Przypomnij sobie swoje ulubione seriale telewizyjne z lat 90.!

Jeśli dorastałeś w latach 90., z pewnością nie będziesz chciał przegapić naszego artykułu. To właśnie dzisiaj z nostalgią przyglądamy się Twoim ulubionym serialom telewizyjnym z lat 90.
Przypomnij sobie swoje ulubione seriale telewizyjne z lat 90.!

Ostatnia aktualizacja: 16 lutego, 2020

Czy pamiętasz te wspaniałe czasy, kiedy byłeś jeszcze pełnym energii nastolatkiem? Gdy chodziłeś do szkoły, a po niej do domu swojego przyjaciela? Tam zjadaliście razem jakąś przekąskę, odrabialiście prace domowe, a następnie oglądaliście wspólnie swoje ulubione seriale telewizyjne.

Powracanie do dawnych, dobrych czasów jest czymś, co zawsze lubimy robić jako dorośli, szczególnie jeśli chodzi o cenne wspomnienia z dzieciństwa i okresu dojrzewania.

Właśnie dlatego chcemy skorzystać dziś z doskonałej okazji, aby spojrzeć wstecz na najlepsze seriale telewizyjne z lat 90. A przynajmniej niektóre z nich. Ta dekada naprawdę wyróżnia się w historii ze względu na ogromny postęp techniczny i zmiany, które nastąpiły w ciągu tych 10 lat.

Twoje ulubione seriale telewizyjne z lat 90.

Jeśli dorastałeś w latach 90., z pewnością nie będziesz chciał przegapić naszego dzisiejszego artykułu. To właśnie dzisiaj z nostalgią przyglądamy się najlepszym tytułom, jakie oglądaliśmy na ekranach TV w latach 90. Przygotuj zatem sobie wielką miskę popcornu i przygotuj się na ponowne przeżycie tych wspaniałych chwil, gdy oglądałeś swoje ulubione seriale telewizyjne!

Bajer z Bel-Air

Jednym z najwybitniejszych seriali telewizyjnych z lat 90. był „Bajer z Bel-Air” (oryg. The Fresh Prince of Bel-Air). W tej konkretnej produkcji w roli głównej występuje Will Smith. Grany przez niego bohater jest beztroskim nastolatkiem, który mieszka ze swoją ciotką i wujem milionerem. Serial ten jest jednym z największych hitów i najbardziej rozpoznawanych produkcji w historii telewizji.

Od chwytliwej czołówki w stylu rap (który to utwór sam Will Smith skomponował w zaledwie 15 minut), poprzez zabawny „taniec Carltona”. Od raczej mało poważnych spraw, takich jak zakupy i randki, po naprawdę istotne kwestie, takie jak rasizm i prawa obywatelskie.

Tak, bez wątpienia ten serial urzekał młodych widzów i odcisnął swoje trwałe piętno na historii telewizji oraz na okresie dojrzewania mnóstwa widzów!

 

Bajer z Bel-Air
© Nadawany przez National Broadcasting Company (NBC); National Broadcasting Company (NBC) / Quincy Jones / Quincy Jones-David Salzman Entertainment / The Stuffed Dog Company

Do dziś na pewno będziesz się śmiać do rozpuku lub po prostu nieustannie radować, oglądając ten serial, który łączy ze sobą młodość i wiek dorosły.

Sprawy rodzinne

Kolejnym z naszych ulubionych seriali telewizyjnych z lat 90. są „Sprawy rodzinne” (oryg. Family Matters). Nie był jednak wyświetlany przez polskie stacje, jednak i tak zasługuje na uwagę. Bez wątpienia najbardziej niezapomnianą i ujmującą postacią z serialu był Steve Urkel.

Mimo tego, że nie był on członkiem tytułowej rodziny, ten niezręczny i jednocześnie nieustępliwy chłopak z sąsiedztwa zgarniał dla siebie każdą scenę, w jakiej się pojawił. Jego szczególny sposób ubierania się, powiedzonka, które przeszły dziś do języka potocznego i przezabawne miny sprawiły, że stał się on istną legendą telewizji.

Po raz kolejny na pewno będziesz się dobrze bawić, oglądając zarówno ten, jak i inne swoje ulubione seriale telewizyjne z lat 90. Co więcej, możesz także zaprosić do oglądania swoje dzieci! Z pewnością im się spodoba ten pomysł. A ponadto one także będą mogły zadać sobie pytanie, czy Steve Urkel kiedykolwiek zdoła przekonać do siebie Laurę.

Kolejne propozycje obejmujące najlepsze seriale telewizyjne z lat 90.

Ale „Bajer z Bel-Air” oraz „Family Matters” to nie wszystkie seriale telewizyjne, jakimi zachwycaliśmy się w latach 90. Oto kilka kolejnych propozycji, które z pewnością zapadły w pamięć każdemu z nas!

Beverly Hills 90210

Od czasu do czasu pojawia się nowy serial telewizyjny, który stanowi punkt zwrotny w życiu tych, którzy go oglądają. Nastolatki oklejają ściany sypialni i szafki szkolne plakatami oraz zdjęciami swoich ulubionych gwiazd z obsady serialu. Co więcej, marzą także o przeżywaniu tych samych wydarzeń, które widzą na ekranach telewizorów.

Tak właśnie było w przypadku „Beverly Hills 90210” lub jak to się potocznie u nas mówiło, po prostu „Beverly Hills”. Bohaterami tego serialu jest grupa licealistów, którzy mieszkają w pięknych i bogatych dzielnicach Beverly Hills. W każdym odcinku życie Brandona, Brendy, Kelly, Luke’a, Iana, Andrei, Donny i Davida pokazuje typowe dramaty z życia nastolatków.

Wiemy doskonale o tym, że nie jesteś już nastolatkiem. Ale czasami dobrze jest zapewnić sobie pewną dawkę nostalgicznych wspomnień. To właśnie one przenoszą nas ponownie do tych fantastycznych chwil naszej młodości.

Jeśli dotyczy to także Ciebie, nadszedł czas, aby odświeżyć sobie pamięć oglądając ponownie nową odsłonę pod tytułem „90210”, która wyświetlana była w Polsce przez stację Fox Life oraz Polsat.

Jeśli tylko zechcesz, będziesz mógł ponownie śledzić losy wszystkich swoich ulubionych postaci z dawnego Beverly Hills 90210. Z wyjątkiem jedynie Luke’a Perry’ego, który zmarł niestety w marcu 2019 roku.

Rozkwit

Ostatnim z naszych ulubionych seriali telewizyjnych z lat 90. jest „Rozkwit” (oryg. Blossom). Przedstawia on przedstawia życie genialnej, utalentowanej i nowoczesnej nastolatki, która odcisnęła pozytywne piętno na życiu milionów widzów.

Rozkwit
© ABC Studios

Serial opowiada o życiu tytułowej Blossom Russo granej przez Mayim Bialik) i jej dwóch braci. Rodzeństwo było wychowywane przez jej ojca po tym, jak matka dzieci opuściła dom rodzinny. I oczywiście nie możemy zapomnieć o gadatliwej i ekscentrycznej najlepszej przyjaciółce Blossom, czyli Six Lemeure.

Ten serial był niezwykle udany i zyskał sobie olbrzymią popularność. Częściowo dlatego, że dotyczył codziennych problemów nastolatków i ważnych kwestii społecznych. Co więcej, prezentował on je w sposób otwarty i bez narzucania jedynie słusznych zdaniem dorosłych rozwiązań.

Jezioro marzeń

Mówienie o nastoletnich emocjach i radzenie sobie z nimi nie zawsze jest łatwym zadaniem. Właśnie dlatego serial zatytułowany „Jezioro marzeń” (oryg. Dawson’s Creek) wywarł tak duży wpływ na życie jego wiernej nastoletniej publiczności w latach 90.

W serialu tym występowała grupa nastolatków z fikcyjnego miasta Dawson. Podczas emisji pierwszego sezonu serialu jego bohaterowie mieli 15, a całość trwała w sumie 6 lat. Serial rzucał światło na liczne wewnętrzne konflikty, z którymi młodzież boryka się w prawdziwym życiu.

Poruszał takie niewygodne tematy jak seksualność, alkohol, zastraszanie, zamieszanie w kręgu rodzinnym, nastoletni bunt i wiele innych problemów.

Chociaż „Jezioro marzeń” zawsze wydawało się być nieco dramatyczne i otrzeźwiające jednocześnie, to jednak mało które seriale telewizyjne miały tak przełomowy i szczery charakter jak właśnie Dawson’s Creek. Bez wątpienia wszystko to przyczyniło się do tak dużego sukcesu tej produkcji.

Słodka dolina

Chociaż ten konkretny serial nie był aż tak udany jak pozostałe zaprezentowane przez nas powyżej, to jednak w swoim czasie wciąż był bardzo znany w swoim czasie. I podczas gdy pozostałe omówione przez nas produkcje były tworzone od podstaw na potrzeby telewizji, to „Słodka dolina” (oryg. Sweet Valley High) oparta została na popularnej serii powieści książkowych.

Seria książkowa zatytułowana właśnie Sweet Valley High odniosła ogromny sukces wśród młodych czytelników w latach 80. W rzeczywistości obejmuje ona aż 181 tytułów. Każda z książek została napisana przez Francine Pascal.

Serial telewizyjny z lat 90. przeniósł na ekran TV głównych bohaterów tych książek. Każdy odcinek zawierał przeciwstawne historie z życia, problemów uczuciowych i przyjaźni Jessiki i Elizabeth – dwóch identycznych na pierwszy rzut oka bliźniaczek, które jednak nie mogły się bardziej różnić od siebie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.