Krótkie włosy. Poznaj 4 propozycje fryzur dla dziewczynek

Krótkie włosy. Poznaj 4 propozycje fryzur dla dziewczynek

Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia, 2018

Krótkie włosy nie oznaczają braku pomysłów na ciekawe fryzury. Poniżej znajdziesz kilka świetnych pomysłów na krótkie włosy córeczki!

W przeciwieństwie do tego co myślisz, istnieje wiele opcji które można wypróbować na krótkich włosach. Bywa, że mamy ponoszą się fantazji a wyniki są fantastyczne. Podobnie jak w przypadku nastolatków i dorosłych, fryzura powinna podkreślać rysy twarzy i sprawić by osoba się wyróżniała. W tym sensie krótkie włosy są tak samo komplementarne jak te długie.

Co więcej krótkie włosy Twojego dziecka sprawiają, że jej wyjątkowe cechy wyróżniają się jeszcze bardziej. Poniżej przedstawiamy szczegółowe opisy kilku pomysłów na krótkie włosy, abyś mogła je wypróbować w domu. Obejrzyj je ze swoją córką i sprawdź które z nich najbardziej lubicie!

Możliwości z krótkimi włosami są nieco bardziej ograniczone niż w przypadku dłuższych włosów. Jednak to sprawia, że ​​wyzwanie jest jeszcze bardziej ciekawe!

1. Na jedną stronę

Zaczniemy od stylu, który łatwo jest stworzyć. Na początek zaczesz włosy córki na jedną stronę. Następnie kilka centymetrów od linii włosów, stwórz kolejny przedziałek który przechodzi aż do ucha przeciwnego.

Zbierz wszystkie włosy znajdujące się poza tymi dwiema częściami i zwiąż je opaską do włosów.

Pracując na związaniu włosów użyj grzebienia, aby oddzielić przedziałki. Grzebieniem ułóż linię, która przechodzi od części bocznej do przeciwnego ucha, nieco od tyłu. Zbierz ten kosmyk włosów za pomocą kolorowej opaski do włosów.

Teraz kontynuuj, oddzielając kolejną małą porcję włosów. Połącz ją razem z ostatnią, używając innego koloru. Rób to do momentu aż zbierzesz wszystkie luźne włosy, używając innego koloru z każdym nowym wiązaniem. Stworzysz rodzaj imitacji francuskiego warkocza.

Ostatnim krokiem jest połączenie tego warkocza razem z początkowym kucykiem który zrobiłaś z resztą włosów. Możesz też po prostu poluzować resztę włosów i je rozpuścić.

Miłość Twojego życia - mama i córka

2. Kucyk i kokardy

Użyj grzebienia aby utworzyć kwadrat na włosach córki. Innymi słowy utwórz dwie części po bokach i drugą linię w kierunku ciemienia, od jednej części bocznej do drugiej. Zwiąż wszystkie włosy z wyjątkiem kwadratu, który wcześniej utworzyłaś. Jeśli Twoje dziecko ma grzywkę, oddziel je klipsem aby nie przeszkadzała. Powtórz kroki opisane w poprzedniej fryzurze, dzieląc kwadrat na mniejsze części i zwiąż je kolorowymi gumeczkami. Tak jak poprzednio, łącz je z każdą kolejną.

Kolejny krok polega na wyjęciu pozostałych włosów (poza kwadrat) i rozdzieleniu ich na dwa warkocze. Dołącz do “warkocza” którego właśnie stworzyłaś. Na zakończenie zawiń wstążkę wokół każdego warkocza i zawiąż ją w kokardę.

“Krótkie włosy Twojego dziecka sprawiają, że jej wyjątkowe cechy wyróżniają się jeszcze bardziej.”

3. Kolorowe opaski do włosów

Jeśli Twoje dziecko nie ma zbyt dużo włosów lub  włosy są jeszcze bardzo krótkie jest to doskonałe rozwiązanie dla Twojej córki. Rozłóż włosy na bok i chwytaj kosmyk za kosmykiem zaczynając od przodu. Z każdą następną porcją włosów które rozdzielasz, obracaj je wokół palca i związuj małą opaską. W miarę postępów dołączaj je do pasm, kierując się w tył głowy. Kiedy zbliżysz się prawie do końca, załóż ostatnią gumową opaskę i pozostaw resztę włosów rozpuszczone.

Możesz również dodać wstążkę aby uzyskać lepszy efekt końcowy. Starannie przeczesz grzywkę i włosy po bokach co pomoże dopełnić ten wspaniały wygląd.

4. Krótkie włosy a pleciona wstążka

Kiedy myślisz o warkoczach, prawdopodobnie automatycznie nasuwa Ci się myśl o długich włosach. Jednak warkocze doskonale nadają się także i do krótszych włosów.

Najpierw oddziel grzywkę dziewczynki od reszty włosów. Podziel je na kilka małych pasków wzdłuż linii, wiążąc je maleńkimi gumkami.

Teraz podziel każdy malutki kucyk na dwa i połącz połowę jednego kucyka z połową następnego.

Mała dziewczynka

Po przejściu z jednej strony na drugą i zwiąż ostatnie pasmo włosów, na koniec dodaj wstążkę.

Rozpocznij wstęgę od strony do której przymocowałeś pierwszą gumkę i splataj ją kolejno poniżej. Kiedy przejdziesz już na drugą stronę, możesz także związać to wstążką.

Fryzury dla dziewczynek z krótkimi włosami są proste i bardzo efektowne. W celu uzyskania najlepszych rezultatów, rozpocznij układanie włosów gdy są one mokre.

Jeśli Twoje dziecko nie jest w dobrym nastroju lub jest zbyt aktywne, poczekaj na lepszy moment. W końcu istotniejsze jest nie tyle doskonała fryzura, co czas spędzony razem jako matka i córka!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.