Poznaj najlepsze aplikacje do gotowania dla dzieci

Poznaj najlepsze aplikacje do gotowania dla dzieci
Samanta Ruiz

Napisane i zweryfikowane przez nauczyciel Samanta Ruiz.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

W ostatnich latach gastronomia stała się przedmiotem wielu programów telewizyjnych, kanałów YouTube, pojawiły się także aplikacje do gotowania. A zainteresowanie tym tematem dotarło nawet do najmłodszych dzieci.

Jeśli Twoje maluchy już proszą Cię o nauczenie ich podstaw sztuki kulinarnej, możesz zacząć to wykorzystując wspaniałe aplikacje do gotowania dla dzieci. To edukacyjny i zabawny sposób dla dzieci pozwalający im odkrywać ten fantastyczny świat w domu.

Aplikacje do gotowania dla dzieci do nauki i zabawy

Matka przygotowująca obiad z synem i córką.

Gotowanie dla dzieci

Jest to gra dla dzieci powyżej 8 roku życia i jest idealna do nauki prostych przepisów kulinarnych. Zawiera proste procedury przygotowywania różnych potraw, w tym hamburgerów, frytek, pączków, zup i własnego tortu urodzinowego!

Aplikacja jest dostępna na telefony komórkowe z systemem Android w Sklepie Play.

Toca Kitchen 2, jedna z najlepszych aplikacji do gotowania dla dzieci

Opracowana przez Toca Boca aplikacja jest częścią serii zawierającej wiele tematów edukacyjnych dla dzieci związanych z życiem codziennym (zwierzęta domowe, okolica, szkoła itp.).

Aplikacja jest idealna dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, a dzięki niej mogą być bardzo kreatywne w kuchni. To dlatego, że zawiera możliwość wymyślania receptur.

Ponadto dzieci będą mogły nawet zobaczyć reakcje postaci z aplikacji podczas degustacji przyrządzonych przez nie potraw. Będą to zdegustowane twarze, bekanie i wiele więcej atrakcji. Sprawią one, że Twoje maluchy będą się głośno śmiać.

Aplikacja ta jest dostępne w Sklepie Play dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz w AppStore dla urządzeń z systemem iOS.

Sago Mini – kawiarnia dla zwierząt

Dzięki ekranom pełnym kolorów, liczb i kształtów do zabawy, zabawa i nauka są połączone w atrakcyjną całość. Aplikacja ta zawiera 3 zajęcia edukacyjne:

  • Tworzenie koktajli owocowych.
  • Liczenie pysznych przekąsek.
  • Łączenie elementów poprzez przesuwanie na ekranie urządzenia.

Ta wciągająca gra, idealna dla najmłodszych do 5 lat, jest dostępna w sklepach dla aplikacji mobilnych na Androida i iOS.

Burger Bamba

Aplikacja przeznaczona dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat cechująca się prostym interfejsem. Ponadto pozwala dzieciom bawić się same lub wraz z całą rodziną.

Oczywiście głównymi bohaterami są hamburgery – jedna z ulubionych potraw dzieci! Zabawa polega na przyjmowaniu zamówień, tworzeniu ulubionych burgerów, robieniu frytek i serwowaniu pysznych napojów. Zupełnie jak w restauracji typu fast food.

Możesz pobrać tę zabawną grę na swój telefon komórkowy z systemem Android lub iOS.

Smaczny Świat

Jest to aplikacja do nauki gastronomii przeznaczona dla dzieci powyżej 12. roku życia. Dzięki niemu dzieci uczą się tworzyć własną restaurację, gotować według swoich przepisów i stać się niezwykłymi szefami kuchni.

Gry oparte są na historii Rogera, który chce ożywić swoją starą restaurację. Przebudowuje lokal, ustawia nową kuchnię i wybiera, czy ma serwować hamburgery, pizze, czy też wyśmienite i eleganckie dania. Stwórz od podstaw biznes gastronomiczny i dodaj swoje najlepsze przepisy.

Możesz pobrać tę aplikację ze Sklepu Play, aby Twoje dzieci mogły teraz zacząć gotować.

Kuchnia Babci (Grandma’s Kitchen)

Pobierz tę zabawną aplikację, która łączy tematy kulinarne z odrobiną matematyki i nauki języka. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat będą zachwycone główną postacią. Tańcząca babcia poprowadzi je do udekorowania tortu, policzenia liczby niezbędnych ciasteczek, czy odnalezienia różnicy między deserami.

Ponadto aplikacja zawiera różnorodne treści edukacyjne. Są to nauka odczytywania czasu i kolorów, nauka nowych słów związanych z gotowaniem oraz rozpoznawanie zdrowej żywności.

Podobnie jak inne aplikacje do gotowania dostępna na telefony komórkowe z systemem iOS w Apple App Store.

Jazda w kuchni: gra w gotowanie

Gra zespołowa, w której cała rodzina może brać udział w serwowaniu obiadów, tworzeniu pysznych przepisów i zdobywaniu napiwków. W miarę zdobywania kolejnych poziomów ciężarówka z jedzeniem podróżuje przez różne miejsca.

A na każdym przystanku będziesz miał nowych klientów. Będziesz musiał dla nich przygotować dania takie jak kurczak, hamburgery, krewetki, pizze, czy hot dogi. I oczywiście pyszne desery.

Pobierz tę aplikację na telefony komórkowe z systemem Android lub iOS ze sklepu Apple App Store.

Rodzina bawiąca się warzywami.

Najlepsze aplikacje do gotowania dla dzieci: gotowanie bez bałaganu

Aplikacje do gotowania dla dzieci pozwalają maluchom uczyć się podczas zabawy tematów związanych z jedzeniem, akcesoriami i przepisów. A jednocześnie mogą nawet zobaczyć, jak przyjąć zamówienie klienta lub jak prowadzić firmę.

Wiek dziecka określa, którą opcję najlepiej będzie wybrać. Ale zapewniamy, że wszystkie aplikacje do gotowania z tej listy są bezpieczne dla dzieci i zawierają wiele gier oraz treści edukacyjnych. Ale najważniejsze jest to, że będziesz mógł nauczyć je gotować bez brudzenia kuchni (na razie).


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.