Jak nauczyć dziecko rozpoznawać kolory: kilka książek

Jak nauczyć dziecko rozpoznawać kolory: kilka książek

Ostatnia aktualizacja: 24 kwietnia, 2020

Jeśli chcesz nauczyć dziecko rozpoznawać kolory, koniecznie zapoznaj się z poniższymi książkami, które zapewnią Twojemu maluchowi doskonałą zabawę!

Kolory to jedna z pierwszych rzeczy, których uczy się Twój maluszek, nawet jeszcze zanim zacznie chodzić do przedszkola czy szkoły. Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci nauczyć dziecko rozpoznawać kolory. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się książkom, które sprawią, że nauka kolorów stanie się przyjemna.

Na rynku istnieje obecnie kilka książek, które pomogą Ci nauczyć dziecko rozpoznawać kolory. Najlepsze z nich pozwolą Ci również dzielić cenne chwile z maluchem, które spędzicie wspólnie na poszerzaniu jego rozumienia świata zmysłów.

Poza tym książki, które polecamy poniżej, sprawdzą się także znakomicie w roli dodatkowego materiału wspomagającego przeprowadzanie różnych zajęć w klasie. Nie tylko pomogą w nauce kolorów, ale także zachęcą dzieci do czytania.

Książki, które pomogą Ci nauczyć dziecko rozpoznawać kolory

1. Press Here

Hervé Tullet to autor tej wspaniałej i pomysłowej książki, która umożliwia dzieciom wchodzenie w interakcje z wieloma różnokolorowymi kółkami, które skaczą, kręcą się i toczą na jej stronach.

Dziecko z kolorową parasolką - jak nauczyć dziecko rozpoznawać kolory

Na pierwszy rzut oka książka może wydawać się zbyt prosta. Jednak opisana w niej historia z pewnością wciągnie zarówno dzieci, jak i dorosłych dzięki magicznej mocy innowacyjności.

2. A Story of… Colors

Dom wydawniczy Combel przedstawia tą niesamowitą książkę, która pomoże maluchom poznać dwa podstawowe elementy życia codziennego: ubrania i kolory.

Do każdego ubrania przypisano określony kolor. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy zorientujesz się, że w książce umieszczono kawałki puzzli, które możesz odczepić i przyklejać na różne strony. To oryginalna książka, która zapewnia dużą dozę zabawy.

Polecamy ją dzieciom w wieku od trzech do czterech lat. Z pewnością zachwyci je swoimi wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami.

3. Ten Little Sheep

Tuż po kolorach dzieci zazwyczaj zaczynają uczyć się cyfr. A może warto uczyć się ich jednocześnie, czytając zabawną książkę, w której główną rolę odgrywają zwierzęta?

W książce przedstawiono historię 10 owieczek o różnych kolorach, które robią najróżniejsze rzeczy w coraz większych grupach. Dzięki temu dziecko jest w stanie rozpoznać kolor każdej z nich oraz policzyć, ile owieczek wykonuje daną czynność.

Ta wspaniała książka z obrazkami sprawia, że nauka staje się zabawą.

Jeszcze więcej książek, które pomogą Ci nauczyć dziecko rozpoznawać kolory

4. The Color Monster

Książka The Color Monster nie tylko uczy dzieci kolorów, ale także daje im możliwość nauki innych rzeczy. Nic dziwnego, że wspięła się na szczyt listy najlepiej sprzedających się książek dla dzieci.

Jeśli chodzi o naukę kolorów, ułatwia przyswojenie pięciu podstawowych barw: żółtego, czerwonego, niebieskiego, zielonego i czarnego.

Ilustracja dziecko i potwór

Poza nauką kolorów, dzieci dowiedzą się również kilku rzeczy o różnych emocjach, łącząc każdą z nich z kolorem. Taka różnorodność sprawia, że książka doskonale nadaje się do nauki rozpoznawania kolorów oraz radzenia sobie z emocjami.

5. Mix It Up!

Oto kolejna książka dla dzieci, której autorem jest Hervé Tullet. Tym razem tekst koncentruje się na mieszankach kolorów, które tłumaczą każdy odcień.

To nie tylko cenne narzędzie dydaktyczne, ale również świetny sposób na opanowanie sztuki malowania w klasie lub w domu. Dzieci z pewnością poczują się dumne z siebie, gdy zrozumieją, skąd biorą się różne kolory.

6. Ceci and Leo

Dzieci z pewnością zakochają się w tej książce. Jej główni bohaterowie to dwójka zwierzątek. Poza tym uczy maluchy podstawowych barw. Te dwa elementy w połączeniu zapewniają fajne i zapadające w pamięć doświadczenia płynące z czytania.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.