Świąteczne pomysły dla Ciebie i Twoich dzieci - 10 propozycji

Wraz z nadejściem świąt Bożego Narodzenia pojawia się także mnóstwo różnych rodzajów aktywności, na które zarówno Ty, jak i Twoja rodzina możecie poświęcić wspólny czas. Czy Ty także szukasz ciekawych pomysłów?
Świąteczne pomysły dla Ciebie i Twoich dzieci - 10 propozycji
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2021

Zapewne już od listopada krążą Ci po głowie różne świąteczne pomysły, ale rzadko kiedy któryś z nich doczeka się realizacji. A może zamiast prezentów i potraw rozważyć po prostu opcje miłego spędzania wspólnie czasu?

Druga połowa grudnia to jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. A ponieważ wypadają wtedy święta Bożego Narodzenia, to zapewne już teraz zastanawiasz się, jak najlepiej spędzić ten czas ze swoimi dziećmi…

Chciałbyś zapewne zrobić coś zabawnego, oferującego im nowe doświadczenia i zabawę dla całej rodziny. Dlatego dziś zaprezentujemy Ci najlepsze świąteczne pomysły na spędzanie czasu zarówno dla Ciebie, jak i Twoich pociech.

Jeśli poświęcisz raptem kilka minut na lekturę naszego dzisiejszego artykułu, to poznasz w ten sposób 10 atrakcyjnych naszym zdaniem propozycji na wspólne spędzanie świąt Bożego Narodzenia w nowy, nietypowy sposób!

Zwróć uwagę na zaprezentowane poniżej rodzinne świąteczne pomysły

Wraz z nadejściem świąt Bożego Narodzenia pojawia się także mnóstwo różnych rodzajów aktywności, na które zarówno Ty, jak i Twoja rodzina możecie poświęcić wspólny czas. Czy Ty także szukasz ciekawych pomysłów?

1. Nie przegap światełek!

To świąteczny klasyk zarówno w dużych miastach, jak i małych miasteczkach – podziwianie tych wszystkich wspaniałych bożonarodzeniowych iluminacji. Ulice miast wypełniają się migoczącymi światłami, kolorami i kształtami. Czy jest lepszy sposób na podziwianie tych widoków, niż wspólny spacer z dziećmi?

2. Odwiedź tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy

Wiele różnych szkół, kościołów i innych instytucji o charakterze religijnym organizuje jarmarki bożonarodzeniowe, które są doskonałym sposobem na spędzenie czasu razem z rodziną. Znajdziesz tam mnóstwo przekąsek, wyroby lokalnego rzemiosła, prezenty i nie tylko.

Stół na święta

Wiele z tych rynków funkcjonuje także jako zbiórki pieniędzy, więc nie tylko znajdziesz oryginalne prezenty i gadżety, ale także będziesz miał okazję do wsparcia jakiejś słusznej sprawy.

3. Jazda na łyżwach to jeden z najlepszych świątecznych pomysłów dla całej rodziny!

Jeśli planujesz ciekawie spędzić najbliższe święta Bożego Narodzenia, jest to prawdziwa klasyka dostępnych opcji. Lodowiska to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną lub w otoczeniu przyjaciół.

Często lodowiska na świeżym powietrzu można znaleźć w centrum miast, a jest to także ulubiona aktywność zimowa wielu osób. Podczas takiego wypadu będziesz mógł uprawiać aktywność fizyczną i zachować z niego wspaniałe wspomnienia.

4. Może jakiś spektakl teatralny lub operowy?

Sztuki i musicale wystawiane na deskach w teatrze to świetna opcja na wspólne spędzanie czasu z rodziną. Na pewno znajdziesz tutaj szeroki wybór rodzajów i motywów poszczególnych sztuk, a także odpowiedni dla siebie poziom cen biletów.

5. Warsztaty rzemieślnicze to także wspaniałe, świąteczne pomysły

O tej porze roku dzieci zaczynają się niecierpliwić oczekiwaniem na prezenty, koniecznymi zmianami codziennej rutyny i nieustającymi spotkaniami z przyjaciółmi i rodziną. Dobrym pomysłem jest zatem zaoferowanie im działań zachęcających do koncentracji i spokoju psychicznego.

Sugerujemy poszukiwanie w pobliżu swego domu warsztatów, w których dzieci mogą zajmować się rękodziełem przez kilka razy w tygodniu. Będą się świetnie bawić, a Ty będziesz mieć wtedy czas na odpoczynek lub załatwienie swoich spraw.

6. Świąteczne pomysły mogą także obejmować odwiedziny w lokalnych muzeach

Jest to świetna okazja dla dzieci, aby nauczyć się czegoś nowego. Ale jednocześnie nie zmuszaj swoich dzieci do tego, bo mogą stać się negatywnie nastawione wobec wszelkiego rodzaju muzeów. Co rzecz jasna przeczy ich celowi.

Istnieje wiele muzeów oferujących dzieciom sporo zabawy, zwłaszcza z wystawami o tematyce naukowej i interaktywnymi. Zapewniają one dzieciom możliwość uczestnictwa i poznawania nowej wiedzy poprzez doświadczenie.

7. Poznaj swoje miasto

Choć może się to wydawać dziwne, często nie wiemy zbyt wiele o miejscach, w których mieszkamy. Dlatego też na liście obejmującej świąteczne pomysły możesz zaplanować jeden dzień do spędzenia w charakterze turysty w swoim mieście.

Jeśli Twoje miasto nie oferuje Ci wycieczek autobusowych, zajrzyj do Internetu, aby znaleźć ciekawe strony i samemu zaplanować taki wypad. Na pewno odkryjesz wiele nowych faktów na temat historii swojego miasta.

8. Wycieczki o charakterze przyrodniczym

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, musi istnieć gdzieś w pobliżu góra, las, jezioro, rzeka lub inne miejsce, w którym możesz spędzić przyjemnie czas na łonie natury. Wybierz dzień z dobrą pogodą (przynajmniej jak na tę porę roku), spakuj plecak, weź przekąski i wodę, a następnie wyrusz na poszukiwanie przygody.

Spacer po parku

Wspaniale jest mieć kontakt z naturą. Pozwala nam ona uwolnić się od napięcia, poczuć wolność i poznać otaczający nas świat. Ponadto, gdy nadejdzie wieczór, Twoje dzieci szybko zasną.

9. Parki rozrywki i „wesołe miasteczka”

Istnieje wiele parków rozrywki, zarówno pod dachem, jak na świeżym powietrzu, które mają na celu wyzwolenie naszego ducha przygód w pełni. Olbrzymie labirynty, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, parki wodne, parki rozrywki i wiele innych atrakcji. Jest to pomysł na spędzanie czasu w trakcie przerwy świątecznej, który z pewnością będzie ekscytował Twoje dzieci przez wiele dni.

10. Ścięcie swojej własnej choinki to jeden z najlepszych świątecznych pomysłów

Jeśli szukasz świątecznych wrażeń, które Twoje dzieci z pewnością zapamiętają do końca życia, odpowiedzią na to wyzwanie jest farma choinek. Zbierz całą swoją rodzinę i wyrusz na podziwianie pokrytych śniegiem drzewek. A następnie wybierz to jedno odpowiednie dla Twojego domu, zetnij je i zabierz ze sobą w drogę powrotną!

Jak widać, istnieje wiele sposobów na cieszenie się świętami Bożego Narodzenia z ukochanymi osobami. Jesteśmy pewni, że nasze sugestie pomogą Ci opracować idealny program na tę porę roku, abyś zarówno Ty jak i Twoja rodzina mogli uczynić ten okres w roku naprawdę wyjątkowym.

To może Cię zainteresować ...
Prezenty na święta dla dzieci: 7 popularnych pomysłów
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Prezenty na święta dla dzieci: 7 popularnych pomysłów

Prezenty na święta dla dzieci możesz wybrać spośród rzeczy cieszących się największą popularnością w danym roku, lub postawić na ponadczasowe klasy...


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.