Bycie mamą jest niesamowitym prezentem od życia

Bycie mamą jest niesamowitym prezentem od życia
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Tylko te z nas, które są matkami, rozumieją jak bardzo cudowne jest macierzyństwo. Kobieta jest w pełni spełniona, gdy ma dzieci. Bycie mamą jest wyjątkowym uczuciem i najlepszym prezentem, jaki możesz dostać od życia.

Nie ma to nic wspólnego z zawodowymi aspiracjami kobiet lub ich rewolucyjnym postępem w zakresie równości płci. Nie dlatego, że one nie są ważne. To oczywiste, że są. Bycie mamą niesie ze sobą obowiązek walki o to, aby wszystkie kobiety były traktowane jednakowo we wszystkich dziedzinach życia.

Bycie mamą jest cudownym darem

Mimo chęci samorealizacji i robienia kariery, kobieta czuje się spełniona dopiero gdy doświadcza cudownego daru, jakim jest macierzyństwo. Tego nie można porównać do niczego innego. Nie ma nic lepszego niż podarowanie komuś nowego życia i uczestniczenie w nim.

To najbardziej niezwykłe osiągnięcie natury jest także nie do ominięcia w życiu kobiety. Otrzymały one wielki dar uczynienia tego możliwym, bycia świadkiem i protagonistą cudu rosnącego w ich wnętrzu.

W każdej kobiecie, która ma zostać matką, jest zapłodniona komórka. Zawiera ona tajemnice życia, które powstanie w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy. Tych 270 dni to kamień milowy dla każdej pary, która się na to zdecydowała.

Kobieta w ciąży odczuwa własnym ciałem każdą zmianę, rozwój, ukłucie, ból, skok radości lub oznakę życia. To właśnie w ciele matki powstaje to inteligentne i piękne dziecko z sumieniem oraz zdolnością do tworzenia i przekształcania świata.

A osoba, która urodziła dziecko, wie o tym najlepiej, ponieważ ten mały człowieczek zdążył już przewrócić jej życie do góry nogami.

Szczęśliwa matka z córką

Cudowny dar macierzyństwa

Najlepszym sposobem, który pozwoli jej przymknąć oko na ten intensywny czas, który przeszła będąc w ciąży, jest wdzięczność. Bądź wdzięczna za prezent, który otrzymałaś! Pomoże to rozpalić w Tobie wyjątkowe, niepowtarzalne uczucie macierzyńskiej miłości. Miłość, jaką matka czuje do swojego dziecka. To właśnie ona czyni ją zdolną do zmiany jej całego świata, jeśli będzie to konieczne.

Poród daje kobietom prawdziwe spełnienie. To może wydawać się nonsensem, jeśli przez to nie przeszłaś, ale to macierzyństwo pozwala kobietom całkowicie dojrzeć.

Matki doświadczyły najcenniejszego daru jaki istnieje na świecie. Szansa, aby dać komuś życie i doświadczenie w tym, sprawiają, że matka rozwija się i przygotowuje się do ochrony dziecka, które wkrótce się urodzi.

Zmiany związane z darem macierzyństwa pomagają kobietom przygotować się do stawienia czoła zmaganiom, zmęczeniu, wysiłkowi i radości, w procesie, który paradoksalnie przynosi także pokój i optymizm.

Obraz pokazujący macierzyństwo

Macierzyństwo dodaje skrzydeł

Doświadczanie macierzyństwa uświadamia każdej kobiecie, że istnieje nowe uczucie, kompletnie różniące się od pozostałych. Płynie z niej nieustannie i każdego dnia owocuje. Miłość matki, która jest wdzięczna za ten dar nie zna granic.

Wspaniały dar macierzyństwa pozwala obserwować i doceniać piękno życia, które według matki jest wyrażone wyraźniej niż kiedykolwiek w rozwoju własnego dziecka. Dzień po dniu jest to płomień, który karmi Wasze nadzieje na przyszłość.

Nie ma uśmiechu na świecie bardziej prawdziwego niż ten, który pojawia się na twarzy matki, gdy widzi swoje dziecko. Nigdy wcześniej dotąd nie odczuwała takiego szczęścia i radości jak teraz, gdy ma obok siebie swoje wyczekiwane maleństwo. Wynika to z tego, że ma dziecko, małą osobę, która przypomina jej, że bycie mamą to wspaniały dar.

W dniu, w którym kobieta dowiaduje się, że zostanie matką, rozpoczyna najpiękniejszą, niepowtarzalną podróż swojego życia. Miejsce przeznaczenia to nie tylko poród. Jest to jedynie ważny przystanek, który otwiera najcudowniejszy okres w jej życiu. Przede wszystkim bycie mamą oznacza troskę o dziecko, którego przyszłość zależy głównie od rodziców.

I właśnie tak każda kobieta zdaje sobie sprawę, że ten wspaniały dar, który otrzymała, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Pochodzi z ciężkiej pracy, poświęceń i wyrzeczeń, które są często niemożliwe do zrealizowania, ale jednak… A wszystko to dzięki nieskończonej miłości, którą tylko matka umie dawać.

To może Cię zainteresować ...
Więź matki z dzieckiem a złota godzina – czy znasz zależność?
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Więź matki z dzieckiem a złota godzina – czy znasz zależność?

Specjaliści są zgodni. Pierwsza godzina po porodzie, zwana "złotą godziną" jest kluczowa w tym, jak powstaje więź matki z dzieckiem. Jak zadbać o t...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.