Parki w Hiszpanii, które warto odwiedzić z dziećmi

Parki w Hiszpanii, które warto odwiedzić z dziećmi
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Przebywanie na łonie natury to doskonały i zdrowy sposób na spędzanie czasu dla najmłodszych. Poznaj parki w Hiszpanii, które warto odwiedzić podczas nadchodzących wakacji. Znajdujące się w nich zwierzęta i rośliny z pewnością zainteresują Twoje dziecko.

Hiszpania to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Znajdziesz w nim wiele pięknych miejsc godnych zobaczenia. Jednak nawet podczas zwiedzania warto już od najmłodszych lat rozwijać w dziecku miłość i szacunek do przyrody. W tym artykule znajdziesz parki w Hiszpanii, które warto odwiedzić z maluszkiem.

Podróżowanie z dziećmi ma wiele zalet. Umożliwia maluchom poznanie nowych kultur i odwiedzenie historycznych miejsc. Odkrywanie parków w Hiszpanii nie tylko pomoże maluchom odciąć się od miasta, ale także zapewni rozrywkę związaną z oglądaniem zwierząt, roślin i przestrzeni, które odgrywały duże znaczenie w historii.

Czytaj dalej, aby poznać parki w Hiszpanii, które przypadną do gustu całej rodzinie.

Parki w Hiszpanii, które warto odwiedzić

1. Park narodowy Guadarrama

Góry Sierra de Guadarrama od wieków są niezwykle popularnym miejscem do zwiedzania. Ten obszar przyrodniczy mieści się między Madrytem a Segowią. Znajduje się w nim mnóstwo szlaków wspinaczkowych oraz przestrzeni dla młodszych dzieci.

Park narodowy Guadarrama

Na obszarze całego parku rozmieszczono miejsca do rekreacji dla dzieci, w których są huśtawki i zjeżdżalnie. To bez wątpienia doskonałe miejsce na ucieczkę od miejskiego zgiełku.

2. Rezerwat przyrody Collado

Jeśli Twoje dziecko lubi zwierzęta, to rezerwat przyrody Collado przypadnie Wam do gustu. Ten obszar dzikiej przyrody mieści się w Jaén w Andaluzji. Maluchy mogą natknąć się tam na różne ssaki, ptaki i gady.

Oprócz tego w rezerwacie znajduje się kolejka dla turystów. Podczas przejażdżki maluch może zobaczyć wszystkie zwierzęta mieszkające w rezerwacie. Jest w niej nawet miejsce dla Twojego zwierzaka, by zostawić go podczas zwiedzania.

W rezerwacie wydzielono specjalne miejsca, w których dzieci mogą karmić i głaskać sarenki. Jak widzisz taka wycieczka będzie tak samo fajna, jak wizyta w miejskim ogrodzie zoologicznym.

3. Rezerwat przyrody Carrascal de la Fuente Roja

Jeśli będziesz w Walencji, wpadnij do parku Fuente Roja. To doskonałe miejsce na rodzinny piknik. W całym rezerwacie znajdziesz wiele ławek i stołów dla zwiedzających.

To miejsce, w którym nie tylko możesz przyglądać się naturalnej przyrodzie. W każdej części rezerwatu znajdziesz różne obszary rekreacyjne i restauracje. To coś, czego nie uświadczysz w większości rezerwatów.
Jeśli masz ochotę na spacer, możesz wybrać jedną z wielu tras. Te oznaczone kolorem niebieskim i żółtym są idealne dla dzieci, bo są dość krótkie. To jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Hiszpanii.

4. Park narodowy Timanfaya

Park znany również jako Montañas del Fuego. Możesz podziwiać w nim obszar wulkaniczny, który zwiedza się na wielbłądach jednogarbnych.

Parki w Hiszpanii: park narodowy Timafayna

Nie polecamy zabierać ze sobą bardzo małych dzieci, bo zwiedzanie tego parku wiąże się ze wspinaczką. Można wybrać również zwiedzanie z przewodnikiem.

5. Park narodowy Garrotxa

Park narodowy Garrotxa w Gironie to doskonały sposób na spędzenie czasu na łonie natury. Zapewnia niesamowite widoki i daje możliwość obejrzenia około 40 nieaktywnych wulkanów.

Możesz również odkrywać nowe obszary, wspinać się i robić pikniki w wyznaczonych do tego miejscach. Jedyny minus to fakt, że dzieci nie mogą zbierać skałek i roślin. Mimo tego i tak warto się tam wybrać.

6. Rezerwat przyrody Los Picos de Europa

To jeden z największych i najpopularniejszych parków w Hiszpanii. Los Picos de Europa rozciąga się między Asturią, León i Kantabrią. To świetne miejsce dla dzieci, które lubią zimno, śnieg i góry.

Najlepsze trasa dla dzieci to Lagos de Covadonga. Można poruszać się po niej z wózkiem, ale warto unikać bardzo wąskich i stromych ścieżek. Możesz także wybrać się na przejażdżkę kolejką zawieszaną w powietrzu, aby rozkoszować się wyjątkowymi widokami.

7. Archipelag Cabrera

Wybierasz się na wakacje na Baleary? W takim razie nie możesz przegapić tego miejsca. Jeśli Twoje dziecko lubi wodę, z pewnością pokocha ten park. Czy możesz wyobrazić sobie fajniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu niż obserwowanie delfinów z łódki? Tu możesz tego doświadczyć.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.