Ciekawe gry na przyjęcie urodzinowe dla dzieci - poznaj najciekawsze opcje!

Gry i zabawy są zawsze dobrym pomysłem urozmaicającym przyjęcie urodzinowe. W naszym dzisiejszym artykule podamy Ci kilka pomysłów na wspaniałe zabawy, dzięki którym urodziny Twoich dzieci staną się dla nich niezapomnianym przeżyciem.
Ciekawe gry na przyjęcie urodzinowe dla dzieci - poznaj najciekawsze opcje!

Ostatnia aktualizacja: 06 marca, 2020

Dziś zaprezentujemy Ci kilka zabawnych i łatwych do przeprowadzenia gier towarzyskich idealnie nadających się na przyjęcie urodzinowe dla Twoich dzieci. Przede wszystkim będziesz więc mieć kilka interesujących opcji do wyboru.

Kiedy zbliżają się urodziny Twoich dzieci, prawie zawsze to Ty lub oboje rodziców organizują całe przyjęcie urodzinowe i dbają o to, aby było ono jak najbardziej atrakcyjne i ciekawe. Od dekoracji imprezowych począwszy poprzez przekąski, na grach i zabawach skończywszy. Ogólnie rzecz biorąc Twoim celem jest przecież, aby wszyscy dobrze się bawili.

Tak, to prawda, że różnego rodzaju gry i zabawy są zawsze dobrym pomysłem urozmaicającym przyjęcie urodzinowe. W naszym dzisiejszym artykule podamy Ci kilka pomysłów na wspaniałe zabawy, dzięki którym urodziny Twoich dzieci staną się dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Proste gry na przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych naszym zdaniem gier towarzyskich dla dzieci, które znakomicie uatrakcyjnią przyjęcie urodzinowe!

1. Muzyczne krzesła

To jedna z najłatwiejszych gier na przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Znają ją doskonale dzieci i dorośli na całym świecie już od wielu lat. Polega ona na ustawieniu krzeseł obok siebie w kręgu, z siedziskami skierowanymi na zewnątrz. Musisz mieć tyle krzeseł, ile dzieci uczestniczy w zabawie, minus jedno.

Dzieci powinny chodzić w kółko wokół krzeseł podczas odtwarzania muzyki. Kiedy melodia się zatrzyma, powinny one szybko usiąść na dowolnym krześle. W ten sposób jedno z dzieci zostanie wyeliminowane przez brak krzesła dla niego.

Gdy pierwsze dziecko wypadnie z gry, wyjmij jedno krzesło z kręgu. Następnie cały proces się powtarza, dopóki w grze nie pozostanie tylko jedno krzesło i dwoje dzieci. Dziecko, które usiądzie na ostatnim krześle, wygrywa całą grę.

2. Zabawa w poszukiwanie skarbów na przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Musisz wcześniej przygotować się do tej gry jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Podczas poszukiwania skarbów dzieci muszą znaleźć skrzynię ze skarbami na podstawie szeregu wskazówek, które pochowasz w różnych miejscach.

Dodatkowo musisz pomyśleć o tym, ile lat mają bawiące się w to dzieci tak, abyś mógł w odpowiedni sposób ułatwić lub utrudnić im zadanie. W skrzyni ze skarbami możesz umieścić dowolne drobiazgi lub mały prezent dla każdego dziecka, w zależności od tematu imprezy i tego, ile chcesz wydać na całość.

3. Wyścigi w workach

Nasze maluchy uwielbiają nieustannie się poruszać, więc wyścigi w workach to jedna z najłatwiejszych i najlepszych gier na przyjęcie urodzinowe dla dzieci.

Do wyścigów w workach potrzebujesz jak łatwo zgadnąć dużych, wytrzymałych worków, które pasują do wzrostu dzieci. Dobierz zawodników w drużyny lub w pary, w zależności od liczby uczestników przyjęcia. Każdy zespół musi przejść od linii początkowej do określonego punktu, a następnie wrócić na linię startu.

Gdy zawodnik wyruszy do wskazanego punktu i wróci za chwilę na metę, będzie musiał oddać worek swojemu partnerowi, aby mógł on zrobić to samo. Drużyna lub para, która zrobi to najszybciej, wygra tę zabawę.

4. Wyścigi jajek to świetna propozycja na przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Jest to jedna z gier, które lubi większość dzieci, ponieważ jest w pewnym sensie „niebezpieczna”. Do zabawy potrzebujesz tyle łyżek, ile jest dzieci na imprezie urodzinowej i trochę więcej jajek.

Zalecamy w tym momencie, aby jajka ugotować na twardo przed rozpoczęciem przyjęcia urodzinowego, aby nie plamiły dziecięcych ubrań oraz nie zmarnowały się niepotrzebnie. Nie mów jednak dzieciom o tym fakcie, aby cała zabawa była dla nich bardziej ekscytująca.

Najpierw podziel dzieci na pary lub drużyny. Następnie jedno z dzieci będzie musiało trzymać jajko za pomocą łyżki. Dodatkowo łyżkę tę musi utrzymać w ustach. Z tą łyżką i kulającym się na niej jajkiem każdy zawodnik musi przejść do określonego punktu i z powrotem, a następnie przekazać jajko swojemu partnerowi bez użycia rąk.

Jeśli jajko spadnie w pewnym momencie gdzieś po drodze, zawodnik musi wrócić na linię startu po kolejne jajko.

5. Upuszczanie chusteczki

To jedna z najłatwiejszych gier na przyjęcie urodzinowe dla dzieci, bowiem wystarczy do jej przeprowadzenia jedynie chusteczka do nosa. Najpierw zbierz wszystkie dzieci w krąg. Następnie niech jedno z nich przytrzyma chusteczkę i okrąży grupkę pozostałych dzieci. Muszą one leżeć na podłodze z zamkniętymi oczami, śpiewając piosenkę o treści:

Mam chusteczkę haftowaną, co ma cztery rogi,
kogo kocham, kogo lubię, rzucę mu pod nogi.
Tej nie kocham, tej nie lubię, tej nie pocałuję,
a chusteczkę haftowaną Tobie podaruję.

Następnie dziecko z chusteczką musi policzyć do 10 i umieścić chusteczkę za jednym ze swoich przyjaciół. Kiedy dzieci skończą liczyć, powinny otworzyć oczy i odwrócić się, aby zobaczyć, kto ma za sobą chusteczkę.

Potem to dziecko musi wstać i pobiec, by złapać tego, który upuścił chusteczkę. Jeśli mu się powiedzie, dziecko nadal będzie miało chusteczkę. Jeśli nie, do środką koła wejdzie kolejne z chusteczką i cały proces się powtórzy.

6. Piniaata

Rozbijanie piniaty (z języka hiszpańskiego: piñata) to jedna z najbardziej atrakcyjnych chwil urodzinowych imprez dla dzieci. Wystarczy kupić jedną zabawkę tego typu i napełnić ją cukierkami oraz małymi zabawkami dla dzieci.

Następnie zasłoń oczy solenizanta. W ten sposób może on lub ona rozbić piniatę bez patrzenia na nią. Dla bezpieczeństwa lepiej wyposażyć się do tego celu w miękki piankowy lub gąbkowy kij. Następnie wszystkie dzieci mogą do woli rozkoszować się cukierkami i innymi przedmiotami, które wypadną na ziemię.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.