Środki antykoncepcyjne - top 10 najbardziej niezwykłych!

Środki antykoncepcyjne - top 10 najbardziej niezwykłych!

Ostatnia aktualizacja: 04 czerwca, 2020

Główną wadą związaną z wyborem i stosowaniem antykoncepcji jest konieczność utrzymania codziennej rutyny. Wiele kobiet zapomina wziąć pigułkę lub nie chce jej stosować, ponieważ jest zbyt droga. Stosowanie prezerwatyw nie zawsze jest preferowaną metodą, a inne środki antykoncepcyjne mogą być zbyt złożone.

Jednak metody, których ludzie używali w historii, zmienią opinię wielu współczesnych par. W dawnych czasach środki antykoncepcyjne nie były tak proste jak teraz. W rzeczywistości nie było nawet pewności co do ich skuteczności.

Niezwykłe środki antykoncepcyjne – Top 10!

Możemy pomówić o pewnych niewiarygodnych metodach, a nawet o niektórych nieprzyjemnych lub takich, które za bardzo nie miały znaczenia. Ale dziś zapewnijmy sobie mały ubaw z najbardziej niezwykłych środków antykoncepcyjnych wszech czasów.

1. Przysiady i kichanie jako środki antykoncepcyjne

W starożytnej Grecji ludzie wierzyli, że po kochaniu należy natychmiast robić przysiady. Uważali, że uniemożliwi to plemnikom dostanie się do macicy kobiety. Kichnięcie dawało im ostateczną pewność, że wypełnili swoją misję antykoncepcyjną.

2. Jądra łasicy

W dawnych czasach kobiety wiązały sobie jądra łasicy przy nodze wierząc, że ochroni to je przed niechcianymi ciążami. Realistycznej osobie ujrzenie swojej partnerki z tą “ozdobą” zapewne doskonale poprawiało nastrój.

3. Woda pochodząca z kowalstwa

Starożytni Grecy radzili swoim kobietom pić toksyczne odpady pochodzące z kowalstwa. Oznaczało to spożywanie wody, którą kowale używali do chłodzenia narzędzi.

Narzędzia spełniające rolę antykoncepcji

Uważano, że jest to bardzo skuteczny środek antykoncepcyjny, ponieważ zawiera dużo ołowiu. Jednak ta praktyka miała skutki uboczne, takie jak nudności, niewydolność nerek, drgawki, a nawet śmierć.

4. Krokodyli kał

Starożytni Egipcjanie byli bardzo bystrzy. W zasadzie wybrali właściwą drogę, ponieważ zdali sobie sprawę, że żadna kobieta nie zajdzie w ciążę, jeśli w jej pochwie znajdzie się jakaś bariera. To był świetny pomysł, którym przyczynili się do rozwoju ludzkości.

Jednak to, co wybrali jako barierę uniemożliwiającą przejście plemników, to krokodyli kał. Z biegiem czasu zmodyfikowali tę technikę dodając do niego miód.

5. Środki antykoncepcyjne z jąder różnego pochodzenia

W XVI – wiecznej Kanadzie jądra bobra mielono na bardzo drobny proszek. Z tym materiałem zmieszano silną mieszaninę napojów alkoholowych. Ludzie twierdzili, że jest ona równie skuteczna jak wiązanie jąder łasicy przy nodze kobiety. Efekt jednak był zupełnie inny: mężczyźni byli bardziej pijani i niezbyt aktywni.

6. Środki antykoncepcyjne z jelit zwierzęcych

To był “prototyp” prezerwatywy. Zanim pojawiły się kondomy o różnych smakach i rozmiarach, mężczyźni musieli uciekać się do jelit zwierzęcych. W bardzo starym zapisie historycznym znaleziono opis prezerwatywy wykonanej z jelita świni. Odkryto również podręcznik, w którym podkreślano, że przed użyciem należy je moczyć w gorącym mleku.

7. Skórka z cytryny

Ta metoda wymagała połowy cytryny, z której usunięto miąższ. Skórka miała następnie zostać włożona do pochwy kobiety. Zakrywała on szyjkę macicy, a sok był bardzo silnym środkiem plemnikobójczym.

8. Rtęć

W latach dziewięćdziesiątych XIX wieku eksperci z dziedziny antykoncepcji w Chinach radzili kobietom połknąć 16 kijanek smażonych w rtęci. Miało to być zrobione natychmiast po stosunku. Technika ta działała podobnie do wody pochodzącej z kowalstwa, ponieważ działała w zasadzie jak trucizna.

Rtęć

Tak więc kobiety nie rodziły dzieci. W rzeczywistości większość z nich stawała się jednak na stałe już bezpłodna. Skutki uboczne obejmowały także uszkodzenie wątroby, nerek i innych organów, a także śmierć.

9. Opium

W starożytnej Sumatrze ludzie wiedzieli, że mak to coś więcej niż prosty kwiat. Kobiety stosowały łodygę tej rośliny jako przeponę podczas stosunku. Wprowadzały też kwiaty do pochwy, co miało taki sam efekt, jak palenie opium. Skuteczność tego sposobu nie jest jednak znana.

10. Prysznic z Coca – Coli

Po seksie kobiety stosowały prysznice dopochwowe składające się z napoju gazowanego. Twierdzono, że cukier zawarty w Coca Coli powodował eksplozję plemników. Po tej wiadomości marka zyskała reputację plemnikobójczego natrysku do pochwy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.