Idealny baby shower: czy wiesz, jak go zorganizować?

Idealny baby shower: czy wiesz, jak go zorganizować?

Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia, 2018

Świętowanie rychłego pojawienia się dziecka jest bardzo ekscytujące. Jednak idealny baby shower wymaga mnóstwo planowania. Będziesz potrzebować trochę wolnego czasu, aby przygotować zabawy, jedzenie i listę gości.

Baby shower to wyjątkowy moment w czasie ciąży i może być jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń.

Ta wspaniała uroczystość powitania dziecka, które ma się narodzić, może być niezapomnianym i przyjemnym momentem zarówno dla rodziców, jak i gości.

W tym artykule podzielimy się wskazówkami, jak zorganizować idealny baby shower.

Kto organizuje baby shower?

Baby shower odbywa się z okazji pojawienia się nowego członka rodziny. Zwykle jest organizowane przez kogoś z rodziny lub znajomych.

Ogólnie przyjęło się, że baby shower organizują babcie, siostry, ciotki lub kuzynki przyszłej matki.

W przypadku, gdy nikt nie oferuje organizacji takiej imprezy, nie ma nic złego w tym, by matka zrobiła to sama. Bez względu na to, kto organizuje baby shower jest to radosna okazja.

Porady, jak zorganizować idealny baby shower

Rób notatki, sporządzaj listy i wykreślaj rzeczy, którymi przestałaś się przejmować. Oto kilka aspektów, które warto rozważyć przy organizowaniu baby shower:

1. Określ budżet

Budżet zależy od liczby oczekiwanych gości. Jest przeznaczony na pokrycie wydatków na żywność, napoje i gry. Możesz zorganizować zabawny i prosty baby shower bez wydawania dużych pieniędzy.

2. Wybierz lokalizację

Baby shower może być zorganizowany w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Może odbywać się w domu przyszłych rodziców lub w domu przyjaciela. Pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić, czy miejsce jest dostępne.

3. Sporządź listę gości

Przyszli rodzice powinni brać udział w tworzeniu listy gości. Powinni zdecydować, czy będzie to przyjęcie mieszane, czy tylko dla kobiet.

Gdy lista jest kompletna, skonsultuj się z gośćmi, by wspólnie ustalić datę.

Baby shower - prezenty

Pamiętaj, aby wysłać zaproszenia z miesięcznym wyprzedzeniem, aby dać gościom czas na zorganizowanie ich planów.

Jeśli masz znajomych lub rodzinę, którzy mieszkają daleko, możesz spróbować uwzględnić ich udział w formie rozmowy wideo.

4. Zrób listę prezentów

Przyszli rodzice powinni wspólnie stworzyć listę prezentów. Gotową listę należy wysłać do gości po potwierdzeniu ich obecności.

W ten sposób dziecko otrzyma praktyczne prezenty. Listy prezentów rozwiązują również problem zdublowanych prezentów.

5. Wybierz fotografa

Możesz wynająć fotografa lub poprosić jednego z gości, aby podjął się tego zadania w formie przysługi. Fotograf powinien uchwycić najlepsze momenty imprezy.

Baby shower zwykle jest organizowane przez kogoś z rodziny lub znajomych.

Przebieg baby shower

Podczas baby shower bardzo ważne są także plan przyjęcia i otoczenie. Pomoże to zadbać o komfort i zadowolenie wszystkich gości.

Dekoracje

Większość baby shower ma temat przewodni. Tematem może być określony kolor lub styl.

Ostatnio modne są odważne i różne trendy tematyczne, które składają się na oryginalną uroczystość.

Gry i zabawy

Jeśli na baby shower pojawią się dzieci Twoich przyjaciół i rodziny, przygotuj rozrywkę także dla nich.

W razie potrzeby możesz poprosić kogoś o opiekę nad dzieckiem. W ten sposób wszyscy będą się dobrze bawić. Przygotuj miejsce dla dzieci, gdzie mogą układać puzzle, bawić się zabawkami lub grać w inne gry.

Istnieją tradycyjne zabawy na idealny baby shower dla dorosłych. Jednym z przykładów jest odgadnięcie, z czego zrobione jest określone jedzenie dla dzieci.

Możesz także zdecydować się na bardziej zwyczajne aktywności, takie jak zawody taneczne. Nie zapomnij kupić drobnych nagród dla zwycięzców.

Muzyka

Jeśli zamierzasz tańczyć, przygotuj muzykę, którą lubisz. Możesz także odtwarzać muzykę w tle przez cały czas trwania uroczystości.

Zagospodarowanie przestrzeni

Jeśli marzy Ci się idealny baby shower, wszyscy goście powinni czuć się komfortowo. Oznacza to, że jeśli będą obecne także dzieci lub niemowlęta, przygotuj im miejsce do odpoczynku, na wypadek, gdyby stały się senne.

Jeśli impreza jest na dworze, przygotuj namiot, aby dzieci miały gdzie odpocząć. Pamiętaj, aby zarezerwować miejsce, gdzie będzie można przechowywać żywność, napoje i prezenty.

Baby shower - zabawy

Jedzenie i napoje

Biorąc pod uwagę budżet, listę gości i czas, możesz przygotować własne menu. Możesz również zamówić jedzenie, jeśli nie masz zbyt wiele czasu.

Jeśli masz godnych zaufania gości, możesz poprosić każdego o przyniesienie dania na baby shower.

W kwestii napojów warto przygotować opcje dla wszystkich gości, to znaczy na różne gusta – niektórzy nie piją alkoholu. Jeśli jednak zdecydujesz się podać napoje alkoholowe, upewnij się, że są spożywane z umiarem.

A co na koniec baby shower?

Pod koniec baby shower, przyszła matka może otworzyć prezenty w obecności gości. Kiedy matka rozpakowuje każdy prezent, ktoś inny może jednocześnie odbierać te, które już zostały otwarte.

Po imprezie bardzo mile widziane jest wysłanie każdemu gościowi podziękowania za wszystkie prezenty i dołączenie drobnej pamiątki.

Aby zorganizować idealny baby shower, musisz poświęcić trochę czasu na przygotowania i zabezpieczyć się na nieprzewidziane sytuacje, które mogą pojawić się podczas każdego przyjęcia.

Dzięki pomocy i współpracy gości z pewnością uda Ci się zorganizować idealny baby shower!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.