Poród zimą: zalety i wady ciąży kończącej się w zimie

Poród zimą: zalety i wady ciąży kończącej się w zimie

Ostatnia aktualizacja: 05 listopada, 2018

Poród zimą, wiosną, latem czy jesienią? Każda pora roku ma swoje zalety i wady. Dowiedz się, jak poród zimą może wpłynąć na przybycie na świat Twojego maleństwa.

Gdy termin porodu Twojego dziecka przypada w zimie, tworzy to wyjątkową sytuację. Kiedy spodziewasz się zimowego dziecka, środki, które musisz podjąć, bardzo różnią się od tych, które podejmujesz w innych porach roku.

Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na szczegóły. W końcu chcesz, aby to doświadczenie było przyjemne, bez względu na porę roku.

Natura podąża własną ścieżką, ciąża też. Jeśli nie planujesz mieć cięcia cesarskiego, nie możesz z góry wiedzieć, którego dnia i o której godzinie nastąpią narodziny Twojego dziecka.

Możesz jednak poznać przybliżony zakres dat, w którym Twoje maleństwo przyjdzie na świat.

Jak ubrać noworodka, gdy jest zimno? Czy można wyjść na dwór z dzieckiem w zimie? To tylko niektóre z najczęściej pojawiających się wątpliwości u kobiet, które planują poród zimą.

Niektóre kobiety czują się przytłoczone tym, że ich dziecko ma się urodzić zimą. Ale są też kobiety, które uważają, że zima to najlepsza pora roku na powitanie nowego życia. Każda kobieta ma własne zdanie.

Poród zimą – jakie ma zalety?

„Typowe niskie temperatury w zimie ułatwiają radzenie sobie lepiej z niewygodami zaawansowanej ciąży i dyskomfortem po porodzie”.

Późniejsze miesiące ciąży oznaczają, że radosny moment pierwszego spotkania matki z dzieckiem zbliża się wielkimi krokami. Ale dla przyszłej mamy trzeci trymestr oznacza także długą listę dolegliwości, które nasilają się wraz z postępem ciąży.

W tym sensie poród zimą ma kilka zalet względem pozostałych pór roku. Typowe niskie temperatury w zimie ułatwiają radzenie sobie lepiej z niewygodami zaawansowanej ciąży i dyskomfortem po porodzie.

Na przykład uderzenia gorąca są jednym z największych kłopotów podczas zaawansowanej ciąży.

Niektóre oczekujące matki posuwają się nawet do stwierdzenia, że ​​czują jakby miały w sobie piekarnik. To uczucie jest o wiele łatwiejsze do zniesienia zimą niż podczas pozostałych miesięcy w roku.

Zima to także doskonały czas na korzystanie z ciepła domu. Łatwo się rozluźnić, spędzając długie popołudnia pod kocem na kanapie itp. Bez wątpienia, leniwe zimowe zajęcia są właśnie tym, czego potrzebuje Twoje ciało w tym czasie.

Możesz się zrelaksować, odpocząć i spokojnie przygotować się na przybycie ukochanego dziecka.

Ciężarna kobieta zimą

Jeśli już urodziłaś, zima to czas, kiedy poczujesz mniejsze zmęczenie. Ta pora roku ma spokojniejszy rytm, który pozwala lepiej dostosować się do zmian. Będziesz miała mnóstwo czasu na poznanie swojego nowego dziecka i wspólne spędzanie pierwszych chwil.

Z jakimi wadami wiąże się poród zimą?

Zimo podczas zimy nasuwa wiele pytań o to, jak chronić niemowlę. Ale oznacza to również, że możemy cieszyć się sezonową modą i świętami.

Dopóki dziecko jest odpowiednio ubrane, możesz cieszyć się krótkim zimowym spacerem na świeżym powietrzu.

Jaki jest pierwszy problem, który przychodzi Ci na myśl, gdy myślisz o zimie? Zimno. Przy niskich temperaturach i tendencji do złych warunków pogodowych możesz czuć się nieco ospała.

Zimą dni są krótsze, a noce dłuższe, zmrok zapada o kilka godzin wcześniej niż latem.

Można więc również mieć wrażenie, że nie ma wystarczająco dużo czasu, aby cokolwiek zrobić. Ale jest to świetna pora roku, aby wraz z maleństwem obejrzeć światełka, zrobić świąteczne zakupy i cieszyć się magią świąt Bożego Narodzenia.

Poród zimą

Wychodź na zewnątrz jak najczęściej – tylko ciepło się ubierz!

Każdy powód jest dobrą wymówką, by wyjść na zewnątrz. Chodzenie na spacer to zdrowy, stosunkowo bezpieczny sposób ćwiczeń, który jest dobry zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka.

Dla kobiety, która właśnie urodziła, wyjście z domu i ruch na świeżym powietrzu przynoszą korzyści emocjonalne i fizyczne. Nawet jeśli jest zimno, noworodki również potrzebują świeżego powietrza, aby odczuć świat zewnętrzny i światło słoneczne.

Jeśli chodzi o odzież, powinnaś wybrać wygodne i ciepłe materiały. Dzianiny, takie jak miękka wełna, pomogą dziecku utrzymać ciepło ciała.

Jednocześnie należy wybrać ubrania, które można łatwo założyć i zdjąć w przypadku wystąpienia nagłych zmian temperatury. Na przykład, jeśli pójdziesz do sklepu lub odwiedzić bliskich, musisz zdjąć dziecku warstwę ubrań, gdy wejdziesz do ciepłego pomieszczenia.

Na koniec unikaj wychodzenia na zewnątrz w wilgotnej odzieży. Suszenie ubrań może trwać dłużej w miesiącach zimowych i odzież może utrzymywać wilgoć przez stosunkowo długi czas.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko wyjdziecie na chłód w wilgotnej odzieży, oboje będziecie bardziej podatni na zwykłe przeziębienie. Dlatego musisz być bardzo ostrożna.

Podczas ubierania dziecka z reguły nakłada się o jedną warstwę ubrań więcej, niż to, co ma na sobie mama. Upewnij się, że głowa Twojego dziecka jest dobrze ubrana, ponieważ jest to część ciała, przez którą ucieka dużo ciepła.

Wiele osób mówi o „idealnej porze roku” na urodzenie dziecka. Ale prawda jest taka, że ​​to kwestia gustu. Każda pora roku ma swoje zalety i wady. Ale bez względu na to, kiedy maluch się pojawi, chwila ta na pewno wypełni Twoje życie nieopisaną radością.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.