Czy wiesz, dlaczego dzieci tak bardzo uwielbiają Psi patrol?

Czy wiesz, dlaczego dzieci tak bardzo uwielbiają Psi patrol?
Ana Couñago

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Ana Couñago.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Jeśli masz małe dzieci, to pewnie uwielbiają one Psi patrol! Dowiedz się, dlaczego ten serial cieszy się takim powodzeniem!

Psi patrol jest jednym z ulubionych seriali maluchów w wielu domach. Ale co jest przyczyną tak wielkiego sukcesu i dlaczego dzieci tak bardzo lubią ten serial? W kolejnych akapitach postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Musimy wziąć pod uwagę, że dzięki platformom streamingowym, obecnie większość dzieci ma do wyboru wiele seriali animowanych, którymi może się rozkoszować. Jednak wiele z nich nadal wybiera za każdym razem Psi patrol. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z czynników wyjaśniających to zjawisko.

Psi Patrol

Psi patrol – główny wątek

Psi patrol to serial dla dzieci, którego bohaterami jest grupa szczeniaków i 10-letni chłopiec, który jest obeznany z technologią. Psy wchodzące w skład patrolu mają bardzo różne osobowości i każdy z nich ma szczególne zdolności. Pozwala im to z powodzeniem rozwiązywać problemy, które pojawiają się w Zatoce Przygód, miejscu, w którym mieszkają.

W ten sposób szczeniaki, wraz z chłopcem pracują jako zespół dla dobra mieszkańców i każdego dnia stają przed inną misją lub wyzwaniem.

Dlaczego dzieci tak bardzo lubią Psi patrol?

Jednym z powodów, które sprawiły, że Psi patrol odniósł taki sukces, jest piosenka, która pojawia się na początku każdego odcinka, bardzo chwytliwa i łatwa do nauczenia się. To sprawia, że maluchy śpiewają ją non stop, a ojcowie i matki, którzy oglądają serial ze swoimi dziećmi nie mogą pozbyć się tej słynnej melodii ze swej głowy.

Innym czynnikiem, który sprawia, że dzieci zakochują się w tym serialu jest fakt, że każdy ze szczeniaków ma swój kolor, rasę i umiejętności, które go określają. W ten sposób maluchy mogą łatwo rozpoznać szczeniaki i wykazują tendencję do wybierania ulubionego.

Podobnie sposób opowiadania historii jest również istotny przy analizie popularności serialu. Wszystkie odcinki Psiego patrolu mają ten sam wzór, więc są bardzo łatwe do naśladowania:

  • Pojawia się problem, który ma miejsce w Zatoce Przygód.
  • Szczeniaki i chłopiec spotykają się i omawiają problem.
  • Wybierają jednego lub więcej członków Psiego patrolu do rozwiązania zadania, w zależności od umiejętności potrzebnych do wykonania misji.
  • Wybrane psy wykonują odpowiednie zadania w celu rozwiązania problemu.
  • Rozwiązują problem i wszyscy są szczęśliwi.

Dodatkowo, w każdym odcinku pokazanych jest kilka zabawnych sytuacji, które dodają fabule szczyptę humoru.

Kampania marketingowa związana z serialem

Do powyższego należy dodać znaczenie kampanii marketingowej i reklamowej stojącej za tym serialem. Wystarczy pójść do dowolnego sklepu z zabawkami, aby się o tym przekonać. Półki są pełne różnych zabawek i produktów ze szczeniakami z Psiego patrolu, co oczywiście przyciąga uwagę najmłodszych domowników.

Psi patrol

O Psim patrolu…

Chociaż obecnie istnieje wiele animowanych serii i filmów o zwierzętach wydaje się, że Psi patrol ma w sobie coś specjalnego. Miliony dzieci na całym świecie śledzą przygody tych szczeniaków bezwarunkowo. Dlatego też jest to jeden z najlepszych obecnie seriali dla dzieci.

Jak widzieliśmy, Psi patrol ma wszystkie składniki, aby przyciągnąć uwagę dzieci, zwłaszcza te w wieku od 2 do 7 lat, ale także ich matek i ojców, którzy cieszą się każdym z odcinków w towarzystwie dzieci.

Krótko mówiąc, ten serial naznacza całe pokolenie i teraz już wiecie, dlaczego tak się dzieje.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Lapuente Calvo, A. (2018). Análisis de la serie infantil de dibujos animados” La Patrulla canina” en clave de educación de valores (Trabajo de Fin de Grado). Universidad de Valladolid, España.
  • Morales Marcos, P. (2020). Análisis de las series infantiles que más les gustan a los niños de 4 y 5 años. (Trabajo de Fin de Grado). Universidad de Valladolid, España. http://uvadoc.uva.es/handle/10324/42857
  • Rajadell, N., Pujol, M. A., & Violant, V. (2005). Los dibujos animados como recurso de transmisión de los valores educativos y culturales. Comunicar, 13(25).
  • Villanueva, M. C., & Pelegrín, J. (2018). Los dibujos animados como recurso didáctico en Educación Infantil. https://core.ac.uk/download/pdf/289997097.pdf

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.