w terapii rodzin oraz w leczeniu uzależnień młodzieży i dorosłych. Współpracowała przy rozpowszechnianiu i tworzeniu treści w tych obszarach i pracuje jako psycholog kliniczny w swojej prywatnej praktyce w Valladolid.

Thumb Author Leonardo Biolatto

Lekarz specjalizujący się w problematyce zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz rozwoju społecznego. Pracuje jako pisarz i zewnętrzny recenzent artykułów naukowych związanych z medycyną rodzinną, zdrowiem seksualnym i alkoholizmem młodzieży. Opracował projekty zdrowia publicznego na obszarach wiejskich i pracował jako wykładowca w swoich obszarach szkoleniowych.

Thumb Author Francisco María García

Prawnik, który wyspecjalizował się jako profesjonalny pisarz. Początkowo pracował jako urzędnik państwowy i radca prawny, choć po pewnym czasie zainteresował się karierą profesjonalnego pisarza. Współpracuje z różnymi mediami cyfrowymi, także przy kampaniach reklamowych i marketingowych. Pracował również jako redaktor i edytor tekstów.

Thumb Author Nadia Yépez Suarez

Nadia Yépez Suarez

Neuroedukacja

Pedagog i badacz w obszarze neuropedagogiki wczesnoszkolnej. Posiada bogate doświadczenie w projektach badawczych, zarządzaniu programami edukacyjnymi. Pracowała jako profesor uczelni, koordynator dyplomowy, pedagog szkolny i dyrektor dziecięcych placówek edukacyjnych. Była także prelegentką na konferencjach krajowych i międzynarodowych, facylitatorką kursów, autorką materiałów edukacyjnych, konsultantką i doradczynią programów psychopedagogicznych.

Thumb Author Lucía Corral

Lucía Corral

Specjalista do spraw żywienia

Thumb Author Elena Castro

Elena Castro

Filologia

Thumb Author Eva Maria Rodriguez Diego

Eva Maria Rodriguez Diego

Zawodowa pisarka i specjalista od wychowania fizycznego

Profesjonalna pisarka z ponad 10-letnim doświadczeniem. Posiada tytuł magistra wychowania fizycznego i odbyła szkolenia, kursy i warsztaty z zakresu nauczania jogi, pilatesu, spinningu i ogólnie fitnessu. Ukończyła również szkolenia z zakresu terapii tańcem, psychopedagogiki i muzyki.

Thumb Author Maria Elisa Lisotti Luppi

Fizjoterapeutka specjalizująca się w kinezjologii i fizjoterapii położniczej. Posiada bogate doświadczenie jako położna, zarówno na poziomie wyszkolenia akademickiego, jak i praktyki. Współpracowała z różnymi ośrodkami kinezjologii położniczej, choć oferuje swoje usługi również w ramach prywatnej praktyki. Ma ponad 9-letnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Thumb Author María Cantos

María Cantos

Pielęgniarka

Thumb Author Azucena Fernández

Profesjonalna redaktorka i pisarka. Opublikowała powieści Sol de julio i Czekaj na mnie w Weimarze, jest założycielką i dyrektorką grupy teatralnej Decuma Teatro. Ma również doświadczenie jako nauczycielka, redaktorka treści, menedżerka treści i pisarka dla mediów cyfrowych.

Thumb Author Maria del Carmen Hernandez

Dermatolog z wykształceniem i doświadczeniem w dermatologii dziecięcej. Ma własną prywatną praktykę, choć współpracowała też z różnymi ośrodkami zdrowia w Argentynie. Uczestniczyła w międzynarodowych konferencjach, a pracę dermatologa łączy z pisaniem i redagowaniem artykułów z zakresu estetyki i zdrowia.

Thumb Author Olga Carbajo

Olga Carbajo

Biologia

Biolog specjalizujący się w naukach pedagogicznych i biotechnologii. Posiada doświadczenie jako asystentka laboratoryjna oraz jako wykładowca w dziedzinie biologii, chemii i fizyki. Działa jako propagatorka, współpracując z różnymi mediami cyfrowymi.

Thumb Author Marisol Rendón Manrique

Marisol Rendón Manrique

Edukacja wczesnoszkolna

Instruktorka językowa. Pracowała w programach na Uniwersytecie Caldas i Uniwersytecie Manizales jako wykładowczyni języka angielskiego i hiszpańskiego. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie jako nauczycielka, zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych. Obecnie pracuje jako instruktorka językowa w National Learning Service (SENA).

Thumb Author Silvia Zaragoza

Silvia Zaragoza

Specjalista żywienia

Dietetyczka. Pracowała w środowisku klinicznym, jako popularyzatorka, facylitatorka warsztatów i twórczyni programów żywieniowych. Zyskała duże doświadczenie w szpitalach i ośrodkach zdrowia, wykonując również swój zawód w prywatnych praktykach. Wyspecjalizowała się w obszarze dietetyki edukacyjnej, więc ma powołanie do nauczania innych paradygmatów zdrowego odżywiania.

Thumb Author Samanta Ruiz

Samanta Ruiz

nauczyciel

Profesor nauk społecznych specjalizujący się w pisaniu treści cyfrowych. Zdobyła bogate doświadczenie we współpracy z mediami i stosowaniu cyfrowych strategii marketingowych do pozycjonowania treści. Specjalizuje się w różnego rodzaju tematach, zawsze z analitycznym i badawczym spojrzeniem.

Thumb Author Sandra Golfetto Miskiewicz

Chirurgię ukończyła na Centralnym Uniwersytecie Wenezueli. Pracowała jako tłumaczka książek i filmów z angielskiego na hiszpański, a także jako wolontariuszka. Jest redaktorką i założycielką magazynu MedToday oraz współpracuje z różnymi mediami przy rozpowszechnianiu artykułów związanych ze zdrowiem.

Thumb Author Raquel Aldana

Raquel Aldana

Psycholog

Thumb Author Vanesa Evangelina Buffa

Lekarz dentysta specjalizujący się w higienie jamy ustnej dzieci i młodzieży. Pracowała jako wykładowczyni na poziomie średnim i wyższym w tym zakresie. Opracowała plany, programy i projekty mające na celu nauczanie, zarządzanie i higienę jamy ustnej w niesprzyjających rejonach Argentyny. Pracowała jako współpracownik instytucji rządowych i organizacji pozarządowych.

Thumb Author Marcela Alejandra Caffulli

Pediatra z dużym doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w neuropediatrii i neurorozwoju dzieci. Jest częścią Argentyńskiego Towarzystwa Pediatrii, podmiotu, z którym opracowuje projekty, programy, warsztaty i działania informacyjne w całym kraju. Jej praca jako pediatry przenosi ją również do kontekstu cyfrowego we współpracy z czasopismami i platformami poświęconymi zdrowiu i medycynie.

Thumb Author Ana Couñago

Ana Couñago

Psycholog

Psycholog edukacyjny. Posiada bogate doświadczenie jako twórczyni programów i kursów edukacyjnych, jako wolontariuszka w działaniach rekreacyjno-wychowawczych, jako psycholog dziecięcy i młodzieżowy oraz jako doradca i popularyzator. Wyspecjalizowała się w uczeniu dzieci w warunkach specjalnych, więc współpracowała z różnymi gabinetami i organizacjami wykonującymi pracę psychopedagogiczną.

Thumb Author Andrés Felipe Cardona Lenis

Andrés Felipe Cardona Lenis

Wychowanie fizyczne i sport

Zdobył dyplom z wychowania fizycznego i sportu. Ma doświadczenie jako pedagog i autor artykułów na temat zdrowia fizycznego i psychicznego. Opracował programy dla młodzieży i dorosłych poprawiające zdrowe wykorzystanie czasu wolnego. Brał również udział w konferencjach i seminariach poświęconych tematyce sportowej.

Thumb Author Valeria Sabater

Psycholog i pisarka. Specjalizuje się w neurokreatywności, inteligencji emocjonalnej i coachingu. Pracowała jako autorka treści, redaktorka, trenerka i psycholog kliniczny. Jest autorką kilku książek, m.in. Los lobos de la aldea Serieva (2015). Jest również facylitatorką kursów i programów związanych z wellness.

Thumb Author Arantza Martín Becerro

Specjalistka ds. zarządzania informacją i dokumentacją. Arantza Becerro pracowała jako bibliotekarka, dokumentalistka, konsultantka, twórczyni programów dla środowisk dziecięcych oraz jako urzędniczka państwowa (zawód, który wykonuje obecnie). Ma również doświadczenie jako autorka treści, zwłaszcza na tematy związane z macierzyństwem, rodzicielstwem i edukacją.

Thumb Author Leidy Mora Molina

Leidy Mora Molina

Pielęgniarka

Pielęgniarka specjalizująca się w kardiologii dziecięcej i opiece nad porodem. Jest profesorem na Uniwersytecie Doświadczalnym im. Rómulo Gallegosa i ma ponad 10-letnie doświadczenie w dziedzinie pielęgniarstwa. Pracuje również jako popularyzatorka poprzez pisanie i redagowanie artykułów związanych z ciążą, macierzyństwem i rodzicielstwem.

Thumb Author Laura Ruiz Mitjana

Psycholog dzieci i młodzieży specjalizująca się w zaburzeniach uczenia się. Pracowała jako psycholog kliniczny, autorka programów, coach, doradca wytycznych psychoedukacyjnych oraz kierownik projektów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Swoją pracę łączy z pisaniem, a także publikowaniem artykułów związanych z dziedziną, w której się specjalizuje.

Thumb Author María José Roldán

María José Roldán

Psychopedagogika

Psycholog edukacyjny z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą z trudnościami w uczeniu się. Pracowała z młodzieżą, która ma problemy z przystosowaniem się do cyklu szkolnego. Ma za sobą również długą karierę jako edytor, redaktor i koordynator treści cyfrowych.

Thumb Author Natalia Cobos Serrano

Natalia Cobos Serrano

Pedagog społeczny

Pracowniczka socjalna. Posiada doświadczenie w programach interwencyjnych dla rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, projektowaniu programów społeczno-edukacyjnych oraz jako mediatorka i doradca rodzinny. Jest wolontariuszką Hiszpańskiego Czerwonego Krzyża od ponad 7 lat, a obecnie pracuje jako profesor ds. usług społecznych w Junta de Castilla y León.

Thumb Author Marta Guzmán

Marta Guzmán

Specjalista do spraw żywienia