Zasoby online pozwalające na naukę podczas wakacji

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci jednocześnie bawiły się i uczyły w czasie wolnym, przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim fantastyczne aplikacje i zasoby online dla swoich dzieci pozwalające im na naukę podczas wakacji w zupełnie inny, bo zabawny sposób.
Zasoby online pozwalające na naukę podczas wakacji
Elena Castro

Napisane i zweryfikowane przez filolog Elena Castro.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Dlaczego aplikacje i zasoby online pozwalające dzieciom na naukę podczas wakacji są czymś, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta!

Nasze dzieci bez cienia wątpliwości zasługują na odpoczynek podczas wakacji. Zarówno podczas ferii zimowych, jak i latem. Ale przyjemny sposób na naukę przyda się im w czasie wolnym. Pozwoli im na zapamiętanie wiedzy uzyskanej w trakcie zajęć szkolnych i zaspokojenia ich ciekawości.

Dlatego właśnie dziś zaprezentujemy Ci doskonałe zasoby online pozwalające dzieciom na naukę podczas wakacji w zupełnie inny, nowy i atrakcyjny sposób. Zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego artykułu!

Zasoby online, które pozwolą Twojemu dziecku dowiedzieć się wszystkiego po trochu

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci jednocześnie bawiły się i uczyły w czasie wolnym, przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim fantastyczne aplikacje i zasoby online dla swoich dzieci pozwalające im na naukę podczas wakacji w zupełnie inny, bo zabawny sposób.

Istnieje wiele różnych opcji do nauki. Zatem przyjrzyjmy się dzisiaj kilku aplikacjom, z których dzieci mogą korzystać tak, aby zarówno dobrze się bawić podczas nauki, jak i utrwalać sobie dotychczas zdobytej wiedzy.

Little Smart Planet

Wiele dzieci fascynuje się przestrzenią, więc dlaczego się w niej nie pouczyć? Little Smart Planet i wersja Pro tej usługi oferują dzieciom proste gry dotyczące podstaw matematyki, języka ojczystego i języka angielskiego w przyciągającym wzrok i przyjemnym środowisku.

W rzeczywistości te zasoby online zdobyły nawet nagrodę Education Innovation Award 2015 dla najlepszej metody uczenia się przez Internet.

Zasoby online służące do nauki języka angielskiego i językoznawstwa

Rzućmy okiem na sekcję języków obcych. Umiejętności pisania są niezbędne w każdym języku, a jeśli Twoje dzieci będą się dobrze bawić podczas nauki, będzie jeszcze lepiej.

Zabawna nauka angielskiego dzięki Studycat

Uczenie się powinno być grą połączoną z dobrą zabawą. Dlatego właśnie zaproponowane przez nas zasoby online w usłudze Studycat oferują dostęp do aż 16 różnych gier dla dzieci. Są one opracowane pod kątem nauki języka angielskiego.

Dziecko przy komputerze

A jeśli Twoje dzieci są poliglotami lub uczą się także innych języków, możesz również pobrać tę aplikację w języku francuskim, niemieckim i chińskim.

Studycat to zasoby online zaprojektowane tak, aby dzieci w wieku od 3 do 10 lat mogły sprawdzić swoje rozumienie języka obcego, a także sprawdzić swoje wypowiedzi pisemne i ustne dzięki współpracy z zabawnym kotem. Istnieje tutaj aż 85 różnych kategorii pozwalające na nauczenie się do 350 słów i zwrotów.

ABC Handwriting Practice to zasoby online do nauki pisania odręcznego

Ta gra łączy w jedną całość naukę pisma odręcznego i kreatywności. Każde z dostępnych ćwiczenień ma format karty o określonym poziomie trudności, który stopniowo wzrasta.

Ogólnie rzecz biorąc ABC Handwriting Practice zachęca do rozwijania umiejętności motorycznych. Czy pamiętasz broszury z alfabetem, w których musiałeś ćwiczyć pisanie liter i całych słów? To jest jego wersja cyfrowa. Każda karta może zawierać tylko wielkie litery lub same jedynie małe litery, a także kombinację obu rodzajów znaków.

Ponadto te zasoby online rozwijają u dziecka kreatywność. Wiele kart zawiera dodatkowo rysunki elementów, które dzieci bardzo dobrze znają. Widzą także ich nazwy. Dzięki temu dzieci mogą powiązać literę, którą widzą, ze słowem zawierającym tę literę, jak również jej wygląd.

Jeśli chcesz wzmocnić to powiązanie, możesz zasugerować dzieciom także, aby użyły koloru związanego z danym rysunkiem, aby przejrzeć dołączone do niego litery.

Zasoby online do nauki matematyki

Matematyka w wielu przypadkach sprawia dzieciom sporo trudności podczas nauki. Ale wymienione przez nas poniżej zasoby online mogą bez większych problemów zachęcić dzieci do wytężonej nauki tego trudnego przedmiotu. Ponadto cały proces może im się nawet zacząć podobać!

Montessori Geometry

Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja koncentruje się na nauczaniu geometrii metodą Montessori. Całość jest naprawdę przejrzysta, prosta i obejmuje wszystko to, czego potrzebują dzieci w wieku od 5 do 10 lat do opanowania tej wiedzy.

Dzieci w trakcie nauki

Zamiast prezentować dzieciom dziesiątki mylących pojęć matematycznych, ta metodologia nauczy je wszystkiego, co dotyczy geometrii, w zwięzły i intuicyjny sposób. Dlaczego koniecznie trzeba utrudniać łatwy do zrozumienia przedmiot?

AB Math Lite

Szukasz świetnych sposobów do nauki matematyki dla swoich dzieci? Właśnie znalazłeś optymalne dla tego celu zasoby online. Ta aplikacja ma cztery poziomy trudności i trzy różne sekcje. Są to część poświęcona ćwiczeniom, zadania oraz gra, która spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

AB Math Lite jest skierowany do uczniów w wieku od 5 do 10 lat. Dzięki temu mogą oni ćwiczyć interaktywne dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Czasami będą musieli zgadywać wyniki. Innym razem dziecko będzie mogło odgadnąć rodzaj operacji na podstawie jej wyniku!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.