Wycieczka do zoo to naprawdę niezapomniane wrażenia dla dzieci w każdym wieku

Wycieczka do zoo to naprawdę niezapomniane wrażenia dla dzieci w każdym wieku
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 27 września, 2019

Jeśli przypomnisz sobie niektóre z najbardziej pamiętnych chwil z dzieciństwa, wycieczka do zoo z pewnością znajdzie się na tej liście. Teraz nadszedł czas, aby podzielić się tym niezapomnianym doświadczeniem z własną rodziną.

Dzisiaj chcemy porozmawiać o korzyściach, jakie niesie za sobą wycieczka do zoo z rodziną, a także zaoferować kilka przydatnych wskazówek.

Wycieczka do zoo z Twoimi dziećmi

Lato jest tuż za rogiem, a dzieci wkrótce będą mieć wakacje od szkoły. Mimo to rodzice są zajęci swoją pracą i pracami domowymi. Czasu jest mało, ale sobota nadchodzi wielkimi krokami. Skorzystaj z dobrej pogody i zaplanuj przygodę z dziećmi na świeżym powietrzu, na przykład w zoo.

Jeśli szukasz przyjemnego, zabawnego i wyjątkowego doświadczenia, zoo jest najlepszym rozwiązaniem. Zoo to miejsce, w którym wszystko czego potrzebujesz, to kamera i chęć bycia blisko natury. Bez wątpienia Ty i Twoi najmłodsi członkowie rodziny będą mieli niezapomniany dzień. Jesteśmy tego pewni!

Jeśli minęło już trochę czasu, odkąd byłaś w zoo, na pewno poczujesz się jakby to był pierwszy raz. Podobnie jak dzieci, doświadczamy pewnego poziomu ekscytacji, jeśli chodzi o zobaczenie wszystkich zwierząt.

Małe zwierzątko

 

Wycieczka do zoo jest zawsze ekscytującym przeżyciem dla dzieci. Na co dzień nie dostrzegają wielkiego goryla z bliska, ani nie podziwiają jak długą naprawdę żyrafa ma szyję… Lub nie obserwują ogromnego słonia.

Spędzając czas w tym magicznym świecie, dzieci rozumieją, że zwierzęta naprawdę istnieją i nie są tylko postaciami z kreskówek i książek z opowiadaniami.

Jeśli mieszkasz w mieście, udanie się do zoo to idealna opcja na ucieczkę od zgiełku. To także świetny sposób, aby Twoje dzieci na jakiś czas odłączyły się od technologii. Tam można spacerować i zwiedzać wdychając świeże powietrze i podziwiając wspaniałe widoki.

 

Co więcej, możesz cieszyć się zdumieniem i niewinnością swoich dzieci wykrzykujących „Patrz, mamo!” na każdym kroku. To doświadczenie jest bezcenne.

Po ciężkim tygodniu pracy i poświęcenia wycieczka do zoo prawdopodobnie Cię wyczerpie. Jednak radość z tego, że Twoje dzieci odkrywają naturę z pierwszej ręki, sprawi, że wszystko będzie tego warte. I nie tylko będzie to szansa na naukę, ale będzie to doświadczenie, które Was zintegruje i stworzy nowe wspomnienia do pielęgnowania.

5 wskazówek, które przydadzą Ci się podczas wycieczki do zoo

1. Dowiedz się o kosztach wejścia i zasadach tam panujących

Dzięki postępowi technologicznemu wiele ogrodów zoologicznych oferuje teraz możliwość zakupu karnetów online. Często kupowanie biletów do zoo online obejmuje zniżki, specjalne oferty i szerszy wybór opcji płatności. Plus oczywiście zaoszczędzisz czas w zoo.

Dowiedz się także, czy Twoje lokalne zoo ma aplikację na smartfona. Może to otworzyć drzwi do jeszcze większych oszczędności, jak również informacji wewnętrznych na temat wydarzeń i wystaw, a także mapy zoo i innych informacji.

Dzieci bawiące się na łące

Dodatkowo, pobranie aplikacji prawdopodobnie uchroni Cię od konieczności drukowania przepustek do zoo. Po prostu pokażesz je na ekranie Twojego smartfona podczas wchodzenia.

Jeśli Twoje lokalne zoo nie ma tych opcji, przed taką wycieczką dowiedz się o cenach biletów i opcjach płatności w nim obowiązujących.

2. Dotrzyj tam wcześnie

Jeśli przyjedziesz wcześnie rano, będziesz miała okazję cieszyć się parkiem jeszcze bardziej. W gorące letnie miesiące zwierzęta są bardziej aktywne we wczesnych godzinach dnia. Ty i twoja rodzina będziecie mieli więcej czasu, aby cieszyć się wszystkimi atrakcjami zoo.

3. Bądź przygotowana

Pamiętaj, że obejrzenie całego zoo zajmie trochę czasu i wymaga dużo spaceru. Również o tej porze roku słońce jest znacznie silniejsze. Przede wszystkim upewnij się, że wszyscy mają nałożone na skórę filtry przeciwsłoneczne i stosuj je ponownie w razie potrzeby.

Ponadto, przynieś dużo wody i przekąsek. Nie zapomnij założyć wygodnych butów i odzieży. Oczywiście upewnij się, że masz wystarczająco dużo baterii i pamięci dostępnej w aparacie lub telefonie. Będziesz chciała zrobić wiele zdjęć w ciągu dnia.

4. Jedzenie

Jeśli Ty i Twoja rodzina lubicie posiłki w stylu piknikowym, możecie spakować sobie lunch. Po prostu upewnij się, że Twoje lokalne zoo pozwala na wnoszenie ze sobą własnego jedzenia. Jeśli nie, należy zabrać ze sobą dodatkowe środki pieniężne na zakup lunchu w parku.

5. Korzystaj ze wszystkich atrakcji

Z racji tego, że będziesz sporo chodzić, zalecamy skorzystanie z każdej okazji, aby usiąść i cieszyć się wydarzeniami i pokazami, które są na porządku dziennym.

Nie tylko są one zabawne i edukacyjne, ale także dają szansę usiąść i naładować energię. Pamiętaj też, aby sprawdzić małe zoo, jeśli takie istnieje!

I wreszcie, pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu, aby odwiedzić sklep z pamiątkami i zabrać do domu coś, co zawsze będzie Wam się kojarzyć z tym doświadczeniem. W ten sposób za każdym razem, gdy Twoje dzieci będą na to patrzeć, będą pamiętać ten wyjątkowy dzień, który spędziliście razem w zoo.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.