Buty dla ciężarnych: jak wybrać najlepsze obuwie

Buty dla ciężarnych: jak wybrać najlepsze obuwie

Ostatnia aktualizacja: 25 marca, 2019

Ciąża jest jednym z najpiękniejszych etapów kobiecego życia. Jednak wiąże się także z wieloma zmianami, które wymagają odpowiedniej odzieży i obuwia. W przypadku tego drugiego ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać najlepsze buty dla ciężarnych.

W dzisiejszym artykule opowiemy Ci jak wybrać buty dla ciężarnych i jakie czynniki należy brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Koniecznie przeczytaj!

Najlepsze buty dla ciężarnych

Czy naprawdę należy myśleć o obuwiu w czasie ciąży? Odpowiedź brzmi: tak, zdecydowanie. Zmiany w ciele ciężarnej kobiety powodują duże zmiany także w stopach i kostkach, ze względu na zatrzymanie wody w organizmie i opuchliznę.

Ponadto występuje niewielka zmiana środka ciężkości kobiety, która może wpływać na równowagę i powodować upadki. Jednak w pierwszym trymestrze można nadal używać tego samego obuwia, o ile kobieta w ciąży czuje się komfortowo.

Od drugiego trymestru zmiany naprawdę powodują konieczność używania innego rodzaju obuwia. Najważniejsze jest, aby kobieta czuła się bezpiecznie i komfortowo przez cały czas.

Rodzaje obuwia dla ciężarnych

Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją rozmaite rodzaje obuwia, z których wiele nadaje się dla kobiet w ciąży. Teraz często można znaleźć nowoczesne style, które oprócz tego, że wyglądają wspaniale, również zapewniają komfort Twoim stopom.

Wśród modeli rekomendowanych przez specjalistów są:

Szeroki krój

Buty o szerokim kroju gwarantują całkowite wsparcie ciężaru, ponieważ wspierają duży obszar stopy. W ten sposób kobieta ma większą stabilność i pomaga jej to zrekompensować utratę równowagi spowodowaną ciążą. Zaleca się, aby czubki bytów były owalne lub zaokrąglone dla większego komfortu i wsparcia stopy.

Kobieta w ciąży ma spuchnięte stopy

Buty dla ciężarnych na średnim obcasie

Jeśli ciężarna kobieta lubi nosić obcasy, może nadal to robić. Powinna jednak unikać bardzo wysokich. Wysokość obsasu powinna wynosić od dwóch do czterech centymetrów, aby zapewnione było maksymalne bezpieczeństwo. W rzeczywistości zupełnie płaski but może wydłużyć ścięgno Achillesa, co zwiększa poczucie niestabilności.

Miękkie materiały

Buty dla ciężarnych powinny być wykonane z miękkiego materiału. Zalecane są tkaniny półsyntetyczne lub naturalne, aby mogły łatwo dostosować się do kształtu stopy.

Syntetyczna i sztywna tkanina powoduje otarcia i odparzenia lub ogranicza poziom wsparcia. W rezultacie kobieta może się przewrócić.

Klasyczne trampki ze sznurowadłami

Większość kobiet ma już w swojej szafie parę klasycznych trampek. Świetnie się sprawdzają w czasie ciąży i możesz nadal używać ich ze swoimi ulubionymi dżinsami. Należy jednak pamiętać, że najlepsze buty dla ciężarnych to te, które mają nieco podniesioną piętę, co poprawia stabilność.

W pierwszym trymestrze można nadal używać tego samego obuwia, o ile kobieta w ciąży czuje się komfortowo.

Buty dla ciężarnych – sandały

Większość zgadza się, że sandały to najlepsze buty dla ciężarnych. Sandały można znaleźć z klinowatymi podeszwami, zapewniającymi komfort przy każdym kroku. Ponadto możliwość noszenia ich na bose stopy zapewnia kobiecie większy komfort i chłód.

Mokasyny

Zasadniczo mokasyny występują we wszystkich kolorach i wzorach i pasują do stylu każdej współczesnej kobiety. Ponadto są wykonane z zamszowych materiałów, które są bardzo miękkie w dotyku i zapewniają większy komfort.

Buty na koturnie

Jeśli jesteś pracującą mamą i chcesz zachować swój styl w miejscu pracy, to platformy są idealne. Postaraj się poszukać niskiej i szerokiej platformy, która zapewni pełne wsparcie Twoim stopom. Platformy są idealnym zamiennikiem wysokich obcasów.

Kobieta w ciąży ma problemy ze stopami

Jak znaleźć najlepsze buty dla ciężarnych

Wiedza, jaki rodzaj buta jest dla Ciebie najlepszy, naprawdę pomoże Ci czuć się komfortowo na tym wspaniałym etapie Twojego życia. Aby zakupy były udane, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • Poznaj swoje ciało i zidentyfikuj zmiany, które mają miejsce. Pomoże Ci to dokonać właściwego wyboru obuwia, z którego będziesz mogła korzystać podczas tych niesamowitych dziewięciu miesięcy swojego życia.
  • Rozpoznaj to, co jest dla Ciebie dobre: ​​nie tylko pod względem stylu, ale także komfortu. W czasie ciąży wiele kobiet jest bardziej wrażliwa na różne czynniki. Z tego powodu szukaj modeli, które dostosowują się do tej zmiany.
  • Wybierz model, który szanuje anatomię stopy.

Podsumowując, najlepsze buty dla ciężarnych niekoniecznie muszą być najpiękniejsze, ale powinny być najwygodniejsze. Najważniejsze są stabilność stopy i dbać o bezpieczeństwo ciężarnej.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.