Najlepsze seriale telewizyjne dla dzieci

Najlepsze seriale telewizyjne dla dzieci
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia, 2020

Ogromna liczba programów telewizyjnych dla dzieci sprawia, że musisz ostrożnie dobierać te, które są dopasowane do wieku maluszka i przekazują mu odpowiednie wartości. Poznaj najlepsze seriale telewizyjne dla dzieci, które warto im puszczać.

Seriale telewizyjne dla dzieci, bez względu na to, czy są to kreskówki, czy też programy z prawdziwymi postaciami, stanowią doskonałą rozrywkę dla maluchów.

W dzisiejszych czasach Internet umożliwia oglądanie seriali telewizyjnych online. Kiedy transmisja danego programu w telewizji zakończy się, zazwyczaj można go oglądać jeszcze przez kilka miesięcy w Internecie. Czasami dzieci mogą oglądać swoje ulubione odcinki tak wiele razy, jak tylko im się zamarzy.

Internet z pewnością zwiększa dostępność do programów dla dzieci. Dzięki niemu masz dostęp do różnych kanałów i platform z wieloma filmami dla maluchów. Poza tym można je oglądać w każdym momencie.

Jednak Internet ma również kilka wad, a może raczej mniej pozytywnych stron. Rodzice muszą bardzo dokładnie pilnować tego, co ich dzieci oglądają i sprawdzać, czy dane seriale czy filmy są odpowiednie.

Seriale telewizyjne, które oglądają dzieci, powinny być dopasowane do ich wieku. Dzięki temu będą w stanie je zrozumieć i przemyśleć.

Właśnie dlatego chcemy podpowiedzieć, jakie seriale telewizyjne dla dzieci możesz spokojnie włączyć swojemu maluszkowi. Możecie oglądać je wspólnie, całą rodziną. Z pewnością zapewnią doskonałą zabawę zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Najlepsze seriale telewizyjne dla dzieci

1. Psi patrol, najlepszy serial telewizyjny dla dzieci

Chociaż ten program zadebiutował w 2013 r., jest po dzień dzisiejszy lubiany przez maluchy. Opowiada on historię grupy uroczych szczeniaczków, które ratują miasto Adventure Bay i świat, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Lider Psiego patrolu to młody chłopiec Ryder.

Psi patrol składa się z Marshalla, Skye, Everesta, Rubble, Chase’a, Zumy, Rocky’ego i Trackera. Ta psia ekipa wzbudza miłość i uwagę wszystkich miłość. Cały serial jest tak uroczy, że stał się jednym z najsłynniejszych obecnie emitowanych programów telewizyjnych dla dzieci.

Psi patrol
Zdjęcie: www.gamingguardian.com

Ten serial telewizyjny jest polecany dla dzieci w każdym wieku. Pokochają go nawet dzieci, bo kolory pojawiające się w każdym odcinku są niezwykle atrakcyjne.

2. Miraculum: Biedronka i Czarny Kot

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot to francuski serial, który pojawił się w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. na portalu Netflix. To serial animowany, a jego główni bohaterowie to dwójka nastolatków, Marinette i Adrien, która zamienia się w superbohaterów.

Ten serial łączy w sobie kilka motywów powszechnie lubianych przez młodych widzów. Znajdziemy w nim superbohaterów, przygody, przemianę ludzi w superbohaterów oraz superbohaterów inspirowanych zwierzętami.

Miraculum ma trzy sezony. W 2018 r.  został nominowany do Teen Choice Awards w kategorii najlepszy serial animowany. Biedronka i Czarny Kot oczywiście zdobyły tą nagrodę.

Jak już zauważyliśmy wcześniej, Miraculum można obejrzeć na Netflixie. Poza tym kilka epizodów z pierwszego i drugiego sezonu jest dostępnych za darmo na KidsClick.com. Ten serial nadaje się dla dzieci w wieku 7 lat i starszych.

3. Pidżamersi

Animowany serial telewizyjny Pidżamersi bazuje na francuskiej serii książek Les Pyjamasques, stworzonej przez Romualda Racioppo. Główne postaci to trójka dzieci, która w ciągu dnia prowadzi normalne życie. Jednak Greg, Connor i Amaya mają pewną tajemnicę.

Nocą cała trójka zamienia się w superbohaterów, Pidżamersów. Nosząc pseudonimy Kotboy, Sowella i Gekson walczą ze złoczyńcami, którzy zagrażają ich miastu.

Pidżamersi pojawili się po raz pierwszy na ekranie 2015 r., a obecnie na kanale Disney Channel i Disney Junior wyemitowano trzy sezony. Chociaż bohaterowie serialu mają po sześć lat, serial cieszy się największą popularnością pośród dzieci w wieku od 2 do 5 roku życia.

4. Dora odkrywa świat

Kolejny doskonały serial telewizyjny dla dzieci to program Dora odkrywa świat, stworzony przez stację Nickelodeon i wyemitowany po raz pierwszy w 2000 r. Główna bohaterka to inteligentna 7-letnia dziewczynka o brązowych oczach.

Trzymając w dłoni mapę jest zawsze gotowa na nowe przygody. Towarzyszą jej fioletowy plecak oraz małpi przyjaciel Boots.

Dora poznaje świat - seriale telewizyjne dla dzieci
Zdjęcie: www.tododora-blogspot.com

Ten edukacyjny, bilingwalny i animowany program jest idealny dla dzieci w wieku między 3 i 5 rokiem życia Na przestrzeni lat zdobył 10 nagród i otrzymał 44 nominacji. Twoja rodzina może go obejrzeć na Nick Jr., Netflixie czy Hulu.

Serial okazał się tak popularny, że niedawno na ekranach kin pojawiła się jego adaptacja z prawdziwymi aktorami, z Dorą, która uczy się w koledżu.

Kolejne seriale telewizyjne dla dzieci

5. Świnka Peppa

W tym zabawnym i uroczym brytyjskim serialu dla dzieci wszystkie postaci to animowane zwierzątka. Mówią, bawią się, chodzą do szkoły, jeżdżą na kemping i biorą udział w różnych przygodach. Główne postaci to Peppa, zawadiacka mała świnka, i jej rodzina: Tata Świnka, Mama Świnka i mały braciszek Peppy, George.

Chociaż ten serial stworzono z myślą o dzieciach w wieku od drugiego i piątego roku życia, to również rodzice będą się dobrze bawić podczas oglądania przygód Peppy.

6. Klinika dla Pluszaków

Klinika dla Pluszaków to urocza kreskówka Disneya, w której pojawia się mała dziewczynka Dottie “Doc” McStuffins. Dzięki swojemu magicznemu stetoskopowi, który dostała od swojej babci, Doc jest w stanie rozmawiać ze swoimi zabawkami.

Co więcej, może je leczyć stosując swoją “Wielką Księgę Au Au” oraz encyklopedię “Wielką Księgę Weterynarii”.

Fakt, że Doc jest w stanie rozmawiać ze swoimi zabawkami sprawił, że serial stał się hitem pośród maluszków. Poza tym które dziecko nie bawiło się w doktora, lecząc swoje lalki i pluszaki? Krytycy również doceniają tą serię za jej podejście do różnorodności, niepełnosprawności czy chorób dziecięcych.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.