Mieć syna to mieć wiecznego księcia

Mieć syna to mieć wiecznego księcia
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Od najmłodszych lat wiele kobiet marzy o znalezieniu swojego księcia z bajki. Nigdy nie wyobrażały sobie, że los może pewnego dnia nagrodzić je najlepszym darem od życia. Ten bajkowy książę pojawi się w ich życiu z chwilą, gdy będą mieć syna.

Prawdziwa miłość Twojego życia zmieni błędne wyobrażenie o miłości od pierwszego wejrzenia. Każda kobieta, która ma dziecko rozumie, że matka jest pierwszą miłością swojego dziecka. Stanowi wzór do naśladowania i jasną koncepcję życia. Dzieci zachowują wyjątkową i szczególną więź z matką. Mieć syna to mieć księcia.

Czułe spojrzenia, najpiękniejsze pocałunki wypełnione niezrównanym uczuciem, delikatne pieszczoty i uściski będące lekarstwem dla duszy. To są szczegóły, które stanowią ramy tego świętego związku, wypełnionego miłością czystą, głęboką, rzeczywistą i bezwarunkową.

Mieć syna to mieć króla bez korony

Wraz z przybyciem na świat Twojego syna zrozumiesz, że właśnie pojawił się człowiek, który pozostanie w Twoim sercu przez całą wieczność. Jednak swojego księcia z bajki nie spotkasz w żadnym z pałaców czy zamków podczas zatłoczonego balu, nosząc na sobie piękną, obszerną suknię.

Twój syn czeka na Ciebie w Twoim własnym brzuchu. Cóż, pierwsze spotkanie odbywa się w zimnej szpitalnej sali i okazuje się, że zamiast pięknej sukienki masz na sobie koszulę nocną. Z drugiej strony Twój książę wydaje się być tak głośny jak biedny. Zapomnij o szytym na miarę garniturze – przecież on nie ma na sobie zupełnie nic!

Okazuje się, że jako matka mężczyzny, nawet nieświadomie i niewiele o tym myśląc, dajesz życie „doskonałemu chłopakowi”. To Ty kładziesz fundamenty tego, jak należy traktować kobietę i jak powinni postępować dżentelmeni. Twój maluch pewnego dnia będzie mężczyzną, więc wykuwaj w swoim wiecznym księciu wartości takie jak szacunek, uczciwość, czułość i lojalność.

Podczas pierwszego spotkania z księciem nie możesz zachowywać się „jak przystało na damę”. Porzuciłaś tę rolę, rzucając okiem na przyszłość i życie pulsujące w Twoim dziecku. To oczywiste, że nie byłaś w stanie ukryć swoich łez ani powstrzymać się od pocałunków i uścisków.

Matka szykuje syna

Nie korzystając z tych drogich męskich zapachów, przyniósł tylko naturalny i bezcenny zapach życia. To wystarczyło, by rozkochać w sobie swoją królową. Mając syna, dajesz życie najdoskonalszemu i najukochańszemu człowiekowi. Temu, który potrafi skraść Twój oddech, w sposób szczególny i niewyobrażalny.

Mieć syna to otrzymywać wyjątkowe prezenty

Syn jest w stanie rozpalić knot śmiechu i wywoływać uśmiech w każdej sytuacji. W ten sposób koloruje szare dni, kiedy Twój dobry humor śpi zimowym snem. Ten niekoronowany król potrafi rozpraszać gniew jednym uśmiechem.

To wieczny książę, który daje kobiecie najpiękniejszy tytuł, jaki może osiągnąć. To tytuł, który można zdobyć tylko na uniwersytecie życia: „mama”. Koroną tego małego księcia jest Twoje serce. On w zamian napełniania Twoją duszę swoją obecnością.

Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby sprowadzić syna na ten świat, rozumiesz, że jest on kimś, kto jest gotowy na wszystko dla swojej matki. „Kocham Cię” wyszepcze delikatnym głosem, rzucając Ci spojrzenie z ukosa i obejmując Cię w uścisku, który we śnie łączy połamane elementy Twojej duszy. To właśnie oznacza mieć syna.

Ten wyjątkowy książę może pomalować Twoje dni tęczą kolorów. A wszystko zacznie się od długo wyczekiwanej randki w ciemno.

Dla matki mieć syna oznacza szczęście

Mieć syna to odkrywać nowe światy z perspektywy króla domu

Jeśli życie sprawi, że będziesz mieć syna, zabawną rzeczą będzie to, że rzadko będziesz mogła wesprzeć się na własnych wspomnieniach z dzieciństwa. Jego struktura emocjonalna różni się całkowicie od świata emocjonalnego kobiety. Z tego powodu, jeśli będziesz mieć syna, będzie to od Ciebie wymagać ciągłego uczenia się i rozwoju emocjonalnego.

Nie ma lalek, zestawów do herbaty i sukienek księżniczek. Tutaj jest tylko miejsce na zamieszanie i akcję w postaci zabłoconych samochodów, piłek i wymyślonych broni. Niektóre rzeczy mogą stać się codziennością: nadpobudliwość, wyobraźnia i niewinność dzieciństwa.

Synowie są z definicji towarzyscy i przyjacielscy, z przytłaczającymi osobowościami. Są roześmianymi „Tarzanami” z sąsiedztwa. W każdym momencie mają głębokie poczucie życia, jakby była to jego ostatnia chwila.

Ich „Kocham Cię” naprawia każdy błąd. To jak gest leczący każdą dolegliwość serca. Jeszcze więcej nieodpartego uroku roztaczają swoim „proszę mamusiu”.

Gdy będziesz mieć syna, znajdziesz tę upragnioną siłę, która zmusi Cię, byś każdego ranka budziła się gotowa do zabawy na podłodze, jedzenia ciasta i oglądania filmów. Mieć syna to odkryć miłość zdolną do stworzenia niebywałego związku. Relacji, która stanie się jedną z najbardziej skutecznych i niewytłumaczalnych sił napędowych.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.