4 romantyczne powieści Nicholasa Sparksa

Dzisiaj chcemy zaproponować kolekcję 4 różnych książek o zbliżonej tematyce i napisanych przez jednego autora. Jesteśmy pewni, że spodoba ci się lektura tych pięknie napisanych romantycznych powieści Nicholasa Sparksa.
4 romantyczne powieści Nicholasa Sparksa

Ostatnia aktualizacja: 08 października, 2021

Czytanie to jeden z najlepszych sposobów na oderwanie się od rzeczy i cieszenie się czasem spędzonym w domu. Dlatego chcemy zaproponować Ci cztery romantyczne powieści Nicholasa Sparksa.

Powieści potrafią zabrać nas w inne czasy i miejsca i przeżyć na własną rękę przygody ich bohaterów. A czy jest coś lepszego niż zanurzenie się w fascynującej historii miłosnej? A tak przy okazji, jeśli masz w domu nastolatkę, możesz cieszyć się razem z nim wspólnym czytaniem tych książek!

Być może nie słyszałaś o tym autorze z imienia i nazwiska, ale założę się, że słyszałeś o filmach takich jak „List w butelce oraz „Szkoła uczuć”. Oba te filmy i wiele innych, które prawdopodobnie oglądałaś lub o nich słyszałaś, są oparte właśnie na twórczości Nicholasa Sparksa.

„Miłość to myślenie o swojej drugiej połówce, kiedy masz tak naprawdę myśleć o czymś innym.
– Nicholas Sparks–

Romantyczne powieści Nicholasa Sparksa

W rzeczywistości autor ten napisał do tej pory łącznie 81 książek, co czyni go jednym z najbardziej znanych autorów gatunku romansów. Oczywiście masz wiele opcji do wyboru, ale aby Ci ułatwić to zadanie, oto przygotowana przez nas lista niektórych z naszych ulubionych pozycji w jego dorobku.

Pamiętnik

Ta książka jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych powieści Nicholasa Sparksa. Doczekała się także adaptacji filmowej w 2004 roku. Sparks napisał tę ujmującą historię miłosną w 1996 roku. Była to pierwsza książka, którą opublikował i trzecia, którą napisał.

Bez wątpienia Nicholas Sparks w tamtym czasie nie miał pojęcia o sukcesie, jaki odniesie jego dziełu, nawet do tej pory wydaje się być tym zdziwiony.

 

Klatka z filmu
© New Line Cinema

„Nie jestem nikim wyjątkowym, tego jestem pewien. Jestem zwykłym człowiekiem o typowych myślach i prowadziłem typowe życie. Nie ma pomników na moją cześć i moje imię wkrótce odejdzie w zapomnienie, ale z całego serca i duszy pokochałem inną i zawsze mi to wystarczało.”
– Nicholas Sparks, ”Pamiętnik” –

Tematy takie jak wojna, choroba Alzheimera, pierwsza miłość, różne klasy społeczne i inne zagadnienia są częścią tej wspaniałej opowieściBędziesz miała trudności z odłożeniem tej książki – jesteśmy tego pewni. 

Szkoła uczuć

Trzy lata po wydaniu Pamiętnika Nicholas Sparks opublikował swoje drugie dzieło. Był to kolejny wielki sukces. Podobnie jak pierwsza książka, ta powieść również opowiada wspaniałą historię miłosną. Jednak tutaj największymi tematami tej książki są życzliwość, religia, nieuleczalna choroba i osobowości głównych bohaterów.

„Wciąż ją kocham” to jedna z najbardziej udanych powieści Nicholasa Sparksa

Przeciwieństwa charakterów, miłość na odległość, różnice społeczne, konflikty rodzinne… Wszystkie te wątki łączą się w książce „Wciąż ją kocham” (oryg. Dear John), jednej z najpopularniejszych powieści Nicholasa Sparksa. To samo możemy powiedzieć o adaptacji filmowej z 2010 roku.

Dojrzewanie

Koniec historii, jak zawsze, będzie cię trzymał w napięciu. Główny bohater musi zdecydować, jaką miłość chce mieć w swoim życiu, a którą musi za sobą zostawić… Miłość kobiety, czy miłość do kraju.

„Bezpieczna przystań”

Chociaż „Bezpieczna przystań” (oryg. Safe Haven) jest również uważana za powieść romantyczną, to jednak tematy w tej historii są inne. Miłość jest nadal główną ideą, ale tym razem chodzi o uczucie między dorosłymi, a nie nastolatkami. Co więcej, ta powieść zawiera element intrygi jako centralny temat fabuły.

Główna bohaterka tej wspaniałej opowieści ukrywa mroczny sekret ze swojej przeszłości. Całość to połączenie uczuć i motywów, które wciągną Cię w tę historię od pierwszej do ostatniej strony.

To może Cię zainteresować ...
Książki dla nastolatków pełne tajemnic i zagadek
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Książki dla nastolatków pełne tajemnic i zagadek

Książki dla nastolatków muszą być ciekawe, wciągające i pełne wydarzeń oraz tajemnic. Poniższe pozycje mają wszystkie te elementy!


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.