Poznaj najlepsze filmy z wytwórni DreamWorks

Odkryj najpopularniejsze filmy będące dziełem wytwórni DreamWorks, jakie pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Jesteśmy pewni, że zarówno Ty, jak i Twoja rodzina będziecie się nimi rozkoszować oglądając je raz po raz.
Poznaj najlepsze filmy z wytwórni DreamWorks

Ostatnia aktualizacja: 11 lutego, 2020

Pomimo konieczności konkurowania z potężnymi i ogromnymi korporacjami, takimi jak na przykład Disney i Pixar, studia należące do wytwórni DreamWorks stworzyły na przestrzeni ostatniej dekady lub dwóch serię filmów dla dzieci, które stały się prawdziwymi hitami kasowymi.

A ponadto są rozpoznawane na całym świecie. Dzisiaj przybliżymy Ci nieco bardziej najlepsze filmy wyprodukowane przez DreamWorks w ciągu ostatnich kilku lat.

Jeśli chodzi o filmy animowane, wiele z nich stało się prawdziwymi klasykami dla małych oraz dużych dzieci. Ale także wielu dorosłych doskonale się bawi podczas takiego seansu. Co więcej, wytwórnia DreamWorks to pierwsze studio zajmujące się wyłącznie filmami animowanymi, które zdobyło Nagrodę Akademii Filmowej (czyli popularnego Oscara) za najlepszy film tego typu.

Odkryj najpopularniejsze filmy będące dziełem wytwórni DreamWorks, jakie pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Jesteśmy pewni, że zarówno Ty, jak i Twoja rodzina będziecie się nimi rozkoszować oglądając je raz po raz. Zapraszamy do poświęcenia kilku minut na lekturę naszego dzisiejszego artykułu, co pozwoli Ci dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat!

Najlepsze i najciekawsze filmy dla dzieci z wytwórni DreamWorks

Czy potrafisz odgadnąć, który film z wytwórni DreamWorks Animation zdobył Oscara? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Poznasz także o wiele więcej informacji i ciekawostek na temat ulubionych filmów swoich dzieci. Być może w niektórych przypadkach nawet nie zdawałeś sobie do tej pory sprawy, że są one firmowane logiem DreamWorks!

Saga, której bohaterem jest zielony ogr – czyli Shrek

Bez wątpienia Shrek jest jedną z największych klasyków, jeśli chodzi o animowane filmy dla dzieci. Dzięki uwolnienie się od wielu tradycyjnych stereotypów, sukces sagi Shrek stał się pełną zasługą umiejętności łączenia różnych aspektów w jedną spójną całość.

Ponadto warto zdawać sobie sprawę z tego, że filmy z tej serii są świetne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ widzowie w każdym wieku uwielbiają baśniowe historie.

Shrek
© DreamWorks Animation

Po drugie, jak już wspomniano powyżej, premiera Shreka była całkowitą innowacją 18 lat temu, kiedy film zadebiutował na ekranach kin. Ponieważ ta historia rozgrywa się wyłącznie w bajkowym świecie, początkowo wydaje się być typową opowieścią o wróżkach i księżniczkach. Jednak w tej historii nic nie jest takie, jak się wydaje… I to zielony ogr musi uratować księżniczkę przed okropnym księciem.

Co więcej, zabawne dialogi, personifikacja tak wielu różnych postaci i połączenie ich losów z różnymi codziennymi problemami, a także sprytne przeplatanie się tak wielu baśniowych klasyków to podstawowe czynniki, które odegrały ważną rolę w ogromnym sukcesie, jaki odniosła saga filmów ze Shrekiem w roli głównej.

W rzeczywistości to oryginalny, pierwszy film z serii, zatytułowany po prostu „Shrek”, zdobył amerykańską Nagrodę Akademii Filmowej zwaną potocznie Oscarem w 2002 roku za najlepszy film animowany. Co więcej, wytwórnia DreamWorks wydała jeszcze 3 produkcje z tej serii przedstawiające uwielbianego na całym świecie zielonego ogra jako ich bohatera.

Seria zatytułowana „Jak wytresować smoka”

Smoki to jedna z postaci, które dzieci uwielbiają najbardziej, zarówno w literaturze, jak i w filmach. A ponieważ dzieci uważają smoki za fascynujące stworzenia, wytwórnia DreamWorks nie mogła pominąć tej kwestii i wydała film zatytułowany „Jak wytresować smoka” (oryg. How to Train Your Dragon) w 2010 roku.

Szybko okazało się, że pozycja ta stała się jednym z najlepszych filmów dla dzieci z całego bogatego portfolio DreamWorks Animation.

Główną postacią opowieści jest wiking o imieniu Czkawka. To młody chłopak, który nie spełnia oczekiwań ojca i swojej społeczności. Jak w większości filmów dla dzieci, także i „Jak wytresować smoka” zawiera mnóstwo aluzji i cennych informacji powiązanych z jego przygodami. I w tym przypadku przesłanie filmu jest dziś jeszcze bardziej aktualne niż kiedykolwiek…

“Możesz być sobą. Nie musisz być taki jak wszyscy inni.”

-Z filmu „Jak wytresować smoka”-

„Jak wytresować smoka” to film animowany zalecany głównie dla dzieci w wieku od 6 lat w górę. Ale to oczywiście nie oznacza, że starsze dzieci nie będą również mogły cieszyć się przygodową fabułą. Z pewnością one także docenią przesłanie tego filmu.

Jeśli chodzi natomiast o młodsze pociechy, one również mogą śmiało oglądać tę produkcję i cieszyć się zaprezentowaną w niej historią od początku do końca. Być może jedynie nie wyłapią wszystkiego, co widzą na ekranie i nie zrozumieją w pełni przesłania. Ale to w niczym nie szkodzi.

Kolejne części sagi o smokach

Po raz kolejny DreamWorks wykorzystał sukces tego filmu, wydając jego kontynuację pod tytułem „Jak wytresować smoka 2” (oryg. How to Train Your Dragon 2) w 2014 roku. Na początku tego roku na duży ekran trafiła trzecia część z tej serii, „Jak wytresować smoka 3” (oryg. How to Train Your Dragon 3).

Co więcej, saga ta okazała się być tak popularną, że wytwórnia DreamWorks stworzyła także serial animowany dla przedszkolaków zatytułowany „Rescue Riders” i dostępny w ofercie serwisu internetowego Netflix.

Kilka innych świetnych filmów z DreamWorks

Ale Shrek i Jak wytresować smoka to nie są jedynie godne uwagi produkcje z portfolio firmy DreamWorks. Poniżej prezentujemy kilka innych tytułów, na jakie powinieneś koniecznie zwrócić uwagę.

Uciekające kurczaki

Rok przed ogromnym sukcesem Shreka wytwórnia DreamWorks zaprezentowała światu jeden ze swoich najlepszych filmów. Nosi on tytuł „Uciekające kurczaki” (oryg. Chicken Run).

Pomimo faktu, że debiut tej produkcji odbył się prawie 20 lat temu, do dziś jest to ważny tytuł. Otóż „Uciekające kurczaki” to to największy przebój wszech czasów, jeśli chodzi o filmy pełnometrażowe wykonane techniką animacji poklatkowej.

Uciekające kurczaki
© DreamWorks Animation

Fabuła tej opowieści rozgrywa się w typowym kurniku. Mieszkające w nim kury opracowały plan ucieczki po tym, jak uświadomiły sobie, co przyniesie im najbliższa przyszłość. Historia ta ma na celu zapewnienie rozrywki całej rodzinie.

Ale jednocześnie odsłania także tragiczne warunki, w jakich musi żyć wiele zwierząt, nie mówiąc już o tym, że wiele scen nasuwa (głównie dorosłym widzom) na myśl skojarzenia z obozami koncentracyjnymi z okresu II wojny światowej.

Kung Fu Panda

Dzieci uwielbiają oglądać filmy przedstawiające zwierzęta jako bohaterów. I dlatego właśnie Kung Fu Panda jest takim hitem. Kung Fu Panda to dziecięca komedia z obsadą pełną zwierząt, a główną rolę odgrywa w niej panda o imieniu Po.

Kiedy Po zostaje Smoczym Wojownikiem, dołącza do Wojowniczej Piątki, czyli najpotężniejszych wojowników w dziejach kung fu. I oczywiście wszyscy członkowie tej grupy są zwierzętami. Należą do niej tygrysica, żuraw, małpa, żmija i modliszka.

Ale zwierzęta z filmu nie są jedyną rzeczą, która sprawia, że ten film jest fascynujący. Ta produkcja wyróżnia się spośród innych filmów dla dzieci pod względem graficznym i odważnych kolorów, które pojawiają się w każdej scenie.

I po raz kolejny wytwórnia DreamWorks przekształciła swoją historię w sagę, wydając pierwszą kontynuację opowieści o wojowniczej pandzie w 2011 roku i kolejną w 2016 roku.

Jeśli Twoje dzieci jeszcze nie widziały tych dzieł współczesnej kinematografii, nadszedł czas, aby zaplanować wieczór dla całej rodziny pełen filmów. Jesteśmy pewni, że Twoje dzieci będą zachwycone tymi i wszystkimi innymi filmami dla dzieci z wytwórni DreamWorks Animation. Zatem na co jeszcze czekasz? Zaplanuj sobie i swojej rodzinie seans już dziś!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.