Najciekawsze książki dla dzieci o magii - poznaj je!

Każdy kocha magię. Dlatego uważamy, że dzieci pokochają ten wybór książek o magii.
Najciekawsze książki dla dzieci o magii - poznaj je!

Ostatnia aktualizacja: 23 lipca, 2021

Bez względu na wiek dzieci (i dorośli) uwielbiają pokazy magii i magiczne sztuczki. Dzieje się tak dlatego, że podczas tych pokazów ludzie cieszą się iluzją i fantazją i mają szansę puścić wodze fantazji. Poza tym to świetny moment na zachwyt i śmiech. Z tego powodu dziś chcemy zaprezentować Ci najlepsze książki dla dzieci o magii.

Jest coś w magii, co czyni ją tak wyjątkową. Ponadto pobudza umysły i wyobraźnię dzieci oraz wyostrza ich uwagę i ostrość wzroku. Dlatego poświęcimy ten artykuł magii i fantazji.

Zauważ, że nie wszystkie zaprezentowane przez nas dziś książki dla dzieci o magii są dostępne w języku polskim, ale to w niczym nie przeszkadza – możesz dziecku przeczytać daną opowieść!

Książki dla dzieci o magii

Książki o magii.

1. Mis Primeros Trucos de Magia (Moje pierwsze magiczne sztuczki)

To idealna książka dla dzieci, które już jako dorośli postanawiają dalej “zarażać” innych magią. Czasami, gdy dzieci idą na magiczny pokaz, stają się ciekawe tego niesamowitego świata. I ta książka zapewnia doskonałe zasoby, aby dalej poznawać świat magii.

Na jej stronach znajdziesz różne magiczne sztuczki i narzędzia potrzebne do ich wykonania. Na szczęście w domu znajdziesz większość rzeczy, których będziesz potrzebować do tego celu, ponieważ wszystkie są dość podstawowymi przedmiotami.

2. Mały czarodziej

Pierwsza książka, o której wspomnieliśmy, dotyczyła pomocy dzieciom w staniu się małymi magikami. W tym przypadku jest to opowieść o jednym z nich. Dokładniej rzecz biorąc, czytając tę książkę poznasz małego czarodzieja, który nie potrafi latać. To sprawia, że jest bardzo smutny, ponieważ inni magowie nie chcą być jego przyjaciółmi.

W dalszej części opowieści mały chłopiec spotyka smoka. Stają się bliskimi przyjaciółmi i zapomną o reszcie. To fantastyczna historia opowiadająca o pewności siebie i znaczeniu wartości, takich jak przyjaźń.

3. Bilembambudin o el Ultimo Mago (Ostatni mag lub Bilembambudin)

Ta zabawna historia pochodzi ze słynnego wydawnictwa Alfaguara. Jeremiasz, ostatni magik, zabiera Aldanę do królestwa Bilembambudin, w celu wykonania bardzo ważnej misji.

To bardzo prosta książka z naprawdę zabawną historią, którą dzieci pokochają. Czytając ją, dzieci odnajdą smoki, gadające myszy, duchy i odwagę bohaterów, aby stawić czoła wszystkim tym przeszkodom i walczyć o swoje cele.

Magiczne sztuczki.

4. Trzej mądrzy królowie i życzenie

Niewątpliwie, gdy mówimy o świecie magii, magowie są pierwszymi postaciami, które przychodzą nam do głowy. Wyobrażamy sobie, że mają na sobie cylinder i różdżkę. Istnieją jednak trzy znane postacie, które każdego roku wykonują ten sam rodzaj magii dla dzieci na całym świecie. Mowa oczywiście o trzech mądrych królach.

Dlatego chcieliśmy włączyć tę książkę do dzisiejszego artykułu. Czy możesz sobie wyobrazić możliwość zebrania Świętego Mikołaja i trzech mądrych królów w jednej historii? Cóż, tak się tutaj dzieje.

Właściwie dzieje się tak, ponieważ jeden z trzech mądrych królów łamie nogę tuż przed tą ważną datą. Dlatego nie będzie mógł wręczać prezentów dzieciom. Aby rozwiązać ten problem, mała dziewczynka podróżuje aż do Laponii, aby poprosić Świętego Mikołaja o pomoc.

To naprawdę zabawna książka dla dzieci powyżej szóstego roku życia, zawierająca też fantastyczne rysunki, które przyciągną uwagę najmłodszych.

Książki dla dzieci o magii

Teraz, dzięki temu wyborowi książek, o których właśnie wspomnieliśmy, nie ma wymówki, aby nie wprowadzać dzieci w ten fantastyczny i zabawny świat. Na co jeszcze czekasz?

To może Cię zainteresować ...
Sztuczki magiczne dla dzieci: poznaj cztery ciekawe propozycje
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Sztuczki magiczne dla dzieci: poznaj cztery ciekawe propozycje

Każde dziecko uwielbia magię! Poznaj cztery sztuczki magiczne dla dzieci, które możesz wykonać w domu i zachwycić swojego malucha.  • Vvaa. (2019). Mis primeros trucos de magia. Todolibro.
  • Kohara, K. (2015). El pequeño mago. Picarona.
  • Bornemann, E. (2011). El último mago o Bilembambudín. Alfaguara.
  • Giménez, T. (2008). Tres reyes un deseo. Beascoa.

Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.