Będzie dobrym tatą? Zastanów się przed zajściem w ciążę

Będzie dobrym tatą? Zastanów się przed zajściem w ciążę
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 31 marca, 2019

Często, gdy kobiety czują, że znalazły idealnego mężczyznę, po kilku miesiącach w związku, zaczynają patrzeć na niego oczami przyszłości. Mają tendencję do fantazjowania do tego stopnia, że często nie ​​potrafią obiektywnie ocenić, czy mężczyzna, który przed nimi stoi będzie dobrym tatą.

Oczywiście nigdy nie wiadomo, co się stanie. Jednak niektóre kryteria przedstawione poniżej, są na tyle uniwersalne, że można zastosować je do oceny, czy Twój wybranek będzie dobrym tatą.

Mamy nadzieję, że Twój ukochany będzie dobrym tatą, którym chciałabyś, żeby był!

Będzie dobrym tatą, jeśli…

Wyraża swoje uczucia

Nie boi się ani nie wstydzi powiedzieć, że Cię kocha. Jeśli pokazuje swoją prawdziwą osobowość, bez względu na swoje wady (każdy je ma), nie będziesz mieć żadnych problemów.

Czy potrafi wyjaśnić, czego chce, a co mu się nie podoba? Jako para będziecie mogli podejmować wspólne decyzje, wypowiadając się na różne tematy. Ponadto jest to zapowiedź uczucia, które Twój partner okaże swoim dzieciom.

Dba o swoją partnerkę

Jest świadomy wszystkiego, co się dzieje i odpowiednio reaguje. Mężczyzna, który naprawdę się troszczy, pamięta, że ​​Twoja wizyta lekarska jest dla Ciebie ważna. Toleruje też rzeczy, które mogą być kaprysami lub wyrazami złego humoru. Rozpieszcza Cię, nie opuszcza Cię, dopóki nie będzie dobrze. Robi wszystko, co w jego mocy, abyś była szczęśliwa i uśmiechnięta.

Zwraca uwagę na szczegóły

Nie wszyscy mężczyźni są w tym dobrzy, ale niektórzy potrafią zwracać uwagę na szczegóły i odnieść się do nich. Na przykład zauważa, kiedy masz na sobie bransoletkę, którą ostatnio kupiłaś lub nowe buty. Innymi słowy, natychmiast zauważa wszystko, co jest nowe.

Jest niezależny, potrafi zająć się sobą? Będzie dobrym tatą

Nie tylko wie, jak traktować Cię jak królową, ale też jest w stanie robić rzeczy w domu i zająć się swoimi sprawami. Jest dobrym kucharzem. Potrafi posprzątać i zaopiekować się ukochaną. Nie musi dzwonić do matki, aby podejmować decyzje.

Dobry tata

Dobry ojciec ma poczucie humoru

Potrafi Cię rozśmieszyć. Jako para uwielbiacie wygłupiać się i śmiać się w głos. Sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwa. Twój uśmiech daje mu satysfakcję.

Jest dobrym kucharzem

Wspólne gotowanie może być naprawdę dobrą zabawą. Jednak Twój partner może zrobić gest, przygotowując pyszną romantyczną kolację w piątkowy wieczór lub piękny lunch w niedzielę.

Czy nie byłoby wspaniale wrócić do domu z pracy i odpocząć po męczącym dniu, kiedy Twój partner przygotowuje kolację? Mężczyzna, który potrafi pokazać, że umie dobrze gotować i wkłada w to dużo serca, otrzymuje „dodatkowe punkty”.

Odpowiedzialny tata

Już sam fakt bycia w związku sugeruje, by liczyć się z przyjęciem pewnych obowiązków. Czy Twój partner ma zwyczaj udzielać więcej wyjaśnień i poświęcać wystarczająco czasu nawet rzeczom o mniejszym znaczeniu?

Ważne jest, aby wiedzieć, że te zachowania powinny wychodzić od niego. Relacja jest częścią jego obowiązków wraz ze wszystkim, co ze sobą niesie, a Twój partner wydaje się to lubić? Z pewnością będzie dobrym tatą.

Lubi dzieci

Mężczyzna patrzy na śpiące dziecko

Być może, kiedy Twój partner widzi dziecko, uśmiecha się czule. Albo lubi bawić się z bratankami, siostrzenicami lub małymi kuzynami. To dobra wskazówka, by myśleć, że nie tylko będzie dobrym tatą, ale i szczęśliwym, wesołym mężczyzną.

Myśli o przyszłości? Będzie dobrym tatą

Nie tylko teraźniejszość się liczy. Mężczyzna, który będzie dobrym tatą, prawdopodobnie już sformułował długoterminowe cele i nakreślił z Tobą wspólne marzenia.

Jako para z pewnością planujecie stopniowo budować swój związek, decydując się na małżeństwo. Myślicie też o zakupie większego domu, przygarnięciu zwierzęcia, a nawet o tym małym ziarenku miłości, jakim jest dziecku.

Zachowuje spokój w stresujących sytuacjach

Zwyczajowo to kobieta zachowuje spokój. Jeśli jednak kobiecie nie starczy cierpliwości, jej partner potrafi poradzić sobie z sytuacjami, które wymknęły się spod kontroli. To dobry znak, że mężczyzna wie, jak kontrolować swoje emocje i że będzie dobrym tatą.

Można na nim polegać w 100%

To oczywiste, że zaufanie jest filarem związku. Wiedza, że możecie na siebie nawzajem liczyć, jest nie tylko bardzo cenna, ale i niemal niezbędna. Dzięki temu możesz mieć pewność, że gdy coś pójdzie nie tak, on nie zawaha się Ci pomóc.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.