Baby shower – jak zorganizować idealne przyjęcie

Baby shower – jak zorganizować idealne przyjęcie

Napisany przez Gladys González

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Kiedy czekasz na narodziny swojego ukochanego dziecka, wszystko kręci się wokół niego. Zorganizowanie baby shower, czyli przyjęcia z okazji nadchodzących narodzin, to tradycja wśród przyszłych matek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zorganizować idealne przyjęcie baby shower.

Pamiętaj, że baby shower ma być przede wszystkim szczęśliwym i przyjemnym przyjęciem. Nie powinno to być dla Ciebie koszmarem lub utrapieniem, szczególnie, jeśli termin porodu jest już bardzo bliski.

Aby zorganizować idealny baby shower, potrzebujesz tylko nieco pomysłowości i kreatywności. Wybierz datę i obróć plany w rzeczywistość!

Jak zorganizować idealny baby shower i nie zwariować

baby shower - cukierki
 • Zacznij od sporządzenia listy gości. Policz, ile osób chcesz zaprosić i ile to będzie kosztować. Chodzi o to, aby dostosować uroczystość do budżetu.
 • Wybierz odpowiednie miejsce na podstawie liczby gości. Twoje mieszkanie, salon czy ogródek to świetne miejsca na zorganizowanie baby shower.
 • Wybierz motyw przewodni baby shower. Oczywiście tematem jest przybycie dziecka. Niemniej warto określić kolory i styl w oparciu o płeć dziecka. Istnieje też wiele innych pomysłów na temat przewodni: młode zwierzęta, dziecięce ubrania, tęcze, jednorożce, styl vintage… możliwości są nieskończone.
 • Wyślij zaproszenia z co najmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Zaproszenie może mieć jedną z wielu form: tradycyjne, cyfrowe zaproszenia wysyłane pocztą e-mail lub nawet film wideo. Wybierz taki rodzaj zaproszenia, który najlepiej pasuje do Twojego stylu i gości.
 • Zdecyduj, czy będziesz mieć listę prezentów, czy goście mogą wybrać. Jeśli już kupiłaś wszystko, czego dziecko będzie potrzebować, być może dobrym pomysłem byłoby umieszczenie notatki w zaproszeniu z prośbą o chusteczki dla niemowląt, pieluchy i produkty do pielęgnacji ciała. Te elementy zawsze są przydatne.
 • Drobne upominki dla uczestników baby shower. Jeśli masz ochotę, wybierz upominki dla Twoich gości. Mini pudełka na biżuterię, małe ramki do zdjęć, a nawet czekoladki z małą kartką z imieniem dziecka świetnie sprawdzą się w roli drobnego upominku dla każdego gościa.

Jedzenie na baby shower

Baby shower - jedzenie
 • Określ temat jedzenia. Najwygodniejsze produkty spożywcze to słone i słodkie przekąski.
 • Spraw, aby stół deserowy stał się centrum uwagi. Wybierz piękne ciasto i słodycze. Ciasto z batonów to świetna opcja, którą możesz przygotować nawet samodzielnie.

Poproś o pomoc dziadków, ciotki i wujków oraz rodziców chrzestnych. Każdy, kto może pomóc w zorganizowaniu baby shower, będzie bardzo pomocny.

Nie stresuj się. Ciesz się przygotowaniami do baby shower. Chodzi o to, żebyś się dobrze bawiła!

Gry i zabawy na baby shower

Gry są kolejną ważną częścią Twojego baby shower. Kup proste i przyjemne nagrody dla swoich gości.

 • Zgadnij mój rozmiar brzucha. Jest to jedna z najbardziej zabawnych gier na baby shower. Goście muszą odgadnąć średnicę Twojego brzucha. Uczestnicy otrzymują rolkę wstążki do obcięcia w celu oszacowania rozmiaru. Osoba, która obetnie wstążkę najbliższej prawdziwego rozmiaru, wygrywa.
 • Co jesz? To jest zabawa w parach. Przygotuj lub kup przynajmniej cztery różne przetwory dla dzieci. Pozwól partnerowi spróbować ich z zasłoniętymi oczami. Zadanie polega na odgadnięciu, z czego jest zrobiony każdy z przecierów.
 • Nakarm dziecko. To także gra dla par. Każdej osobie podaj butelkę napoju gazowanego lub piwa. Kobieta będzie pełnić rolę matki, a jej zadaniem będzie nakarmienie „jej dziecka”. Kto pierwszy skończy „karmienie”, wygrywa.
 • Nie krzyżuj nóg! Po przyjeździe każdy gość otrzymuje naszyjnik. Jeśli znajdziesz kogoś siedzącego z nogami skrzyżowanymi podczas imprezy, możesz wziąć jego naszyjnik. Kto ma najwięcej naszyjników, wygrywa!

Dzięki tym wskazówkom możesz przygotować niezapomniany baby shower, podczas którego Ty, Twoja rodzina i przyjaciele będziecie się świetnie bawić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.