Zajęcia dla dzieci podczas izolacji spowodowanej koronawirusem

Nie ma wątpliwości, że nadszedł teraz czas, aby pozostać w domu i postępować zgodnie z zaleceniami naszego rządu. Jednak ten nowy scenariusz stanowi poważną zmianę w naszym codziennym życiu. Dzisiaj pomożemy Ci się z nią uporać, proponując zajęcia dla dzieci, którymi można się cieszyć razem podczas izolacji spowodowanej przez koronawirusa.
Zajęcia dla dzieci podczas izolacji spowodowanej koronawirusem
Natalia Cobos Serrano

Napisane i zweryfikowane przez pedagog społeczny Natalia Cobos Serrano.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Nie ma wątpliwości, że nadszedł teraz czas, aby pozostać w domu i postępować zgodnie z zaleceniami naszego rządu. Jednak ten nowy scenariusz stanowi poważną zmianę w naszym codziennym życiu. Dzisiaj pomożemy Ci się z nią uporać, proponując zajęcia dla dzieci, którymi można się cieszyć razem podczas izolacji spowodowanej przez koronawirusa.

Czy chciałbyś poznać nieco bliżej proponowane przez nas atrakcyjne zajęcia dla dzieci? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu!

Nietypowe zajęcia dla dzieci? Pozwól im uczestniczyć w przygotowywaniu posiłków i odkrywać nowe przepisy!

Możesz wykorzystać ten moment, aby nauczyć swoje dzieci swojego ulubionego przepisu na ciasto. Możecie też wspólnie szukać pomysłów na przygotowanie babeczek w nowy, zabawny sposób itp. Oczywiste jest, że gotowanie całą rodziną może stać się jedną z najbardziej zabawnych czynności podczas izolacji spowodowanej przez koronawirusa.

Wspólne gotowanie

Jednocześnie jest to świetna okazja, aby pokazać swoim dzieciom wszystko, czego potrzeba, aby przygotować codzienne posiłki jako rodzina. W ten sposób będą one bardziej świadome wysiłku, jaki wkłada się w codzienne wyżywienie wszystkich jej członków.

Możesz również zaproponować zajęcia dla dzieci obejmujące wymyślenie smacznego i zdrowego przepisu dla wszystkich osób w domu, a potem przyrządzić posiłek według tej receptury.

Poświęć czas na rozmowę z rodziną

Chociaż izolacja z powodu epidemii koronawirusa to niezwykle niepokojąca sytuacja, pomaga spojrzeć na wszystko z bardziej pozytywnej perspektywy. Na przykład może to być świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i lepszego poznania się.

Na przykład możesz opowiedzieć dzieciom, jakie było Twoje dzieciństwo i co robiłeś w domu. I oczywiście możesz dać swoim dzieciom możliwość rozmowy o ich własnych zainteresowaniach i ogólnie o wszystkim, o czym chcą porozmawiać.

Zajęcia dla dzieci moją obejmować dzielenie się obowiązkami czyszczenia i sprzątania domu

Naucz swoje dzieci zaangażowania w prace domowe i przydziel każdemu z nich różne obowiązki w domu. Na przykład podziel zadania domowe między wszystkich członków rodziny. Naucz swoje pociechy, aby były bardziej świadome tego, że odpowiedzialność za opiekę nad domem spoczywa na wszystkich w gospodarstwie domowym.

Grajcie w gry całą rodziną. To kluczowe zajęcia dla dzieci podczas izolacji spowodowanej przez koronawirusa

Niewiele rzeczy jest bardziej ekscytujących dla dzieci niż to, gdy mama lub tata poświęcają czas na zabawę z nimi. Nie ulega wątpliwości, że w obecnej sytuacji dzieci muszą bawić się z rodzicami. A to oznacza, że najlepsze zajęcia dla dzieci to granie w gry całą rodziną.

Granie razem

Nie ma znaczenia, czy są to gry tradycyjne (planszowe), czy też proste zabawy, takie jak zabawa w chowanego lub muzyczne krzesła. Co więcej, możesz sprawić, że wszystko stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne, dając jakieś przywileje każdemu, kto wygra. Na przykład zwycięzca będzie mógł wybrać film, który będziecie oglądać wieczorem lub grę, w którą zagracie w przyszłości itp.

Zorganizuj maraton filmowy swoich ulubionych filmów

Bez cienia przesady jednym z najlepszych sposobów przezwyciężenia izolacji koronawirusa jest oglądanie filmów całą rodziną. Ważne jest jednak to, aby zaplanować z wyprzedzeniem to, co zamierzacie oglądać. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, łatwo przesadzić, jeśli chodzi o czas spędzony przed ekranem telewizora.

Na koniec ważne jest, aby dzieci utrzymywały codzienną rutynę nauki podczas izolacji spowodowanej przez koronawirusa. Upewnij się, że każdego dnia przeznaczają czas na pracę domową.

Nieprzerwany czas wolny może być szkodliwy dla wyników w szkole Twoich dzieci, gdy przyjdzie czas na powrót na lekcje. Ale to nie wszystko. Ryzykujesz także, że nadejdzie ten moment, kiedy znudzą się absolutnie wszystkim.

Sugerujemy zatem utworzenie kalendarza i harmonogramu, który wskazuje czas wolny i czas do nauki każdego dnia. Może to pomóc Twoim dzieciom zachować naturalne nawyki szkolne, jednocześnie zapobiegając przyzwyczajeniu się do tej dynamiki ciągłej zabawy.

Podsumowując, utrzymanie zdrowej rutyny i spędzanie czasu z rodziną są kluczami do zarządzania izolacją spowodowaną przez epidemię koronawirusa. Co więcej, wykorzystaj ten moment, aby edukować swoje dzieci w zakresie odpowiedzialności, kompromisów i dobrych nawyków.

Jesteśmy pewni, że dzisiejsze sugestie pomogą Tobie i Twoim dzieciom w pełni wykorzystać tę delikatną sytuację.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.