Film romantyczny dla każdego widza - 8 propozycji

Miłość wszystko zwycięża! Dlatego postanowiliśmy dziś zaprezentować Ci kolekcję najlepszych romantycznych filmów w historii kina!
Film romantyczny dla każdego widza - 8 propozycji

Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia, 2021

Jeśli szukasz ciekawych zajęć w domu, dlaczego nie zaplanować wieczoru filmowego z całą rodziną? Dziś postanowiliśmy skupić się na dużym ekranie i jednym z najpopularniejszych gatunków, jakim jest film romantyczny.

Wszyscy, od nastolatków po osoby starsze, uwielbiają te filmy. Poniżej znajdziesz wybór niektórych z najwybitniejszych filmów romantycznych, którymi możesz się cieszyć  wraz z całą rodziną .

Wspaniały film romantyczny – oto nasze propozycje.

Notatnik (2004) 

Ta historia miłosna między młodą kobietą z zamożnej rodziny a młodzieńcem z małego miasteczka olśniła miliony widzów. Dlatego jest to pierwszy z romantycznych filmów, które postanowiliśmy umieścić na naszej liście.

Życie codzienne bohaterów pełn e jest problemów gospodarczych i społecznych. Jednak miłość zwycięża wszystko. W filmie można też zobaczyć inny wątek, który dodaje opowieści głębi i smutku: jest nim demencja głównej bohaterki po latach i codzienne wizyty męża w domu opieki, w którym mieszka.

Notatnik
© New Line Cinema

Grease  (1978), jeden z najwybitniejszych muzycznych filmów romantycznych 

To jeden z najczęściej oglądanych filmów muzycznych i romantycznych wszech czasów. Oprócz historii miłosnej między głównymi bohaterami, prezentuje także drugorzędne perypetie innych postaci.

Inne tematy, takie jak przyjaźń, seks i szkoła średnia, to tylko niektóre z wątków, które uzupełniają ten fantastyczny film romantyczny – a w zasadzie to musical.

To właśnie miłość (2003) 

Film ten charakteryzuje się fantastyczną obsadą składającą się wybitnych aktorów. Ponadto jest to jeden z najbardziej udanych filmów romantycznych wszech czasów.

To w zasadzie s eria zabawnych i poruszających historii o tej samej fabule  opartej o  miłoś ć Premier, gwiazda muzyki pop, pracownik biurowy i pisarz to tylko niektórzy z głównych bohaterów tego filmu.

Titanic (1997) – być może najwybitniejszy ze wszystkich film romantyczny

Pomimo tego, że wszystkie filmy, o których mówiliśmy powyżej, są wybitne, Titanic jest jednym z najważniejszych w historii. 

Miłość między dwojgiem młodych ludzi z wieloma różnicami społecznymi i ekonomicznymi ponownie jest głównym wątkiem tej historii. Jednak tragiczne zakończenie jest jednym z najsmutniejszych i najczęściej omawianych. To jeden z tych filmów, których oglądanie nigdy się nie nudzi.

Więcej romantycznych filmów do oglądania

Wciąż ją kocham  (2010) 

Podobnie jak w przypadku Pamiętnika, pierwszego z najwybitniejszych filmów romantycznych, Wciąż ją kocham  również opiera się na książce.

Scena z filmu
© Relativity Media

Co więcej, co ciekawe, oba filmy zostały zainspirowane dwiema książkami napisanymi przez tego samego autora: Nicholasa SparksaMiłość między żołnierzem a młod ą  student  to fabuła tej historii, która posuwa się naprzód w czasie, ukazując rozwój ich dwóch odrębnych żyć. Czy upływ czasu zakończy się wzmocnieniem ich miłości, czy jej zerwaniem?

500 dni miłości (2009) 

Choć może się to wydawać bardzo nudnym na pozór tematem, ten film opowiada o życiu dwojga ludzi, którzy spotykają się i zaczynają tworzyć związek. Jednak fabuła ma bardzo zabawne aspekty i inne, które nie są tak zabawne. Wszystkie uświadamiają ci, jak ważne są pewne rzeczy w życiu, a dokładniej w związkach.

Śniadanie u Tiffany’ego (1961) 

Pomimo tego, że jest to jeden z najstarszych filmów, bo miał swoją premierę w 1961 roku, po prostu musieliśmy umieścić go na tej liście. W roli głównej Audrey Hepburn, która zagrała wręcz niesamowicie w tej produkcji.

Ten film romantyczny prezentuje, jak życie głównej bohaterki i młodego Paula zmieni się na zawsze, gdy po raz pierwszy spojrzą  sobie  w oczy.

Dirty Dancing  (1987) 

Klasyk z lat 80. opowiada jący  historię miłosną, która zaczyna się na lekcjach tańca. Dwoje wybitnych głównych bohaterów, dwa Oscary i jeden Złoty Glob czynią ten film jednym z najwybitniejszych produkcji wszech czasów.

Ze względu na jego sukces, powstał nawet sequel, Dirty Dancing  2, który miał premierę w roku 2004. Mimo tego, że miał zupełnie nową fabułę i nowych aktorów, to jednak opierał się o ten sam główny pomysł: taniec jako formę na miłość.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.