Wyglądasz jak ciężarna już po porodzie? Dowiedz się, dlaczego

Wyglądasz jak ciężarna już po porodzie? Dowiedz się, dlaczego

Napisany przez Gladys González

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Najbardziej oczekiwany dzień w Twoim życiu wreszcie nadszedł. Urodziłaś swoje dziecko. Ale nie możesz oprzeć się wrażeniu, że coś jeszcze zostało w Twoim wnętrzu. Dlaczego mimo że jesteś po porodzie nadal wyglądasz jak ciężarna? Czytaj dalej, a dowiesz się, o co w tym wszystkim chodzi.

Opowiemy Ci, dlaczego wyglądasz jak ciężarna mimo tego, że już urodziłaś swoje dziecko.

Po porodzie brzuch wydaje się w niektórych miejscach okrągły, miękki i nierówny. Jest to normalne po cięciu cesarskim, ponieważ przecięte zostały tkanki, które sprawiają, że Twój brzuch wygląda teraz inaczej. Możesz przez to wyglądać jak ciężarna – a dokładniej, jak kobieta w 6 miesiącu ciąży.

Brzuch stopniowo powraca do naturalnego wyglądu, gdy macica powróci do swojej pierwotnej wielkości. Będziesz mogła szybciej stracić dodatkową wagę, jeśli karmisz piersią ze względu na kaloryczność tego procesu.

Kobieta gryzie zielone jabłko

Jeśli po porodzie uważasz, że wyglądasz jak ciężarna, nieuchronnie poczujesz się trochę zaniepokojona lub nawet odbije się to na Twoim poczuciu własnej wartości. Ale nie martw się, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, zaczynając od pierwszego dnia po urodzeniu dziecka, aby to zmienić. Musisz tylko zrobić pierwszy krok, aby przyspieszyć powrót do wcześniejszego wyglądu.

Dlaczego nadal wyglądasz jak ciężarna?

Najważniejsze to dbać o siebie przed, w trakcie i po ciąży. Jest to kluczowe, jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie po porodzie. Twoje decyzje żywieniowe i codzienne ćwiczenia ułatwiają drenaż limfatyczny i powrót narządów na właściwe miejsce, co znacznie poprawi Twój wygląd.

Brzuch jest częścią ciała, która najbardziej przechodzi przez hormonalne zmiany, takie jak wzrost rozmiaru, biała linia i niezbyt przyjemne rozstępy.

Pamiętaj, że poporodowe zapalenie brzucha jest naturalne, tak samo jak biała linia. Możesz zapobiec niechcianym rozstępom, dbając o dobre nawilżenie, wypijając co najmniej 8 szklanek wody dziennie i często nawilżając skórę specjalnymi kremami.

W naszym ciele zachodzą pewne zmiany, które są nieuniknione. Jednak nic straconego – każdy problem można rozwiązać. Postępując zgodnie z naszymi radami, poprawisz wygląd swojego brzucha i unikniesz sytuacji, w której po porodzie będziesz czuć, że nadal wyglądasz jak ciężarna.

Kobieta trenuje

Popraw swój wygląd i nastrój, jeśli po porodzie wyglądasz jak ciężarna

  • Zrelaksuj się bądź z siebie zadowolona. Musisz pamiętać, że nawet jeśli wyglądasz jak ciężarna, jest to sytuacja tymczasowa. Skup się na osiągnięciu swoich celów. Twoimi sprzymierzeńcami w tym wyzwaniu są cierpliwość i spokój.
  • Postaraj się stawić czoła tym zmianom i opiniom ludzi. Czasami ludzie robią bezmyślne uwagi. Zignoruj ​​je, nie pozwól im na Ciebie wpłynąć i idź przed siebie.
  • Pamiętaj, że nie wszystkie kobiety mają te same doświadczenia. Ciała i zmiany, przez które przechodzą są różne dla każdej z nas. Jeśli masz problem z wielkością Twojego brzucha, skup się na opinii i poradach lekarza oraz postępuj zgodnie z naszymi radami.
  • Karm dziecko piersią. Jest to bardzo korzystne, ponieważ będziesz nie tylko dbać o zdrowie Twojego dziecka, ale i ułatwisz sobie utratę nadwagi.
  • Uważaj na swoją dietę. Przez całą ciążę i po porodzie musisz zwracać szczególną uwagę na to, co jesz i unikać nadmiaru jedzenia.
  • Wykorzystaj czas, w którym Twoje dziecko śpi, aby odpocząć. To pomoże Ci odzyskać energię i spalić kalorie.
  • Dbaj o nawodnienie organizmu. Woda jest niezbędna. Picie wody pomaga zapobiegać zatrzymywaniu wody w organizmie, co zwykle dotyczy okolic brzucha i stóp.
  • Pasy poporodowe. Zawsze słuchaj rad babci. Kiedy słyszymy „noś pas od razu”, myślimy o męczarniach lub bólu, ale w rzeczywistości jest to dobra rada. Istotne jest wybranie pasa poporodowego, zaprojektowanego szczególnie w tym celu. Jak tylko go założysz, poprawi on ogólny wygląd Twojej sylwetki, pomagając organom powrócić na ich pierwotne miejsce.

Bądź aktywna i z całego serca ciesz się swoim dzieckiem

Pamiętaj, że cierpliwość, konsekwencja, zdrowe odżywianie i zdyscyplinowane ćwiczenia są kluczem do zachowania zdrowia i kondycji.

Kobieta ma przywilej dawania życia nowej istocie, ale nie jest to łatwe zadanie. Nie jest też niemożliwe, więc postępuj zgodnie z naszymi rekomendacjami, a osiągniesz to, na czym Ci zależy.

Jednak na ten moment ciesz się każdą chwilą z dzieckiem. Kiedy zaczynasz myśleć negatywnie o swoim wyglądzie i o tym, że wyglądasz jak ciężarna, spędzaj czas z dzieckiem i pamiętaj, że ten cud natury jest wart trochę poświęceń z Twojej strony.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.