Kobiety w ciąży - co mężczyźni powinni o nich wiedzieć

Kobiety w ciąży - co mężczyźni powinni o nich wiedzieć
Elena Sanz Martín

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia, 2018

Większość mężczyzn robi, co w ich mocy, aby uszczęśliwić partnerkę przez cały okres ciąży. Kobiety w ciąży wymagają bowiem szczególnego traktowania pod każdym względem. Błędy jednak się zdarzają, ponieważ partnerzy płci męskiej nie rozumieją, przez co przechodzą kobiety w ciąży. Nie zawsze są one poważne, ale jeśli chcesz wiedzieć, jak ich uniknąć, służymy Ci pomocą.

Coraz częściej ojcowie aktywnie angażują się w ciążę i poród. Dla większości mężczyzn ciąża jest zupełnie nowym światem, pełnym nowych doświadczeń, z których nie wszystkie są przyjemne. Radzenie sobie z nagłymi wahaniami nastroju kobiet i ich zachciankami o północy może być trudne.

W tym artykule pokażemy, że nie wszystko jest stracone. Dla przyszłych ojców, którzy chcą zrobić więcej, aby wspierać swoją partnerkę, te szczegóły mogą okazać się pomocne.

Kobiety w ciąży – co mężczyźni powinni o nich wiedzieć?

Ojcom łatwo jest czuć się zagubionym podczas pierwszej ciąży, a nawet podczas kolejnych. Z jakiegoś powodu wydaje się, że każda – nawet najmniejsza – rzecz ma wpływ na przyszłą mamę. Nie poddawajcie się, chłopaki. Wiedza o tym, jak działa kobiece ciało, jest kluczem do wspierania jej w czasie ciąży.

Dieta jest kluczem do sukcesu

Kobiety w ciąży są cały czas głodne. Każdy wie, że przyszła mama musi przyjmować więcej składników odżywczych, aby dziecko mogło rosnąć i być zdrowe. Jeśli mówi, że teraz potrzebuje jedzenia, to naprawdę oznacza, że jest głodna. Nie później, nie za minutę, teraz!

Nie powinna czekać na jedzenie. Spróbuj przygotować wszystko, czego potrzebuje, i zachować odrobinę jedzenia na później.

Tata całuje ciążowy brzuch

Komentarze na temat jej wagi nie są mile widziane

Nie mów ciężarnej kobiecie, jak grubo wygląda. Oczywiście nie ma nic piękniejszego niż codzienna obserwacja, jak rośnie jej ciążowy brzuch. Ale nawet jeśli uważasz to za komplement, kobieta bardzo rzadko chce usłyszeć, że przybrała na wadze.

Jej poczucie humoru może nie być takie samo

Zapomnij na chwilę o robieniu żartów. Kobieta w ciąży może nie doceniać w pełni Twojego poczucia humoru. Kiedy jej hormony sprawiają, że czuje się źle, czasami nawet najlepsze dowcipy nie dodają jej otuchy.

Mężczyźni również mogą przybrać na wadze

Często mężczyźni przybierają na wadze, kiedy ich partnerka jest w ciąży. Zazwyczaj dzielą się jedzeniem, na które przyszła mama ma ochotę i sięgają po przekąski. Niektóre kobiety podczas ciąży jedzą nadmierne ilości, a jeśli tak jest, jest bardziej niż prawdopodobne, że jej partner również przytyje.

Nie wchodź między kobietę w ciąży i jej jedzenie

W porze posiłku to, co należy do Ciebie, należy również do niej, ale to, co należy do niej, należy tylko do niej. Kobiety w ciąży mogą mieć charakter terytorialny, szczególnie jeśli chodzi o jedzenie. Prawdopodobnie będzie broniła jedzenia na swoim talerzu. Zapomnij więc o możliwości dzielenia się wszystkim.

Całująca się para

W czasie ciąży mózg działa inaczej

Niektóre kobiety rozpraszają się w czasie ciąży lub mają trudności z koncentracją. Zdarza się to zazwyczaj w pierwszym trymestrze i z czasem ulega pogorszeniu. Może zacząć zostawiać okulary lub zapomnieć o nocnym zamknięciu drzwi.

Seks zostaje zawieszony

Będziesz musiał być cierpliwy, bo seks będzie coraz rzadszy, aż do całkowitego zatrzymania. W drugim trymestrze nadal będziesz od czasu do czasu uprawiać seks. Ale w ostatnich tygodniach przed porodem jest bardzo mało prawdopodobne, że ona będzie w nastroju.

Ona jest w ciąży, ale nie zamierza się załamywać

Nie traktuj jej jak księżniczki. Zrozumiałe jest, że w tym czasie chcesz chronić swoją partnerkę bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Problem polega na tym, że kobiety w ciąży mogą się złościć, jeśli traktujesz je inaczej lub… jeśli nie traktujesz ich inaczej.

Z tego powodu ważne jest, aby dać jej przestrzeń. Pozwól jej czuć się przydatna, gdy sama robi kilka małych rzeczy.

Kobiety w ciąży nie chcą słyszeć narzekania innych osób

Nie wolno Ci za dużo narzekać, a już zwłaszcza na temat wymienionych tutaj zmian. Podczas ciąży ważne jest, abyś nie narzekał bezpośrednio przy kobiecie. To ona nosi dziecko i to ona będzie musiała przejść przez poród.

Kobiety w ciąży mogą być nieco rozleniwione

Mężczyźni powinni zrozumieć, że w pewnym momencie będą musieli podjąć się wszystkich zadań, które trzeba zrobić w całym domu. Twoja partnerka może nie być w stanie lub nie chcieć ich zrobić. Bądź wyrozumiały.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.