Mała stopa: Yeti powraca w nowym, imponującym stylu!

Yeti, znany również jako kanguli, jest legendą owianą tajemnicą. Przemysł filmowy odkrył teraz nową stronę tej klasycznej postaci, aby wpajać dzieciom i młodzieży dobre wartości. Poznaj Małą Stopę.
Mała stopa: Yeti powraca w nowym, imponującym stylu!
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 października, 2019

Kanguli – lepiej znany jako Yeti – atakuje duży ekran, ale tym razem w bardziej przyjazny sposób. Mała stopa to film animowany, w którym role są odwrócone, aby pokazać dzieciom, że należy doceniać to, jak różnimy się między sobą.

Mający niedawno swoją premierę film Mała stopa przybywa na ekrany, aby opowiedzieć dzieciom kolejną część tajemnicy Yeti. Jak można zobaczyć na podstawie zapowiedzi filmu, jedna z największych zagadek na świecie opowie swoją historię.

Ta nowa wersja opowiada o Migo, uczłowieczonym Yeti, który ma nawet rodzinę. Wraz z rozwojem wydarzeń przedstawionych w filmie Migo spotyka przyjaznego człowieka i obaj współistnieją pomimo różnic.

Mała stopa: obsada pełna gwiazd

Znany już ze swoich filmów Skok przez płot i Smerfy 2, Karey Kirkpatrick wyreżyserował ten cudowny film dla dzieci. Głównemu bohaterowi głosu użyczył Channing Tatum.

Kto mógłby lepiej poprowadzić obsadę tego niesamowitego filmu dla dzieci niż gwiazda Magic Mike? Właściwie to nie pierwszy raz, kiedy Tatum użyczył głos postaci z filmu animowanego. Jego głos można usłyszeć m.in. w filmie Lego Batman.

James Corden gra rolę przyjaznego człowieka, którego Migo spotyka wśród zasp śniegu. W ten sposób aktor i animator potwierdzają rozwój swojej wieloaspektowej kariery.

Yeti i człowiek z filmu Mała stopa

Reszta obsady to również niesamowite osobowości, co sprawia, że skład jest naprawdę niezwykły. Oprócz aktorów wspomnianych powyżej usłyszysz także głosy koszykarza LeBrona Jamesa, Zendayi, oraz innej legendy, bez której ten film byłby zupełnie inny: Danny’ego De Vito. Mała stopa to długo oczekiwany powrót tego weterana filmów komediowych.

Hiszpański aktor Miguel Fernandez również stanowi część obsady. Użycza głosu Percy’emu, reporterowi, który chce opowiedzieć o największej historii w swojej karierze. Swój wkład w ten film miał także Jason Reisig, który już współpracował z DreamWorks.

Analiza: fabuła, która budzi nasze sumienie

Pomysł polega na tym, aby dzieci zobaczyły, że każda historia ma zawsze drugą stronę. Co więcej, w fabułę wplecione są znacznie bardziej złożone wiadomości – na przykład Migo na tle całego ludu Yeti jest postacią polityczną.

Ta „Wielka Stopa” odgrywa trudną rolę polegającą na odkrywaniu, kim są te tajemnicze istoty o małych stopach zwane ludźmi. Z politycznego punktu widzenia podkreśla on odpowiedzialność rządu za poświęcenie się dla swojego ludu, a nie na odwrót.

Możemy również docenić inne perspektywy, takie jak reporter lub naukowiec, który próbuje badać Yeti. Jednocześnie uczymy się, że dzięki przyjaźni, miłości i akceptacji możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy. Musimy pokonać nasze obawy i uprzedzenia, aby spojrzeć na różne rzeczy w lepszym świetle.

Najmniejsi członkowie Twojego domu zrozumieją, że nauki ścisłe nie są jedyną prawdą, która istnieje. Czasami musimy przyjąć to, czego nie widzimy, po prostu takim, jakie jest.

Fabuła przedstawia punkt widzenia, który zwraca uwagę na różnice między nami. Bez wątpienia jest to cenna lekcja dla dzieci.

Kilka innych interesujących szczegółów dotyczących Małej stopy

Film Mała stopa został wyprodukowany przez Warner Animation Group. Ponadto dwoma scenarzystami odpowiedzialnymi za dialogi w filmie byli John Requa i Glenn Ficarra.

Wygląda też na to, że oryginalny pomysł na jest autorstwa hiszpańskiego scenarzysty Sergio Pablosa, który pracował także przy tworzeniu filmów Jak ukraść księżyc (2010) i Dzwonnik z Notre Dame (1996).

Kadr z filmu Mała stopa

Słynny kompozytor Heitor Pereira skomponował większość muzyki do Małej stopy. Jego muzykę interpretowali znani muzycy, tacy jak Zendaya i Niall Horan, były członek popowej grupy One Direction.

„Mała stopa uczy, że dzięki przyjaźni, miłości i akceptacji możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy”.

Mit Yeti

Yeti ma być małpą dużych rozmiarów, która żyje w Himalajach. W 1973 r. Prawnik i dziennikarz Cesar Perez twierdził, że widział białego orangutana schodzącego ze szczytu Annapurna w Nepalu.

Yeti należy do kategorii stworzeń znanych jako „kryptydy”. Kryptydy to tajemnicze zwierzęta, które nie są klasyfikowane przez naukę, ale mogą istnieć. Przez lata mit Yeti nabrał wymiaru innych kryptydów, takich jak potwór z Loch Ness.

Podsumowując, Mała stopa jest zabawnym i interesującym filmem dla dzieci i młodzieży, który uczy ważnych wartości. Sprawdź lokalne kina lub zdobądź kopię i obejrzyj ten film z całą rodziną.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.