Siłownie dla dzieci i parki rozrywki - fenomen XXI wieku!

Siłownie dla dzieci i parki rozrywki - fenomen XXI wieku!

Ostatnia aktualizacja: 04 marca, 2019

Jeśli chcesz stymulować mięśnie i zmysły swojego dziecka, najlepszym rozwiązaniem są kontrolowane ćwiczenia w przestrzeni przeznaczonej specjalnie dla dzieci. Siłownie dla dzieci i parki rozrywki stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Przyjrzyjmy się bliżej cechom tych przestrzeni.

Kiedy chcemy, aby nasze pociechy utrzymywały zdrowe ciało i umysł, małe siłownie dla dzieci i parki rozrywki są idealnym miejscem do osiągnięcia tego celu. Ćwiczenia gimnastyczne pomagają stymulować i zwiększać energię naszych maluchów. Gimnastyka to wyjątkowy sport, który przynosi korzyści dzieciom. Jej wkład w ich wzrost i rozwój jest bardzo znaczący.

Ćwiczenia, które dzieci mogą wykonywać w parku rozrywki

Dzieci w wieku od 6 do 10 miesięcy mogą korzystać z zajęć w parku z rodzicami lub opiekunami.

Dzięki tym zajęciom dzieci mogą doświadczyć nowych uczuć, połączyć się z naturą i dzielić zabawne chwile z rodzicami.

Te ćwiczenia są również idealne do wykonywania na świeżym powietrzu, między innymi w parkach zaprojektowanych specjalnie dla dzieci. Oto propozycje jak Twój maluch może spędzać aktywnie czas na dworze:

Zjeżdżanie na zjeżdżalniach

Ta aktywność wzmacnia równowagę i postawę dzieci, pobudza ich mięśnie i powoduje utratę lęku wysokości lub upadku.

Poza tym jest niesamowicie zabawna: ześlizgiwanie się tworzy wyjątkowe wrażenie. Twoje dziecko będzie mogło zwiększyć zaufanie zarówno do Ciebie i do siebie.

Zabawa na huśtawce

Przyczynia się do wzmocnienia mięśni ramion i sprawia, że dzieci przyzwyczajają się do ruchów tam i z powrotem. W rezultacie pomoże im być bardziej tolerancyjnym na podróże drogowe i zmniejszyć ryzyko zawrotów głowy.

Dziecko bawiące się na placu zabaw

Plac zabaw

Place zabaw zachęcają dzieci do spotkań towarzyskich z innymi dziećmi. Dzięki tej prostej rozrywkowej przestrzeni Twoje dziecko będzie mogło odkryć kształty i przedmioty, które wzbudzą jego ciekawość.

Skakanie na trampolinie

Ta aktywność wzmacnia równowagę w dolnej części ciała i rozwija mięśnie. Dodatkowo, ten rodzaj ćwiczeń zwiększa zdolności ciał maluchów i podnoszą ich poziom energii. Poza tym skakanie na trampolinie jest niesamowicie zabawne.

Ćwiczenia na siłowniach dla dzieci

Oczywiście, istnieje wiele rodzajów siłowni dla dzieci, które umożliwiają dzieciom wykonywanie kilku ćwiczeń. Siłownie dziecięce muszą być dostosowane do wieku, potrzeb i sprawności fizycznych malucha.

Zalecany wiek korzystania z siłowni to od 4 do 12 miesięcy. Czynności, które możesz wykonać w tych obszarach to:

Ćwiczenia wizualne

Ogólnie rzecz biorąc, małe siłownie mają wiele dyndających kolorowych zabawek. Przyciągają uwagę dzieci i sprzyjają rozwojowi wzroku.

“Kiedy chcemy, aby nasze dzieci utrzymywały zdrowe ciało i umysł, małe siłownie dla dzieci i parki rozrywki są idealnym miejscem do osiągnięcia tego celu.”

Dotykanie i chwytanie przedmiotów

Siłownie dla dzieci często są skonstruowane z różnych obiektów o różnych fakturach, rozmiarach i kształtach. Chwytanie tych obiektów stymuluje zmysły dotyku i wzroku. Dzieci za pomocą rąk odkrywają nowe wrażenia dotykając i rozpoznając nowe kształty.

Identyfikacja dźwięków

Większość siłowni dziecięcych zawiera zabawki dźwiękowe, które są przeznaczone do stymulacji uszu. Niektóre również mają w sobie światła wraz z dźwiękiem, aby jeszcze bardziej zwrócić uwagę dziecka.

Oczywiście, każda aktywność wykonywana na siłowniach dziecięcych i parkach musi być ściśle nadzorowana przez osobę dorosłą. Przestrzenie te są przeznaczone dla dzieci i uwzględniono wszystkie ich potrzeby oraz zagrożenia. Jednak nie powinnaś całkowicie polegać na ich bezpieczeństwie.

Pilates dla niemowlaków

Siłownie dla dzieci i parki rozrywki – korzyści wynikające z ich korzystania

Istnieje jeszcze więcej korzyści z tych działań, które chcielibyśmy podkreślić:

  • Zachęcają do pełnego rozwoju osobistego i intelektualnego.
  • Poprawiają umiejętności fizyczne i umysłowe.
  • Zwiększają sprawność sercowo – naczyniową.
  • Poprawiają samoocenę.
  • Rozwijają kreatywność i relacje międzyludzkie.

Podsumowując, wykonywanie tych ćwiczeń w siłowniach dla dzieci i parkach rozrywki gwarantuje korzyści zarówno w zakresie rozwoju poznawczego, jak i umiejętności motorycznych. Dzieci będą cieszyć się otoczeniem, bawić się i pobudzać zmysły, nawet nie zdając sobie z tego sprawy!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.