Życiowe powiedzenia z filmów Disneya, które warto znać

Życiowe powiedzenia z filmów Disneya, które warto znać
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 01 września, 2019

Filmy Disneya zachwycają nas wspaniałymi historiami pełnymi magii, marzeń, uczuć i miłości. Nic dziwnego, że powiedzenia z filmów Disneya przekazują dzieciom istotne lekcje i wartości. Oto niektóre z najsłynniejszych cytatów.

Disney odgrywa ważną rolę w życiu dziecka. Historie przedstawione w filmach tej wytwórni doprowadzają maluchy do śmiechu, płaczu i sprawiają, że zaczynają marzyć. Co więcej, powiedzenia z filmów Disneya uczą dzieci wielu rzeczy na temat życia. Czytaj dalej, by poznać kilka cytatów, które warto zapamiętać.

Trzy powiedzenia z filmów Disneya, które uczą ważnych lekcji życia

Klasyczne filmy z wytwórni Walta Disneya są pełne stwierdzeń, które na zawsze pozostają w naszych sercach. Oto powiedzenia z filmów Disneya, które pozwolą Ci zastanowić się nad Twoim życiem. Wybraliśmy kilka najbardziej wartościowych cytatów.

“Życie nie musi być perfekcyjne, aby było piękne” z Kopciuszka

Nie da rady osiągnąć w życiu perfekcji. Czasami na ten fakt narzekamy. Wymagamy zbyt wiele i pragniemy ideałów, chociaż one nie istnieją.

Takie zachowanie przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Przecież szczęście nie zależy od tego, co posiadamy. Zbyt wielkie wymagania mają często przykre konsekwencje. Nikt nie będzie w stanie spełnić Twoich standardów, co z kolei sprawi, że będziesz nieszczęśliwa.

Nie ma czegoś takiego jak idealne życie. Poza tym nikt nie da Ci gwarancji, że bogactwo, sława czy piękno sprawią, że będziesz szczęśliwa. Życie stale się zmienia i musimy codziennie wyciągać nowe lekcje z naszych przeżyć.

Pamiętaj, że starając się osiągnąć perfekcję, możesz przestać zauważać piękno toczącego się wokół Ciebie życia.

“Prawdziwe piękno kryje się w sercu” z Pięknej i Bestii

Nie daj się zwieść pozorom. Prawdziwe piękno znajduje się w sercu. Często oceniamy ludzi patrząc na ich wygląd. Niestety postępując w taki sposób możesz stracić możliwość poznania najwspanialszych osób.

Piękno fizyczne jest ulotne i z czasem znika. Jednak to, jaka jesteś w środku, zostanie na zawsze.

“Czasami właściwa droga nie jest wcale najłatwiejsza” z Pocahontas

W którymś momencie zetkniesz się z sytuacją, która będzie wymagała podjęcia decyzji. Chociaż zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój wybór nie jest najlepszy, i tak będziesz się uparcie trzymać raz obranej drogi. Taki błąd może Cię zranić, wywołać stres, a nawet grozić niebezpiecznymi konsekwencjami. Powiedzenie Pocahontas rozwija tą myśl.

Pocahontas i szop - powiedzenia z filmów Disneya

Czasem trzeba uczyć się na swoich błędach, upaść, podnieść się i iść dalej. Aby to zrobić, musisz wyjść ze swojej strefy komfortu i nie poddawać się, nawet jeśli jest Ci ciężko. Jeśli chcesz osiągnąć coś wartościowego, musisz włożyć w to wysiłek.

Dwa powiedzenia z filmów Disneya o miłości

W wielu filmach Disneya znajdziesz przepiękne historie miłosne, które z pewnością Cię poruszą. Usłyszysz w nich słowa pełne uczuć i emocji. Bez wątpienia warto o nich pamiętać.

“Miłość jest wtedy, gdy bardziej martwisz się o kogoś niż o siebie” z Krainy lodu

Miłość to wspaniała więź łącząca przyjaciół, rodzinę lub parę. Kiedy kochasz, zawsze myślisz o drugiej osobie, bez względu na to, gdzie jesteś i jak się czujesz. Oczywiście myślenie o innych nie oznacza, że zapominasz całkowicie o swoim szczęściu. W tym cytacie chodzi o to, by okazać empatię, czyli postawić się na miejscu innych.

Przyglądając się problemowi z perspektywy drugiej osoby możesz dostrzec go w innym świetle. Dzięki temu będziesz w stanie pomóc innymi, a przynajmniej ich zrozumieć.

“Ci, których raz pokochaliśmy, zostają z nami na zawsze” z Mój brat niedźwiedź

Nawet jeśli straciłaś ukochaną osobę lub z jakiegoś powodu nie możesz z nią być, to jeśli będziesz o niej pamiętać, będzie na zawsze żyła w Twoim sercu. To cenna lekcja życia dla dzieci. Pomoże im poradzić sobie z odejściem bliskiej osoby i je zrozumieć.

“Jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż Ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz.”

–Kubuś Puchatek–

Dwa powiedzenia z filmów Disneya zmuszające do myślenia

Każdy ma czasem gorszy dzień, w którym przyda mu się pomocna dłoń dająca siłę i odwagę. Może Cię to zaskoczyć, ale powiedzenia z filmów Disneya są również pełne wartościowych przemyśleń.

“Kwiat, który rozkwita w niepogodę, jest rzadszy i piękniejszy niż inne” z Mulan

Jeśli przechodzisz akurat przez trudny okres w życiu, nie poddawaj się. Czasem może być Ci ciężko, ale nie przestawaj iść pod górkę. Przekonasz się, że w przyszłości będziesz wspominać te chwile z rozrzewnieniem.

Rodzina spędza wspólnie czas w kinie, oglądając filmy dla dzieci

Dlatego jeśli będziesz się starała osiągnąć obrany cel mimo przeciwności, to w końcu osiągniesz sukces. Trudności, którym stawisz czoła, sprawią, że staniesz się silniejsza. Oprócz tego pomogą Ci osiągnąć Twój potencjał i ukształtują Twój charakter.

“Ach, czasem udawało mi się uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem” z Alicji w Krainie Czarów

Ten cytat pokazuje, że warto rozwiązywać problemy wykorzystując kreatywność i stawiać sobie nowe cele. Aby spełnić swoje marzenia, musisz wiedzieć, czego chcesz. Poza tym te słowa podkreślają, że trzeba być odważnym i mieć silną wolę. Musisz walczyć, bez względu na to, jak będzie Ci ciężko. Zawsze też znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże.

Te powiedzenia z filmów Disneya bez wątpienia stanowią prawdziwą inspirację. Przypominają także niesamowite przeżycia z dawnych lat. Który z tych cytatów najbardziej przypadł Ci do gustu? Jeśli nie masz swojego ulubieńca, zastanów się nad każdym i spróbuj pojąć ich przesłanie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Walt Disney y Clyde Geronimi, Wilfred Jackson, Hamilton Luske. (1950). La cenicienta. Estados Unidos: Walt Disney Productions.
  • Don Hahn y Kirk Wise, Gary Trousdale. (1991). La bella y la bestia. Estados Unidos: Walt Disney Productions, Walt Disney Feature Animation y Silver Screen Partners.
  • Jim Pentecost y Mike Gabriel, Eric Goldberg. (1995). Pocahontas. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Feature Animation.
  • Peter Del Vecho, John Lasseter y Chris Buck, Jennifer Lee. (2013). Frozen. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Animation Studios.
  • Chuck Williams y Aaron Blaise, Robert Walker. (2003). Hermano oso. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Feature Animation.
  • Pam Coats, Robert S. Garber, Kendra Haaland y Tony Bancroft, Barry Cook. (1998). Mulan. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Feature Animation.
  • Walt Disney y Clyde Geronimi, Wilfred Jackson, Hamilton Luske. (1951). Alicia en el pais de las maravillas. Reino Unido y Estados Unidos: Walt Disney Productions.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.