Dlaczego ciotki są tak ważne w życiu swoich siostrzenic i bratanków?

Dlaczego ciotki są tak ważne w życiu swoich siostrzenic i bratanków?
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 04 października, 2018

Kto mówi, że dziadkowie i rodzice są jedynymi ważnymi postaciami w życiu dziecka? Ciotki odgrywają również bardzo ważną rolę w wychowaniu ich siostrzenic i bratanków.

Dzieci mają rodziców, aby je wychowywać i uczyć ich wartości. Ciotki jednak czasami, praktycznie wcielają się w rolę drugich matek. Są zawsze w odpowiednim miejscu, kiedy potrzebują ich siostrzeńcy i siostrzenice.

Związek między dziećmi i ich ciotkami jest naprawdę bliski. Kiedy mama jest zmęczona, ciotka jest zawsze gotowa aby wkroczyć i spędzać czas z jej ukochaną osobą.

Dlaczego ciotki są tak ważne w wychowaniu i życiu dzieci?

Istnieje wiele powodów, dla których ciotki są tak ważne w życiu dzieci i ich wychowaniu. Ale dzisiaj wymienimy tylko kilka:

 1. Ciotki też wiedzą jak uczyć. One również są częścią edukacji dziecka, uczą liter, kolorów i wielu innych rzeczy.
 2. Kochają rozpieszczać swoje siostrzenice i siostrzeńców. Bez względu na to, czy będzie to pierwsza, druga, czy trzecia siostrzenica lub siostrzeniec, ciotki zawsze będą chciały poświęcić im trochę uwagi. Ciotki lubią rozpieszczać i zawsze mają niespodzianki w rękawach.
 3. Ciotki są cudownymi powiernikami. Kiedy dzieci są starsze, czasami boją się mówić o pewnych rzeczach z rodzicami. Często wtedy zwracają się do ciotki, a ona zawsze będzie miała dobrą radę do zaoferowania.
 4. Ciotki są jak psycholodzy. Zawsze wiedzą kiedy ich siostrzenice i siostrzeńcy są smutni, zirytowani lub nie czują się dobrze. Ciotka słucha i oferuje ramię do wypłakania, dopóki dzieci nie poczują się lepiej.

To nie wszystko

 1. Ciotki pomagają nauczyć swoje siostrzenice i siostrzeńców dobrych wartości. Kiedy rodzice nie mają dużo czasu, ciotki są zawsze po to aby pomóc ich małym dzieciom odróżnić dobro od zła.
 2. Zawsze są gotowe i chętne do opiekowania się swoimi siostrzenicami i siostrzeńcami. Kiedy rodzice są w pracy i muszą zostawić dzieci z kimś komu mogą zaufać, dziadkowie nie są jedyną opcją. Mogą również zwrócić się do cioci swoich dzieci. Z pewnością zapewni im ona dodatkową zabawę gdy mama i tata będą poza domem.
 3. Gdy reprymenda pochodzi od ciotki zawsze jest lepiej przyjmowana. Czasami ciotki muszą wykonać zadanie jakim jest korygowanie niewłaściwego zachowania dzieci. Jednak, gdy uwagi dotyczące zachowania pochodzą od ciotki, zwykle są znacznie łagodniejsze. Ciotka dziecka jest zawsze na miejscu aby je delikatnie naprowadzić na właściwe zachowanie.
 4. Ciotki zawsze mają czas aby pomóc w odrabianiu lekcji. Jeśli dziecko potrzebuje pomocy w nauczeniu się nowej rzeczy lub utrwalić wiedzę do egzaminu, możesz mieć pewność, że jego ciotka nigdy nie powie “nie”.

Dzieciństwo to czas, w którym każdy człowiek powinien mieć prawo do bycia całkowicie szczęśliwym.
-Anonim-

Chłopiec siedzi na kolanach swojej ciotki

To co najlepsze w byciu ciotką

Bycie ciotką jest także błogosławieństwem! Otrzymujesz radość z posiadania tych małych istotek w swoim życiu, które wypełniają Twoje dni niewinnością i śmiechem.

Posiadanie siostrzenic i bratanków jest bezcenne. Co może być lepszego niż bycie ciotką?

 1. Zawsze robisz z maluszkami fajne rzeczy. Dzieci zawsze bawią się dobrze, a jako ciocie zawsze mamy możliwość przeprowadzania najzabawniejszych zajęć z naszymi siostrzenicami i siostrzeńcami.
 2. Narodziny dziecka. To uczucie jak żadne inne – doświadczenie jakim są narodziny siostrzenicy lub siostrzeńca jest po prostu magiczne. Gdy tylko je zobaczysz po raz pierwszy, od razu chcesz je rozpieszczać.
 3. Zawsze będziesz miała kogoś do przytulenia. Zawsze chcemy przytulać siostrzenice i siostrzeńców. Są takie słodkie i nie do odparcia.
 4. Unikalny i szczególny rodzaj miłości. Obserwowanie, jak Twoja siostrzenica i bratanica dorastają i wiedzą, że dałaś im całą swoją miłość (i podrzuciłaś im mnóstwo cukierków) są bezcenne.
 5. Nasze siostrzenice i siostrzeńcy pomagają nam wyjść z codziennej rutyny i zapomnieć o naszym stresie. Kiedy wracamy do domu z pracy lub mamy do czynienia z jakimś problemem, zabawa z naszymi siostrzenicami i siostrzeńcami natychmiast nas uspokaja.

To nie koniec zalet bycia ciotką

 1. Wspomnieliśmy już o cukierkach, ale bez wątpienia ciotki są specjalistkami w przemycaniu tajnych słodyczy ich siostrzenicom i siostrzeńcom. Nie można temu zaprzeczyć.
 2. Ciotki również mogą cieszyć się urodzinami swoich siostrzenic i siostrzeńców. Kiedy nasze pociechy świętują urodziny lub inną specjalną okazję, dołączamy do zabawy. Jemy ciasta i inne pyszne smakołyki, a także pomagamy uważnie pilnować rozbrykane maluchy.
 3. Zawsze będziesz mieć pretekst do kupowania prezentów. Kiedy zobaczysz zabawną zabawkę, pluszowego misia lub jakiś inny przedmiot, który sprawi przyjemność Twojej siostrzenicy lub siostrzeńcowi, nie będziesz miała problemu ze znalezieniem dobrej wymówki by zaskoczyć ich prezentem.
 4. Wasze siostrzenice i siostrzeńcy wiedzą, że zawsze mogą na was liczyć. Bez względu na to jaką mają problem, będziesz przy nich aby ich wspierać. Ich zaufanie do Ciebie jest fundamentalne.
 5. Lepiej śpimy po zabawach z naszymi siostrzenicami i siostrzeńcami. Po całym dniu pełnym zabawy, gier i przygód, na pewno dobrze wypoczniesz.

Jako ciocie, mamy bardzo ważną rolę do spełnienia

Dziewczynka z ciocią

Ciotki są naprawdę ważne w życiu dzieci

Spędzanie czasu z siostrzenicami i siostrzeńcami nie tylko pomaga utrzymać jedność rodziny, ale także tworzy szczególną więź między dziećmi i ich ciotką.

Ta szczególna relacja będzie miała pozytywny wpływ na ich wychowanie.

Korzystaj i ciesz się każdą chwilą spędzoną z swoimi siostrzenicami i siostrzeńcami.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.