Aplikacje do nauki angielskiego: poznaj 8 najlepszych z nich!

Aplikacje do nauki angielskiego: poznaj 8 najlepszych z nich!
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 23 września, 2019

Czy wiesz, które aplikacje do nauki angielskiego dostępne obecnie na rynku są najlepsze? Poniżej przedstawiamy wszystkie szczegóły, opisując, jak działa każda aplikacja i wymieniając różne oferowane przez nią narzędzia. Nauka angielskiego z tymi aplikacjami jest naprawdę skuteczna i przyjemna!

Czy zdarza Ci się myśleć, że czas dojazdu do pracy można lepiej wykorzystać, ucząc się angielskiego? Czy poprawa znajomości angielskiego jest jednym z Twoich celów na ten rok? Cóż, dziś jest Twój szczęśliwy dzień, ponieważ przedstawimy Ci najlepsze aplikacje do nauki angielskiego na smartfonie.

Wybrane przez nas aplikacje do nauki angielskiego pomogą Ci efektywniej wykorzystać czas, wykorzystując nowe technologie, a także poszerzą znajomość języka, którym posługiwał się Szekspir. Wchodzisz w to?

Ekskluzywne aplikacje do nauki angielskiego

Voxy

Ta aplikacja jest specjalnie przygotowana dla osób, które przygotowują się do egzaminów certyfikacyjnych z języka angielskiego. Dzięki niej uzyskasz dostęp do pomocy online od rodzimych użytkowników języka oraz ćwiczeń poprawiających wymowę i płynność.

Voxy zapewnia również dostęp do publikacji w języku angielskim. Dzięki temu będziesz na bieżąco z wydarzeniami opisywanymi w prasie angielskiej.

Aplikacja British Council

British Council oferuje różne aplikacje wspomagające naukę języka angielskiego, w zależności od poziomu użytkownika. Można śmiało powiedzieć, że aplikacje wypuszczone przez instytucję tego pokroju są synonimem jakości. Dostarczają ćwiczenia, filmy i nagrania, kładąc duży nacisk na poszerzanie słownictwa.

Beelingo

Aplikacje do nauki angielskiego różnią się interfejsem i metodami odpowiadającymi na rozmaite potrzeby. Mając to na uwadze, aplikacja Beelingo zapewnia dostęp do dużej ilości treści i zasobów – znajdziesz tu słowniki, nagrania audio, ćwiczenia gramatyczne i na słownictwo, a nawet gry edukacyjne.

Wlingua

Ta aplikacja dostosowuje się do Twojego poziomu znajomości języka angielskiego. Zawiera blisko 600 lekcji, przy czym możesz wybrać pomiędzy nauką angielskiego a amerykańskiego angielskiego. Darmowe konto działa naprawdę dobrze, ale subskrypcja jak zawsze oferuje więcej treści.

Wibbu English

Ta aplikacja do nauki angielskiego jest idealna dla osób, które pochodzą z krajów latynoskich, ponieważ opiera się na najczęstszych błędach popełnianych przez hiszpańskojęzycznych studentów angielskiego.

Nauka angielskiego

Wibbu porównuje hiszpański kastylijski z angielskim i proponuje bardzo przydatne, konkretne poprawki, które pomagają zrozumieć różnice językowe. Zawiera nagrania audio i teksty oraz ocenia postępy użytkownika.

uSpeak

Ta aplikacja wykorzystuje progresywną metodę, zaczynając od najprostszych konstrukcji do najbardziej złożonych problemów językowych. Zawiera bogaty słownik, dzięki czemu możesz nauczyć się dobrze wymawiać słowa po angielsku. Znajdziesz tu także wiele gier. Treści zostały podzielone na trzy poziomy trudności.

Fun Easy Learn English

Fun Easy Learn English gwarantuje poprawę słownictwa dzięki ponad 6 tysiącom słów zawartych w bazie danych. Uzupełnia proces nauki ilustracjami i dźwiękami, dzięki czemu możesz łatwo i przyjemnie poprawić swoją wymowę.

Zawiera również system, który dobiera losowe tematy i gry, aby nauka była bardziej interaktywna i przyjemna. Jako ciekawostkę warto dodać, że ta aplikacja do prawidłowego działania nie wymaga połączenia z Internetem.

HiNative Trek

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które twierdzą, że nie mają czasu na naukę angielskiego, czytaj dalej, ponieważ ta aplikacja jest stworzona dla Ciebie. Lekcje trwają około 10 minut, a nauczyciele mogą pomóc, w zależności od Twoich postępów.

Jedynym minusem tej aplikacji jest to, że musisz zapłacić, gdyż nie ma wersji darmowej. Ale wiedz, że jest to sposób na naukę angielskiego nawet przy bardzo napiętym harmonogramie. Aplikacja oferuje możliwość dołączenia do bardzo interesującej społeczności rodzimych użytkowników, którzy mogą rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące języka angielskiego.

Cambly

Pomysł połączenia nauki języka z atrakcyjnością nawiązywania znajomości z ludźmi z innych krajów znalazł zastosowanie także w aplikacji Cambly.

Zajęcia z angielskiego przy tablicy

Cambly to płatna aplikacja, która pomaga kontaktować się z rodzimymi użytkownikami poprzez czat wideo. Celem czatu jest rozmowa na zaproponowany przez aplikację temat i ćwiczenie związanego z nim materiału. Cambly pozwala także tworzyć grupy ćwiczeniowe z innymi uczniami.

Dodatkowa wskazówka dla osób uczących się języka angielskiego

Oprócz aplikacji, o których już wspomnieliśmy, istnieją również boty konwersacyjne, które pozwalają ćwiczyć język angielski. Są to programy z interfejsem przypominającym popularne komunikatory, dzięki któremu możesz prowadzić rozmowę z botem zupełnie, jakby to była prawdziwa osoba.

Niektóre z najbardziej znanych botów do nauki języka to:

  • Virtual Talk
  • Andy
  • PonounciationBot
  • Duolingo, zawiera boty do konwersacji, tak jak Mondly
  • Langlearnbot

Nauka języka jest o wiele łatwiejsza dzięki wszystkim dostępnym technologiom. Aplikacje do nauki angielskiego pozwolą Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i dużo wysiłku. Która z nich najbardziej Ci odpowiada?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Area, M., & Adell, J. (2009). E-learning: enseñar y aprender en espacios virtuales. Tecnología Educativa. La Formación Del Profesoradi En La Era de Internet. https://doi.org/http://dx.doi.org/10.1016/j.enbuild.2016.04.015
  • Díaz Cintas, J. (2012). Los subtítulos y la subtitulación en la clase de lengua extranjera. Abehache.
  • Diaz-Greenberg, R., & Nevin, A. (2003). Listen to the Voices of Foreign Language Student Teachers: Implications for Foreign Language Educators. Language & Intercultural Communication. https://doi.org/10.1080/14708470308668106

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.