Odzyskać figurę sprzed ciąży, nie wychodząc z domu

Odzyskać figurę sprzed ciąży, nie wychodząc z domu

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Choć wydaje się to trudne, możesz odzyskać figurę  Uśmiechnij się, zostaw swoje uprzedzenia, stań przed lustrem i spójrz na swoje ciało. Zdecyduj co chciałabyś w niej poprawić. Oto kilka wskazówek, jak odzyskać figurę sprzed ciąży, nie wychodząc z domu!

Bez względu na to, ile masz lat i ile masz dodatkowych kilogramów, zawsze możesz poprawić zarówno swoją figurę, jak i charakter. Jedną z wielu niepodważalnych prawd tego świata jest to, że każda ludzka istota jest “nieukończonym dziełem”.  Są dwie rzeczy, które musisz wiedzieć chcąc odzyskać figurę po ciąży. Po pierwsze, tak, możesz cofnąć zmiany, które pozostawia ciąża na Twoim ciele nie wychodząc z domu.

Po drugie, nie istnieje jeden cudowny przepis na osiągnięcie idealnej figury. Wiesz, że magiczne pigułki, które spowodują, że będziesz miała chudszą figurę, nie podnosząc palca, nie działają. Nie ma innego wyjścia jak zaakceptować to, że będzie to wymagało ciężkiej pracy. W tym przypadku oznacza to, że musisz się pocić, aby schudnąć.

Z tymi wyraźnymi punktami uzbrój się w najlepsze narzędzia, ponieważ odzyskanie sylwetki wymaga jedynie determinacji, wytrwałości, dobrego odżywiania i dobrej rutyny ćwiczeń.

Odzyskać figurę sprzed ciąży

Pierwsze osiem miesięcy po porodzie będzie najtrudniejsze, zwłaszcza, że ​​narządy twojego organizmu jeszcze nie powróciły na swoje miejsce, a twoje hormony jeszcze nie osiągnęły równowagi. Ponadto, twój metabolizm jest wolniejszy i na pewno czujesz się bardzo zmęczona. Jednak to wszystko nie jest powodem do rezygnacji, ale pomaga ci zrozumieć siebie i zacząć odzyskiwać swoją figurę krok po kroku.

Najprawdopodobniej niektóre obszary twojego ciała są zwiotczałe i zyskałaś trochę na wadze. Nie martw się, zdarza się to każdej z nas i jest naturalne. Pamiętaj, że twoja skóra rozciągnęła się, by pomieścić to piękne dziecko, które sprawia, że ​​czujesz się najszczęśliwszą kobietą na tym świecie.

Problemy te znajdują swoje rozwiązanie, a wszystko, co widzisz “nie na miejscu”, powróci na swoje właściwe miejsce z czasem dzięki wytrwałości i dobrym nawykom.

Przed rozpoczęciem bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że odzyskanie sylwetki nie jest wyścigiem, więc dobrze jest rozpocząć spokojne ćwiczenia, ale za to wykonywać je regularnie. Cierpliwość i wytrwałość będą twoimi maksymami, ponieważ z czasem zobaczysz, że im więcej aktywności fizycznej, tym bardziej energicznie będziesz się czuła. Rezultaty są niesamowite i nie ma znaczenia, jak bardzo jesteś zmęczona.

Kobieta wbiega po schodach

Odzyskać figurę – chodzenie

Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić, aby rozpocząć ćwiczenia, to zapytać lekarza, czy nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń. Teoretycznie każda kobieta, która urodziła dziecko w naturalny sposób, może rozpocząć swój cykl ćwiczeń po powrocie do domu. Te z nas, które miały cesarskie cięcie, mogą rozpocząć ćwiczenia około 12 tygodni po operacji.

Musisz dać swojemu ciału czas na powrót do zdrowia po porodzie lub cesarskim cięciu. Przed rozpoczęciem ćwiczeń, powinnaś zacząć dobrze jeść i pić dużo wody lub płynów. W tym okresie staraj się poruszać po domu i nie siedzieć cały czas na kanapie. Siedzący tryb życia to twój główny wróg. W walce o odzyskanie dawnej figury liczy się każdy postawiony krok.

Po zakończeniu okresu odpoczynku zacznij chodzić. W rzeczywistości jest to najlepsze ćwiczenie, jakie możesz wykonać. Spróbuj zrobić to na zewnątrz, na przykład na swoim podwórku, ponieważ oddychanie świeżym powietrzem sprawi, że zarówno ty, jak i twoje dziecko poczujecie się lepiej. Zacznij powoli, ale z energią. Musisz chodzić w dobrym tempie. Tu nie chodzi o relaksujące spacery, ale o wysiłek. Musisz się pocić!

Kobieta mierzy centymetrem obwód brzucha

Zaprzyjaźnij się z treningami online

Gdy Twój lekarz ogólny zezwoli Ci na wykonywanie różnych ćwiczeń, w tym podnoszenia ciężarów, zrób to! W domu możesz improwizować przy pomocy dzbanków na mleko lub pojemników, które możesz napełnić wodą. Podnoszenie ciężarów zwiększa Twój metabolizm i pomaga ponownie umieścić wszystko na swoim miejscu. 

Natomiast ćwiczenia cardio, które wykonujesz podczas chodzenia, zajmą się tłuszczem. Wszystko to zadziała lepiej przy zastosowaniu odpowiednio dobranej diety. Staraj się podnosić ciężary, ponieważ ćwiczenie z nimi zwiększy spalanie tłuszczu, wzmocni mięśnie i poprawi Twoją figurę.

Jest jeszcze inne wspaniałe ćwiczenie: deska. Jest wysoce zalecana do spłaszczania brzucha. Na początku możesz spróbować łatwiejszych modyfikacji np. na kolanach. Możesz wykonać deski boczne i przednie, a na YouTube możesz znaleźć kilka samouczków, aby dowiedzieć się, jak je wykonać poprawnie. Bardzo ważne jest, abyś nie robiła żadnych innych brzuszków do sześciu miesięcy po porodzie.

Najlepszy reżim treningowy to taki, który sama sobie narzucisz. Jest on wtedy dostosowany do Twoich upodobań i potrzeb. Wiele możesz osiągnąć, chodząc, podnosząc ciężary i wykonując przysiady co najmniej trzy razy w tygodniu.

Krok po kroku zobaczysz, że dostałaś się w rytm ćwiczeń i im więcej ćwiczysz, tym masz więcej energii.  Dzięki niej poprawisz swoją figurę i stawisz czoła wszystkim czynnościom, które niesie za sobą codzienne życie.

To może Cię zainteresować ...
Karmienie piersią – nie zawsze usłane różami
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Karmienie piersią – nie zawsze usłane różami

Istnieje wiele aspektów ciąży a później macierzyństwa które były gloryfikowane przez lata. Karmienie piersią to jedna z nich. Dopiero od niedawna k...


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.