Twój uśmiech jest dla mnie wszystkim – list do dziecka

Twój uśmiech jest dla mnie wszystkim – list do dziecka
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Skarbie, nawet nie wiesz co czuję, kiedy widzę Twój uśmiech. Za każdym razem gdy pokazujesz swoje ząbki w uśmiechu myślę, że razem z Tobą śmieje się cały świat.

Nie możesz sobie nawet wyobrazić ile piękna i przyjemności dają mi te chwile, kiedy spoglądam na Twój uśmiech. Dają mi one siłę od momentu Twoich narodzin.

Kiedy się uśmiechasz, pokazujesz mi najpełniejszy możliwy obraz Twojego charakteru i zaczynasz usuwać moje najgłębsze, najgorsze smutki z przeszlości.

Koisz ból i cierpienie. Przykrywasz je blaskiem swojej radości.

Nawet jeśli trudno Ci jest wyobrazić to sobie i zrozumieć, Twój uśmiech daje mi nadzieję. Jesteś dla mnie gwiazdą, która pokazuje mi drogę. Nadajesz mojemu życiu sens.

Napełniasz moją duszę radością, uspokajasz mnie, pielęgnujesz moje marzenia. Twój uśmiech stał się moim wybawieniem.

Twój uśmiech daje mi bardzo wiele

Za każdym razem gdy Cię widzę, sama się uśmiecham.

Gdy się uśmiechasz, moje zmęczenie znika i pojawia się nowa dawka energii. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż patrzenie na Twój uśmiech – Twoją najwspanialszą część, zdobiącą Twoją buzię.

Uśmiech jest jak prezent od Ciebie dla mnie.

Zachmurzone niebo staje się na powrót niebieskie, zimna noc zmienia się w jasny, ciepły dzień dzięki temu znakowi Twojej radości. Przepełnia mnie duma i satysfakcja, bo kiedy widzę że się uśmiechasz myślę, że najwyraźniej muszę się dobrze Tobą opiekować.

Rozumiem wartość spokoju. Każdy moment, który spędzam z Tobą definiuje dla mnie na nowo szczęście.

Kiedy się uśmiechasz, czuję osobiste spełnienie. Jestem po brzegi pełna miłości. Kocham jeszcze bardziej Twój charakter i przejmuję Twoją radość.

Twój uśmiech jest cenny i wyjątkowy. Ma zdolność poprawiania najgorszego humoru i inspiruje mnie by tworzyć.

Za każdym razem gdy widzę jak się śmiejesz wiem, że cały świat zatrzymuje się by patrzeć i docenić taki cud piękna. Wyraz Twoich oczu jest w stanie przywrócić dobro ludzkości. Widzę też figlarność w tym, jak marszczysz swój malutki nosek.

Kiedy się uśmiechasz, czuję że mogłabym odbudować wszystko co zostało kiedykolwiek zniszczone.

Ten prosty gest jest w stanie obudzić i przywrócić życie temu, co od dawna było bezczynne i zapomniane. Ty naprawdę rozumiesz, że życie jest piękne i perfekcyjnie nieperfekcyjne.

Twój uśmiech leczy

Za każdym razem gdy na Ciebie patrzę, uśmiecham się naturalnie i spontanicznie. Ten uśmiech mnie uzdrawia. Leczysz mój ból, koisz cierpienie i sprawiasz, że znów zaczynam czuć się dobrze.

Dzięki Tobie zapominam o smutku, znikają moje wątpliwości. Oczyszczasz mój umysł, sprawiając, że widzę życie wyraźnie. Jesteś pięknym centrum mojej uwagi.

Twój uśmiech rozjaśnia moją drogę. Kiedy o Tobie myślę, każda chwila wypełniona jest światłem.

Zasiewasz ziarno szczęścia, z którego mogę później zbierać żniwo radości. Dajesz mi wyłącznie miłość, a ja w zamian ofiaruję Ci moje bezwarunkowe przywiązanie i wieczne uczucie.

Zawsze gdy Twoja piękna, anielska twarzyczka rozjaśnia się w uśmiechu, inspirujesz mnie by marzyć i przywracasz mi nadzieję. Kusisz los, zbliżając mnie do spełnienia moich marzeń.

Wzbogacasz moją duszę bezcenną siłą i odwagą. Karmisz mojego ducha, nadajesz wartości mojej duszy. Wypełniasz całe moje serce i rozświtelasz moje życie.

Twój uśmiech leczy moje rany.

Kiedy się uśmiechasz, nie mam wyboru: muszę wierzyć w siebie, w Ciebie i w życie. To cud, że mogę mieć Cię w swoim życiu i że jesteś moim dzieckiem. Że mogę dzielić z Tobą dni i uczyć się wszystkiego z Tobą przy boku.

Twój uśmiech pozwala mi zrozumieć, że zostałam pobłogosławiona obecnością anioła który leczy moje rany.

Kochanie, zawsze gdy widzę jak się uśmiechasz wiem, że mam przed sobą nową szansę. Być może najpiękniejszą i najcenniejszą z możliwych.

Mam szansę by rozwijać się, uczyć i podążać w przyszłość z wizją Twojego pięknego uśmiechu. Obiecuję, że nie zmarnuję Twoich nauk i tej szansy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.