5 pomysłów na rękodzieła z okazji nadejścia wiosny

5 pomysłów na rękodzieła z okazji nadejścia wiosny

Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia, 2021

Nie ma lepszego sposobu na uczczenie nadejścia jednej z najpiękniejszych pór roku niż stworzenie jakiegoś interesującego rękodzieła.

Wiosna to synonim radości, kolorów, kwiatów i początku dobrej pogody. Dlatego nie możemy wymyślić lepszego sposobu na jej uczczenie niż kolorowe i ciekawe rękodzieła.

Poniżej znajdziesz propozycje związane z wiosną, których możesz nauczyć Twoje dzieci tworząc razem te fantastyczne rękodzieła. To świetny plan na spędzenie czasu w rodzinie!

5 pomysłów na rękodzieła z okazji nadejścia wiosny

Kwiaty

Nie może być inaczej. Kwiaty będą pierwszym rękodziełem, które stworzymy z okazji nadejścia wiosny. Są one jednymi z najbardziej charakterystycznych elementów tej pory roku.

Są bardzo proste do wykonania, możesz użyć różnych materiałów do ich stworzenia. Przedstawimy Ci trzy bardzo proste pomysły na stworzenie kwiatów z dziećmi, które pozwolą Ci miło spędzić czas z rodziną.

 • Pierwszym z materiałów do stworzenia kwiatów, którego użyjemy będą patyczki do lodów. Jeden z patyków będzie łodygą kwiatu i będziemy potrzebować kolejnych ośmiu, aby zrobić płatki.
 • Drugim z materiałów, których użyjemy do stworzenia kwiatów, będą małe plastikowe talerze. Pomalujemy każdy z talerzy na inny kolor, aby stworzyć kwiatek.
 • Trzecim z materiałów, których możesz użyć w tym przypadku, aby stworzyć płatki kwiatów będzie makaron, który wybiorą dzieci.
Papierowy kwiat

Ptaki

Maluchy w domu zazwyczaj uwielbiają zwierzęta. Z tego powodu będzie to jedno z rękodzieł, które najbardziej im się spodoba, ponieważ łączy ono malarstwo i zwierzęta.

Świergot ptaków to kolejny z charakterystycznych elementów wiosny i dlatego będzie to kolejne z rękodzieł, które proponujemy wykonać. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko trzech bardzo łatwo dostępnych materiałów:

 • Farby do malowania palcami.
 • Pisaków.
 • Papieru.

Dzieci będą musiały włożyć palce w farbę, a następnie położyć dłoń poziomo na kartce papieru. W ten sposób palce stworzą skrzydła, a dłoń twarz ptaka. Ostatnim krokiem będzie pomalowanie dzioba i oczu markerem, wtedy nasze ptaki będą gotowe do lotu!

Gąsienice – ciekawe rękodzieła na nadejście wiosny

Kontynuując temat zwierząt związanych z wiosną gąsienice to trzecia z naszych propozycji. Aby stworzyć te zwierzęta i dać dzieciom inne spojrzenie na nie będziesz potrzebować:

 • Kolorowe pompony.
 • Klamerki do ubrań.
 • Klej.
 • Ruchome oczy.

Pierwszym krokiem będzie przyklejenie pomponów w linii prostej po jednej ze stron klamry. Możesz dobrać kolory pomponów według własnych upodobań. W ten sposób możesz tworzyć eksplozje kolorów, które maluchy pokochają. Na koniec, aby ożywić nasze postacie przyklejamy klejem poruszające się plastikowe oczy.

Motyle

Motyle to inne zwierzęta związane z wiosną, dobrą pogodą i jasnymi kolorami. Aby wykonać to rękodzieło będziesz potrzebować:

 • Pustą rolka po papierze toaletowym.
 • Kolorową tekturę.
 • Brokat.
 • Nożyczki.
 • Klej.
Motyl z papieru

Rolka będzie ciałem i podstawą motyla, podczas gdy z tektury będziesz musiał stworzyć dwa skrzydła i przykleić je do tylnej części kartonu. Brokat wykorzystamy jako dekorację skrzydeł, choć można też użyć innych materiałów, np. gumy EVA.

Za pomocą markera możesz namalować pyszczek motyla lub użyć poruszających się plastikowych oczu, aby urozmaicić wygląd tych uroczych zwierzątek.

Fototapeta przedstawiająca wiosnę

Zdecydowana większość dzieci uwielbia wyrażać swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez rysowanie i malowanie. Dlatego jesteśmy pewni, że jeśli dasz im do wypełnienia białą ścianę szybko pobiegną po swoje mazaki.

Proponowane przez nas działanie jest bardzo proste: pierwszym krokiem będzie wykorzystanie książek dla dzieci związanych z wiosną, aby maluchy mogły przyjrzeć się elementom, z którymi jest ona związana.

Następnie razem, jako rodzina i przy dużej dozie kreatywności na dużej pustej fototapecie, którą możesz stworzyć sklejając kilka arkuszy papieru, uchwycicie wszystko to, czego nauczyliście się o tej porze roku.

W ten sposób wzmacnia się pamięć, koncentrację i uwagę, a także zachęca się dzieci do rysowania i czytania. Czy istnieje lepsze i bardziej kompletne zajęcie? Chyba nie!

To może Cię zainteresować ...
Łamigłówki dla dzieci do zabawy w domu – 6 propozycji
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Łamigłówki dla dzieci do zabawy w domu – 6 propozycji

Gry oparte o ćwiczenia dla umysłu, tak zwane łamigłówki, są doskonałym sposobem na przyspieszenie rozwoju intelektualnego każdego dziecka.


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.