Świetne filmy dla dzieci wykorzystujące motyw zabawek

Czy możesz sobie wyobrazić stworzenie filmu animowanego, w którym bohaterowie byliby ulubionymi zabawkami Twoich dzieci? Dzisiaj omówimy sobie najlepsze filmy dla dzieci wykorzystujące właśnie taki motyw.
Świetne filmy dla dzieci wykorzystujące motyw zabawek

Ostatnia aktualizacja: 18 lutego, 2020

Dzisiaj zaprezentujemy Ci najlepsze naszym zdaniem filmy dla dzieci wykorzystujące motyw zabawek. W końcu przecież różnego rodzaju zabawki i gry są istotną częścią życia naszych pociech. Gra pomaga im rozwinąć wyobraźnię, kreatywność, a nawet własną, niepowtarzalną osobowość.

W rzeczywistości zabawki są tak ważne dla dzieci, że niektóre z nich stały się prawdziwymi klasykami. Spora ich liczba przechodzi z pokolenia na pokolenie. Co więcej, niektóre nawet zainspirowały przemysł filmowy do tego stopnia, że powstały na ich bazie wspaniałe filmy dla dzieci!

Bez wątpienia przypomniały Ci się w tym momencie niektóre z Twoich ulubionych gier i zabawek z dzieciństwa, nieprawdaż? A może nawet Twoje dzieci bawią się dziś tymi samymi zabawkami lub ich współczesną odmianą!

Zapraszamy do poświęcenia kilku minut na lekturę naszego dzisiejszego artykułu, dzięki któremu będziesz w stanie dowiedzieć się, które z tych dziecięcych klasyków trafiły na duży ekran.

Filmy dla dzieci oparte o motyw zabawek

Czy możesz sobie wyobrazić stworzenie filmu animowanego, w którym bohaterowie byliby ulubionymi zabawkami Twoich dzieci? Dzisiaj omówimy sobie najlepsze filmy dla dzieci wykorzystujące właśnie taki motyw.

1. Trolle

Te zabawne i kolorowe lalki z prostymi włosami „na jeża” stały się jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabawek lat 90. Być może jednak nie wiesz, że ich powstanie datuje się o wiele wcześniej, bo na rok 1959!

Już wtedy stały się one równie modne jak w latach 90. Ale to nie wszystko. Trolle wreszcie dotarły do szczytu swojej popularności w 2016 roku, kiedy to powstał film pod mówiącym wszystko tytułem „Trolle” (oryg. Trolls), wyprodukowany przez znaną i cenioną firmę DreamWorks, która ma w swoim portfolio między innymi takie hitowe filmy dla dzieci jak „Shrek”, czy „Kung Fu Panda”.

Sukces wersji kinowej sprawił, że lalki z serii „Trolle” po raz kolejny stały się ulubioną zabawką kolejnego pokolenia dzieci. I oczywiście na rynku jest mnóstwo innych artykułów powiązanych z tymi trollami, od przyborów szkolnych, poprzez ubrania, aż po wystrój sypialni.

Trolle
© DreamWorks Animation

Bądźmy szczerzy, kto nie uwielbia tych cudownych postaci? W końcu ich ulubionymi rozrywkami są taniec, śpiew i przytulanie! Jeśli zarówno Ty, jak i Twoje dzieci należycie do grona ich największych fanów, mamy dla Ciebie świetną wiadomość.

Otóż plotka głosi, że kontynuacja Trolli jest już w trakcie przygotowywania i niedługo także trafi na duży ekran. Aha, możesz także oglądać serial animowany „Trolle” na platformie Netflix!

2. Lego: Przygoda

Jeśli będziemy rozmawiać o klasycznych, tradycyjnych zabawkach, nie możemy nie wspomnieć o klockach Lego. Bez względu na wiek, niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, czy osobą w słusznym już wieku dorosłym, Lego nigdy nie traci swojego uroku. Zaczynając od zwykłych elementów, dziś za pomocą klocków Lego można stworzyć cały świat, w którym dzieci – i dorośli – mogą odkrywać co rusz coś nowego.

Klocki Lego zapewniają nieograniczone wręcz możliwości, jeśli chodzi o konstruowanie, budowanie, stymulowanie wyobraźni i innowacyjność. Od zamków po drapacze chmur, stacje kosmiczne, miniaturowe wersje zabytków z całego świata… Możesz za ich pomocą stworzyć dosłownie wszystko, czego tylko dusza zapragnie.

Biorąc pod uwagę gigantyczny sukces tych zabawek, sukces filmu „Lego: Przygoda” (oryg. The Lego Movie) w 2014 roku nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Produkcja ta zarobiła do tej pory około 500 milionów dolarów. Polecamy zatem rozkoszować się całą rodziną podczas seansu „Lego: Przygody” i jego szeroką gamą postaci.

„Film Lego: Przygoda to zabawna opowieść pełna serca i oryginalności, której każdy (bez względu na wiek) powinien doświadczyć na ogromnym kinowym ekranie 3D”.
– Kofi Outlaw-

3. Playmobil: Film

Trzecią pozycją na naszej liście obejmującej filmy dla dzieci oparte o motyw zabawek jest „Playmobil: Film” (oryg. Playmobil: The Movie). Jeśli w poprzedniej sekcji naszego artykułu powiedzieliśmy, że klocki Lego są jedną z najpopularniejszych tradycyjnych zabawek, to seria Playmobil może stanąć na tym samym poziomie.

Ewolucja tych lalek i ich akcesoriów jest tak niesamowita, jak miejsca, w których mogą one się znaleźć. Czy to farma ze zwierzętami, czy też centrum handlowe, samolot, szpital, statek piracki i wiele innych świetnych lokalizacji i pomysłów.

Po raz kolejny twórcy filmów zobaczyli możliwość dotarcia do dzieci i dorosłych jednocześnie. Wytwórnia ON Animation Studios wydała w 2019 roku pierwszy film z tej serii. Możemy w nim usłyszeć między innymi głos Daniela Radcliffe’a, Meghan Trainor i innych znanych postaci ze świata kina.

W polskiej wersji natomiast głos podkładają tacy mistrzowie dubbingu, jak na przykład Jarosław Boberek, czy też Julia Kamińska.

4. Bratz

Jeśli byłeś dzieckiem lub nastolatkiem w okresie obejmującym przełom wieków, na pewno znasz lalki Bratz. Wspominamy o nich w tym miejscu dlatego, że stały się one ulubieńcem dzieci natychmiast po ich zaprezentowaniu w 2001 roku. Dzieci były zafascynowane możliwością zbierania serii lalek, dodawania do swoich szaf, a nawet możliwości zdobycia dla nich kabrioletu.

Lalki Bratz są nieco podobne do lalek Barbie, ale są o wiele bardziej odważne w swoim projekcie. Ich sukces doprowadził do wyprodukowania liczącej kilkanaście pozycji serii filmów animowanych z udziałem tych właśnie postaci. Co więcej, po sukcesie tych produktów wytwórnia MGA Entertainment w 2007 roku wyprodukowała nawet specjalną wersję programu na żywo!

Inne filmy dla dzieci wykorzystujące motyw zabawek

Oczywiście powyższe cztery propozycje to nie są jeszcze wszystkie filmy dla dzieci z motywem zabawek. Poniżej prezentujemy jeszcze dwa tytuły, które powinny Cię zainteresować.

5. Barbie

Kolejną klasyczną zabawką, którą bawiły się kolejne pokolenia, jest bez wątpienia Barbie. Cała kolekcja składa się z prawie 40 filmów z udziałem tej kultowej lalki. Pierwsza Barbie zadebiutowała w 2001 roku w filmie „Barbie w Dziadku do orzechów” (oryg. Barbie in the Nutcracker) wyprodukowanym przez Mainframe Entertainment.

Barbie
© Lions Gate Entertainment

Żaden z tych filmów nie trafił jednak na duży ekran. Zostały raczej wyprodukowane bezpośrednio dla telewizji, rozpowszechniane były także najpierw na kasetach VHS, a później na DVD.

Być może zastanawiasz się, jak to się stało, że najsławniejsza lalka na świecie nigdy nie trafiła na ekrany kin? Na szczęście ta dziwna sytuacja się zmieni już wkrótce. W przyszłym roku Barbie będzie miała swój własny film z udziałem prawdziwych aktorów i aktorek. I już teraz nie możemy się doczekać, aby zasiąść w kinowym fotelu w oczekiwaniu na rozpoczęcie seansu!

6. Transformers

Te fantastyczne roboty, które przekształcają się w ciągu kilku sekund, stały się hitem wśród dzieci już w latach 80. Jednak dopiero w 2007 roku ta seria zabawek przeniosła swoich bohaterów na ekrany kin. I oczywiście w ten sposób odniosła ogromny sukces. Od tego czasu 5 kolejnych filmów z bohaterami pod postacią tych heroicznych robotów trafiło na duży ekran.

Niezależnie od tego, czy Twoje dzieci są fanami tych klasycznych zabawek, czy po prostu sam czujesz do nich nostalgię, nie zwlekaj niepotrzebnie ani chwili dłużej. Po prostu zacznij także rozkoszować się tymi wspaniałymi filmami dla dzieci opartymi na motywie zabawek.

To może Cię zainteresować ...
Coco: wspaniały film dla całej rodziny!
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Coco: wspaniały film dla całej rodziny!

Film Coco zapewni Twojemu dziecku rozrywkę a przy okazji nauczy je bardzo ważnych wartości. Spodoba się i starszym dzieciom, i tym najmłodszym.


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.