Letnie gry i zabawy dla dzieci - poznaj najlepsze z nich!

Gry to nie tylko zabawa, ale także naturalny sposób uczenia się dzieci. Tutaj pokażemy Ci kilka letnich gier, które pokochają Twoje dzieci.
Letnie gry i zabawy dla dzieci - poznaj najlepsze z nich!
Elena Sanz Martín

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Wraz z latem pojawiają się wysokie temperatury i szansa na aktywność na świeżym powietrzu. Ponadto dzieci mają znacznie więcej wolnego czasu. Jednak nawet najbardziej kreatywne rodziny mogą czasami nie mieć pomysłów i czuć się znudzonymi. Dziś pokażemy Ci letnie gry i zabawy dla dzieci, które sprawią, że Twoje lato będzie niezapomnianym przeżyciem.

Letnie wakacje to idealny czas na rozwijanie kreatywności, ćwiczenia i cieszenie się naturą. Dlatego możliwości zabawy i rozwoju są wręcz nieograniczone. W rzeczywistości zabawa jest dla dzieci naturalnym sposobem nauki.

Dzieci bawiące się na zewnątrz w lecie.

Letnie gry i zabawy dla dzieci rozwijające zdolności poznawcze

Zdolności poznawcze to procesy takie jak uwaga, percepcja lub pamięć. Obejmują również przetwarzanie informacji i rozwiązywanie problemów. Oto kilka zabaw dla dzieci, które pomogą im pracować nad tymi umiejętnościami.

Mapa skarbów

Wybierz skrzynię lub pudełko i umieść w niej jakiś cenny dla dzieci skarb. Mogą to być czekoladowe monety lub cokolwiek innego, co spodoba się Twoim dzieciom. Następnie wybierz miejsce w domu lub wokół niego, aby ukryć lub zakopać skarb i narysuj mapę, aby pomóc maluchom go znaleźć.

Narysuj na mapie najbardziej charakterystyczne lub znajome elementy otoczenia, które posłużą jako przewodnik i umieść X w miejscu skarbu. Na koniec daj im mapę i zaproś je do rozpoczęcia poszukiwań. To będzie nie lada przygoda!

Gymkhana

Ta zabawa może być tym, czym chcesz, ponieważ możesz zawierać różne wyzwania, które są najlepsze dla dzieci. Musisz po prostu stworzyć trasę z różnymi stacjami. Na każdej z nich dzieci muszą zdać inny test, aby móc przejść do następnej stacji. Zadania mogą wahać się od odgadnięcia zagadki do rozwiązania zadania matematycznego.

Postaraj się zaproponować różnorodne ćwiczenia, aby każde dziecko mogło się w nich wyróżnić. Dodatkowo wymyśl wypróbuj wyzwania, które zachęcają do współpracy i pracy zespołowej. Jeśli dodasz do tego trochę zdrowej konkurencyjności, możesz tworzyć zespoły i zobaczyć, który z nich dotrze do mety jako pierwszy.

Letnie gry zwiększające kreatywność

Balony wodne wiszące na zewnątrz.

Malowanie balonami wodnymi

Ta gra może być naprawdę zabawna dla najmłodszych. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko farby, balonów z wodą i dużej kartki papieru lub płótna.

Po prostu rozłóż papier lub płótno na trawie i wypełnij balony różnokolorową farbą. Teraz poproś dzieci, aby rozbiły balony na papierze i rozwinęły swoją najbardziej pomysłową stronę, tworząc kolorowy abstrakcyjny obraz.

Inną alternatywą jest wylanie farby na plastikowy talerz i zachęcenie dzieci do używania balonów z wodą jako pędzla. Mogą rozmazywać powierzchnię balonu i przesuwać go po płótnie, aby malować i rysować.

Mali pisarze

Nic tak nie pobudza kreatywności jak opowiadanie historii. Daj więc swoim dzieciom ołówek i papier, a następnie zasugeruj, aby napisały własną historię. Możesz dać im pełną swobodę lub podpowiedzieć im pewne elementy, które powinna zawierać historia, takie jak ludzie, miejsca lub wydarzenia.

Ponadto mogą dodawać obrazki, które ilustrują, co dzieje się w ich opowieści. Kiedy skończą, możecie przeczytać całość razem przed snem.

Letnie gry i zabawy dla dzieci oparte o aktywność fizyczną

W tego typu grach istnieją różne rodzaje wyścigów, które są proste i przyjemne. Od typowych wyścigów w workach, po te na trzech nogach, w których przywiązujesz prawą stopę jednego dziecka do lewej stopy drugiego. Wszyscy będą się dobrze bawić biegając razem.

Możesz także brać udział w wyścigach na taczkach, w których jedno dziecko chodzi na rękach, podczas gdy drugie trzyma je za nogi.

Lato spędzone na zabawie

Jak widać, letnie gry i zabawy dla dzieci są nie tylko formą rozrywki, ale mogą też pomóc w rozwoju fizycznym i psychicznym. Ponadto można je robić w domu i poza nim, dzięki czemu są to świetne opcje zarówno na słoneczne, jak i deszczowe dni.

Zabawa z dziećmi stworzy niezniszczalną więź i wspaniałe wspomnienia. Możesz cieszyć się wspólnym czasem, jednocześnie ucząc ważnych wartości i doskonaląc swoje umiejętności. Na co jeszcze czekasz? Wypróbuj je ze swoimi maluchami!

To może Cię zainteresować ...
Przestrzeń do zabawy w domu – 5 najlepszych przykładów
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Przestrzeń do zabawy w domu – 5 najlepszych przykładów

W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci kilka świetnych pomysłów, które pozwolą Ci utworzyć atrakcyjną przestrzeń do zabawy w domu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.