Produkty dla niemowląt polecane przez matki - poznaj 9 propozycji

Produkty dla niemowląt polecane przez matki - poznaj 9 propozycji
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 04 kwietnia, 2021

Rynek jest pełen produktów dla dzieci, z których wiele jest praktycznie takich samych. Często też prawie nie różnią się cechami, takimi jak kolor, branding lub różne elementy wykończenia. Są też produkty dla niemowląt, których nie znamy dobrze lub być może nie doceniamy ich przydatności.

Ale te mamy, które już je wypróbowały, mówią, że to najlepsze wynalazki do opieki nad dzieckiem.

Doświadczone mamy polecają produkty dla niemowląt, których kupienia być może nigdy sobie nie wyobrażałaś. A może nawet dostałaś je w prezencie, ale wydają się zupełnie nieużyteczne. Zapraszamy do odkrycia co najmniej dziewięciu przedmiotów, które mogą ułatwić macierzyństwo.

1. Produkty dla niemowląt: minikołyska

Produkty dla niemowląt

Minikołyska to przedmiot, który zastępuje tradycyjne łóżeczko, ale ma znacznie więcej zastosowań. Służy do wożenia dziecka, ale jednocześnie staje się kołyską, jest składana, lekka i służy też jako bujak. Ten innowacyjny produkt jest idealny do podróży i przenoszenia się do różnych części domu.

Nie będziesz również musiała nosić tak wielu koców, ponieważ ma wbudowaną kołderkę.

2. Krzesełko do jedzenia

Krzesełka to istotne produkty dla niemowląt

Ten produkt jest niezastąpiony w opiece na małym dzieckiem. Jeśli myślałaś, że krzesełko do karmienia to niepotrzebny wydatek, to dlatego, że nie miałaś jeszcze w domu dziecka. Jest bardzo przydatne a ponadto bardzo często pojawiają się modele, które zawierają nowe opcje.

Na przykład oparcie odchyla się, aby dziecko mogło się zdrzemnąć. Inne krzesełka do jedzenia oszczędzają miejsce, ponieważ można je dopasować do dowolnego krzesła w domu. Te modele są bowiem wyposażone w specjalną uprząż, natomiast nie mają własnych nóg.

3. Inne produkty dla niemowląt: hamak

Hamak dla dziecka

O hamaku można powiedzieć prawie to samo, co o krzesełku do karmienia. Nikt, kto go nie używał, nie może uwierzyć, jak bardzo jest użyteczny. Jest to małe krzesełko z bujakiem, w którym dziecko może przebywać, kiedy śpi, lub kiedy jest przebudzone.

Dzięki temu możesz trzymać niemowlaka w wygodnym i bezpiecznym miejscu. Zawsze blisko miejsca, w którym się znajdujesz, bez konieczności pozostawiania malucha w łóżeczku.

Ten produkt jest wyposażony w muzykę, telefon komórkowy i elektroniczny system bujania, który automatycznie kołysze dziecko. Ten przedmiot zapewnia dziecku rozrywkę i utrzymuje je z dala od podłogi. A co najważniejsze zapewnia mu bezpieczeństwo.

4. Krzesła kąpielowe

Dziecko w kąpieli

Istnieje wiele różnych produktów do kąpieli, jednego z głównych momentów, w których martwimy się o bezpieczeństwo dzieci. Po umieszczeniu dzieci w wannie, zawsze istnieje bowiem ryzyko poślizgnięcia się, a nawet utonięcia.

Aby rozwiązać ten problem, zwykle kupujemy dla dziecka osobną plastikową wanienkę, w której kąpiemy je przez pierwsze kilka miesięcy.

Jednak przychodzi czas, kiedy dzieci już się w niej nie mieszczą. Ale ciągle potrzebują tej samej opieki w czasie kąpieli. W takim przypadku foteliki kąpielowe są bardzo przydatne dla dużych dzieci, a tymczasowo można użyć również przydatnego hamaka do kąpieli.

5. Główne produkty dla niemowląt: kamera do nadzoru wideo

Wideoniania

Jest to jeden z produktów, bez którego naszym zdaniem można się obejść, dopóki nie odkryjemy, jak bardzo mogą się przydać. W bardzo dużych domach wszystkie pomieszczenia są od siebie oddalone, dlatego warto mieć możliwość monitorowania dziecka bez konieczności noszenia go ze sobą.

Kamery te można zaprojektować tak, aby miały szeroki zasięg, a także można je zaprogramować tak, aby włączały się przy każdym hałasie w pokoju dziecka. Zawierają czujniki dźwięku, które pozwala usłyszeć, czy dziecko płacze, krzyczy, a nawet wykrywają najmniejsze westchnienie malucha.

6. Siłownia dla niemowląt

Mata do zabawy

Jest to obiekt polecany dla dzieci już aktywnych, ale jeszcze nie chodzących. Zapewniają bezpieczeństwo, ponieważ znajdują się blisko podłogi. Z drugiej strony pozwalają dziecku rozpoznawać dźwięki i bawić się różnymi kształtami zabawek zwisających z łuku.

Istnieją takie małe siłownie wyposażone w małe pianino, które się uruchamia, kiedy dziecko kopnie nóżką odpowiednie miejsce. Pozwala również dziecku na poruszanie się i aktywację zmysłów, poprawia motorykę oraz daje nam czas na odpoczynek.

7. Produkty dla niemowląt: termometr w smoczku

Termometr w smoczku

Smoczek z termometrem to nowy przyrząd, który pozwala nam precyzyjnie rozpoznać temperaturę dziecka, bez komplikacji związanej z poruszaniem się i nieprawidłowym odczytem. Ten smoczek ma mały ekran, który wyświetla szczegóły pomiaru. Inne modele można też podłączyć do telefonu komórkowego, aby śledzić dane.

8. Przewijak o zmiennej wysokości

Produkty dla niemowląt - przewijak

Być może uważamy, że przewijak nie jest do końca potrzebny, bo to funkcja, jaką może spełniać łóżko czy łóżeczko. Jednak przewijak to mebel, który jest specjalnie do tego zaprojektowany. Posiada wygodną poduszkę i ma miejsce na kremy, pieluchy, ubrania i wszystkie produkty, których możemy potrzebować w momencie zmiany pieluchy.

Niektóre z tych przewijaków są dodatkowo wyposażone w wannę. W ten sposób w tym samym produkcie otrzymujemy wszystko, czego potrzebujemy do tej czynności. Dodatkowo są to meble odpowiednio wysokie, co zapobiega przebywaniu w zgiętej pozycji przez długi czas. Zmęczone mamy z pewnością to docenią.

9. Poduszka i mata do wanny

Mata do wanny

Ten element jest przeznaczony bardziej dla mamy niż dla dziecka. Stworzono go z myślą o mamach, które kąpią swoje maleństwo w swoich wannach łazienkowych. Jest to bowiem moment, kiedy dużo czasu spędzamy w niewygodnej pozycji na kolanach pochylając się do przodu.
Taki dywanik ma wygodną poduszkę na kolana. A jednocześnie posiada przegródki na szampon, kremy, ręczniki i wszystko, co trzeba mieć pod ręką bez wstawania.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.