Radość z posiadania córki wyrażona w 5 przykładach

Radość z posiadania córki wyrażona w 5 przykładach
Ana Couñago

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Ana Couñago.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Z posiadania córki wynika wiele istotnych korzyści. Jest to cudowny dar, oczywiście tak samo cudowny jak posiadanie syna. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki posiadają swoje indywidualne cechy charakterystyczne, które dają się zauważyć w trakcie ich wychowywania.

Jednakże to z posiadania córki wynikają dla matki pewne niepowtarzalne i szczególne korzyści. Każda mama posiadająca córkę w pewnym momencie ich doświadcza.

5 radości płynących z posiadania córki

Niewątpliwie istnieje kilka charakterystycznych różnic w wychowywaniu córek i synów. Jeśli posiadasz córkę prawdopodobnie niektóre z poniższej opisanych sytuacji będą ci dobrze znane. Możliwe, że niektóre wywołają na twojej twarzy uśmiech i przypominają te liczne sytuacje, które przeżywałaś ze swoją córką.

Pełnoetatowa towarzyszka do rozmów

Czy kojarzysz to dźwięczne brzęczenie, które słyszysz za uchem rano, w południe i wieczorem? To właśnie radosne gawędzenie Twojej córeczki. Niewątpliwą zaletą wypływającą z posiadania córki są rozmowy, które nie mają końca. Ona zawsze znajdzie kolejny niekończący się temat.

A mamy przecież uwielbiają rozmawiać ze swoimi córkami. Uwielbiają słuchać jak im minął dzień, kochają opowieści o ich radościach i smutkach. Uwielbiają patrzeć jak wyrażają siebie.

radości z posiadania córki


Osobista stylistka

Fryzura twojej córeczki – pogódź się z tym, że może ona stanowić wieczny powód do sprzeczek. Dziewczynki mają swoje włosy spięte, tylko do czasu, aż wrócą do domu z przedszkola czy szkoły. Później rozpuszczają je. Często kończy się to jednak płaczem, gdy potargane włosy trzeba rozczesać. A nie wspomnimy już o sytuacji, kiedy do włosów jakimś niepojętym sposobem przyklei się guma do żucia…

Czy powinnaś cały czas związywać włosy córeczki? I czy w ogóle zostawić włosy długie czy może ściąć je na krótko? Włosy były i zawsze już chyba będą powodem do drobnych sporów pomiędzy Wami.

Walka o garderobę

Jako matki nie możemy oprzeć się uroczym ubrankom dla małych dziewczynek. Kupujemy ich niezliczone ilości. Niektóre z nich czasem nawet nie zostaną założone.

Ale kto mógłby przejść obojętnie obok tej ślicznej mini kamizelki czy obok kwiecistej sukienki z daleka rzucającej się w oczy? Córeczki bardzo szybko jednak zaczynają odczuwać potrzebę samodzielnego kontrolowania swojej szafy. Ubrania, a także przybory do makijażu, stają się częścią ich indywidualnego stylu.

Łamanie stereotypów

Kolejną zaletą z posiadania córki jest odczarowywanie mitu spokojnej, cichej i łagodnej dziewczynki. Bo kto powiedział, że dziewczynki nie mogą być odważne, śmiałe, silne i aktywne? Jeśli sama nie masz córki, to odwiedź przyjaciółkę, która ją ma, a szybko przekonasz się, że to czysta prawda.

Od kochania do niekochania

Emocje twojej córeczki prawdopodobnie są bardzo chwiejne. Magiczna więź, która Was łączy często przybiera ambiwalentną formę. Bądź gotowa na to, że twoja córka może któregoś dnia powiedzieć: “nie znoszę cię, mamo”.

Ale nie przejmuj się! Na szczęście to tylko etap w jej dorastaniu, który nie będzie trwał wiecznie, szybko przeminie. Dziewczynki tak po prostu okazują swoje negatywne emocje. Koniec końców zły humor minie i córka przypomni sobie jak bardzo cię kocha. Wasze uczucie pokona te trudne chwile.

Posiadanie córki to szczęście i błogosławieństwo

Posiadanie córki daje dużo szczęścia. Jest to uśmiech od losu, który przynosi wyjątkowe doświadczenia. To okazja do przeżywania swojej młodość na nowo: granie w gry, śpiewanie piosenek i odgrzebywanie własnych ubrań z dzieciństwa. Posiadanie córki oznacza przypomnienie sobie tej beztroskiej radości z dziecięcych lat.

Macierzyństwo jest zabarwione słodyczą i czułością. Bycie matką oznacza pełne rozumienie drugiej istoty, połączone z głębokim uczuciem. Oznacza też bycie wzorem do naśladowania. Możesz być pewna, że córka będzie brać z ciebie przykład.

Posiadanie córki uczy zaufania i przyjaźni, dotrzymywania tajemnic i dzielenia się sekretami. Oznacza bycie z kimś na dobre i na złe. Oznacza trzymanie za rękę, gdy ona tego potrzebuje i pozwolenie jej iść swoją drogą, kiedy będzie tego chciała.

Będąc kobietą doskonale rozumiesz przez co przechodzi Twoja córka. Lepiej niż ktokolwiek inny rozumiesz jej łzy i rozczarowania. Ale też masz tę przewagę, że wiesz co powiedzieć, żeby sprawić, aby poczuła się lepiej.

Posiadanie córki oznacza głośny śmiech w błahych sytuacjach i codzienne szczęście przy pokonywaniu ważnych czynności. Oznacza odnalezienie lepszej części siebie.

To może Cię zainteresować ...
Poczucie własnej wartości – buduj je w dziecku
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Poczucie własnej wartości – buduj je w dziecku

Poczucie własnej wartości - oto, czego chcę Cię nauczyć kochanie. Pokażę Ci, że jesteś wart tego świata. Możesz snuć marzenia, bo Twoje nogi są moc...


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.