Myszka Miki obchodzi dziewięćdziesiąte urodziny!

Chyba każdy z nas w którymś momencie życia z zapartym tchem śledził przygody Myszki Miki. W tym roku mamy szansę wziąć udział w obchodach 90. urodzin bohatera! Disney świętuje okrągłą rocznicę.
Myszka Miki obchodzi dziewięćdziesiąte urodziny!
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 marca, 2019

Myszka Miki to jedna z najpopularniejszych postaci w historii rozrywki. Miki jest gwiazdą wielu programów telewizyjnych a jego wizerunek pojawił się na niezliczonej liczbie produktów takich jak choćby koszulki, zeszyty, kubki oraz figurki. To właśnie dlatego firma Disney wyprawia tak huczne obchody dziewięćdziesiątej rocznicy pojawienia się tej legendarnej postaci.

Myszka Miki jest z nami od bardzo dawna. Wytwórnia Disney zaplanowała obchody okrągłej rocznicy pełne radości, zabawy, kolorów i przyjemności dla osób w każdym wieku. W dzisiejszym artykule przypomnimy Ci najważniejsze chwile związane z najsłynniejszą myszą świata oraz rocznicowymi obchodami!

Myszka Miki obchodzi 90. urodziny

Myszka Miki jest osią wytwórni Walta Disneya od chwili ekranowego debiutu 28 listopada 1928 roku w filmie animowanym Parowiec Willie. Miki stał się światową ikoną. To pierwszy animowany bohater, który otrzymał swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Los Angeles.

Aby w pełni świętować tak ważny moment, wydarzenia rozłożono w czasie na cały rok 2018 i początek 2019. To czas pełen emocji i akcji – również dla osób, które mogą wziąć udział w świętowaniu jedynie za pośrednictwem telewizji!

Oto lista najważniejszych wydarzeń związanych ze świętowaniem 90. urodzin Myszki Miki:

Myszka Miki: interaktywna wystawa sztuki

Wystawa The True Original Exhibition oddaje hołd bohaterowi i jest okazją dla całej rodziny do zapoznania się z jego historią.

Wystawa zawiera oryginalne rzeźby wykonane przez szanowanych artystów światowej klasy. Prace olśniewają odwiedzających kreatywnością projektów wykonanych na podstawie inspiracji słynnym bohaterem.

Wystawę będzie można obejrzeć w Nowym Jorku od 8 listopada 2018 do początku 2019 roku. Bilety kosztują 38 dolarów i można je kupić przez Internet na oficjalnej stronie wystawy.

Sklepy Disney

Od stycznia 2018 roku, oficjalne sklepy Disneya oferują kolekcję 12 limitowanych lalek oraz broszki, kubki i inne produkty tematyczne. Akcja ma na celu przywołanie najważniejszych momentów, które dzieliliśmy z Myszką Miki.

Co więcej, Disney publikuje ponad 30 tytułów aby świętować urodziny. Wśród nich znajdą się książki, komiksy i inne wydania.

W listopadzie stacja ABC wyemitowała program z gwiazdami kina i występami muzycznymi, związany z obchodami rocznicy. Program można było obejrzeć na kanale Disney Channel i na oficjalnych stronach wytwórni.

Parki rozrywki

18 listopada, parki rozrywki Disneya na całym świecie świętowały urodziny Myszki Miki oferując klasyczne, legendarne produkty związane z postacią. Ponadto, fani mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z ukochanym bohaterem.

Przez cały czas trwania celebracji, parki rozrywki organizowały również przyjęcia i wydarzenia. Można w nich wciąć udział przez cały 2018 rok i na początku roku 2019.

“Myszka Miki stała się legendą światową. To pierwszy bohater animowany, który otrzymał swoje miejsce w Alei Gwiazd w Los Angeles.”

Świętowanie to mnóstwo parad, wydarzeń i atrakcji.

Oficjalne wydarzenia dla fanklubu Disneya

We współpracy z wytwórnią Disneya, fani zaprezentują nowy portret Myszki Miki. Wizerunek będzie miał premierę w oficjalnym czasopiśmie fanklubu. Artystą który dostąpi zaszczytu stworzenia nowego portretu jest uznany malarz Mark Henn.

23 listopada 2018 roku portret został zaprezentowany podczas wydarzenia pod tytułem “Destination D: Celebrating Mickey Mouse.”

Wydarzenie było pełne zabawnych pokazów, rozmów, wykładów oraz rozrywki. Miało miejsce w ośrodku Walta Disneya. Członkowie klubu o złotym statusie otrzymali także 23 specjalne prezenty od samej Myszki Miki.

Myszka Miki i Disney Channel

Świętowanie urodziny Myszki Miki widoczne będzie również na kanale telewizyjnym Disney Channel. Premierę będzie miała piąta seria krótkich odcinków animacji, a tym samym ilość odcinków sięgnie 90.

Pod koniec 2018 roku kanał wyemitował także siedmiominutowy urodzinowy program specjalny.

Myszka Miki jest z nami od końca lat dwudziestych.

Disney na lodzie i konkurs “Mickey Is Art”

Pokaz Disney na lodzie to hołd złożony bohaterowi wytwórni. Pokazy będą miały wyjątkową, urodzinową tematykę. Będą miały miejsce w Europie, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych.

W związku z urodzinami, odbył się też konkurs “Mickey Is Art”. Zorganizowało go 38 szkół artystycznych z Francji. Uczniowie przygotowywali specjalne prace, których bohaterem jest oczywiście Myszka Miki.

W związku z tak ogromną skalą i zasięgiem uroczystości, każdy fan na całym świecie mógł wziąć udział w wydarzeniach, choćby za pośrednictwem telewizji i Internetu. To świetna okazja, by przypomnieć sobie ukochanego bohatera i przedstawić go bliżej swoim dzieciom! Obejrzyjcie razem najlepsze animacje!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.