Aktywność fizyczna podczas odosobnienia - tańcz i spalaj energię

Aktywność fizyczna jest istotnym aspektem codziennego życia. Dziś chcemy zachęcić cię do aktywności. Baw się dobrze, tańcz i spalaj energię podczas okresu odosobnienia.
Aktywność fizyczna podczas odosobnienia - tańcz i spalaj energię

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2021

Dzieci są przyzwyczajone do ciągłego ruchu w ciągu dnia, zabawy, biegania, skakania w górę i w dół… Jednak obecna sytuacja, w jakiej znajdują się rodziny powoduje, że ich aktywność fizyczna została poważnie ograniczona.

W tym okresie odosobnienia ważne jest, aby zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli sposoby na pozostanie w ruchu nawet bez wychodzenia z domu. Dlatego też chcemy zaproponować Ci dzisiaj serię ćwiczeń i tańców, abyś mógł się dobrze bawić. A ponadto aktywność fizyczna pozwoli Ci spalać energię podczas siedzenia w domu!

Aktywność fizyczna oparta o ćwiczenia i tańce pozwoli Ci spalić energię podczas okresu odosobnienia

Aktywność fizyczna jest istotnym aspektem codziennego życia. Dziś chcemy zachęcić cię do aktywności. Baw się dobrze, tańcz i spalaj energię podczas okresu odosobnienia.

Utrzymanie właściwego stanu zdrowia jest również ważnym zagadnieniem, które należy szczególnie uważnie rozważyć w tych trudnych czasach. Chociaż rodzice nie mają możliwości chodzenia na siłownię, a maluchy nie mogą uczestniczyć w zwykłych zajęciach pozalekcyjnych, musimy znaleźć sposób na uprawianie sportu każdego dnia… a przynajmniej regularnie.

Taniec całą rodziną

Mając to na uwadze, platforma wideo YouTube jest idealnym miejscem do znalezienia filmów z ćwiczeniami, które możemy wykonywać w domu. Właśnie dlatego chcemy zaoferować Ci wybór najlepszych ćwiczeń i tańców, którymi Ty i Twoi bliscy mogą cieszyć się razem. Aktywność fizyczna w domu nie jest wcale taka trudna!

Przygotuj się na dobrą zabawę i spal nadmiar energii podczas kwarantanny!

Just Dance

Ten kanał YouTube korzysta z jednej z najbardziej popularnych i zabawnych gier tanecznych na konsole do gier. Wykorzystuje ona optymistyczną muzykę i obejmuje ćwiczenia taneczne dla najmłodszych.

Na przykład jeden z naszych ulubionych filmów z tego kanału daje dzieciom możliwość tańczenia razem z Elsą do jednej z przebojowych piosenek z filmu Disneya pod tytułem „Kraina lodu II”. Czy jest coś lepszego niż małe dzieci tańczące razem z jedną ze swoich ulubionych księżniczek Disneya?

Aktywność fizyczna razem z Zumba Kids

Zumba to kolejna aktywność fizyczna, która jest obecnie bardzo popularna. Ponieważ jest to czynność polegająca głównie na tańcu, to biorąc też pod uwagę jej ogromny sukces, nie powinno nikogo dziwić, że w Internecie dostępnych jest również wiele filmów z zumbą dla dzieci.

Zabawa z dzieckiem

Intensywność tych zajęć jest niewielka, ponieważ są one skierowane do młodszej publiczności. Niemniej jednak są równie skuteczne. Dlatego są doskonałym sposobem na pomoc małym dzieciom w poruszaniu się i spalaniu energii podczas okresu odosobnienia.

Wystarczy przejść do YouTube, a następnie wyszukać kanał o nazwie „Zumba Kids”. Znajdziesz tam szeroki wybór filmów, dzięki którym zarówno Ty, jak i Twoje dzieci mogą się dobrze bawić.

„Yo entreno en casa”: aktywność fizyczna i tańce na żywo podczas odosobnienia (w języku hiszpańskim)

Oprócz korzystania z YouTube istnieją inne platformy mediów społecznościowych, które mogą pomóc nam spalić energię podczas kwarantanny. Liczne konta na Instagramie zarządzane przez siłownie lub osobistych trenerów oferują codzienne lub cotygodniowe zajęcia dla dorosłych i dzieci.

W takim przypadku chcemy polecić Ci między innymi prowadzone w języku hiszpańskim konto @Yo_entreno_en_Casa. W jego ramach grupa instruktorów fitness z centrum sportowego w Madrycie postanowiła udostępnić swoje zajęcia online.

Czynią to za pomocą transmisji wideo na żywo udostępnianych na Instagramie, dzięki czemu możesz oglądać rozwój wydarzeń je wraz z nimi w czasie rzeczywistym.

Każdego dnia o określonej godzinie instruktorzy prezentują różne rodzaje zajęć. Każda z grup przeznaczona jest głównie dla osób dorosłych, ale w wielu przypadkach mogą również brać w nich udział dzieci. Co więcej, ci instruktorzy regularnie oferują również lekcje tańca dla najmłodszych.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.