Twoje dziecko to najpiękniejsze w historii dzieło sztuki

Twoje dziecko to najpiękniejsze w historii dzieło sztuki
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Twoje dziecko jest najpiękniejszym dziełem sztuki. Zapewne usłyszałaś to lub jakieś podobne zdanie. Być może w towarzystwie innych matek, w szpitalnej poczekalni lub w sąsiedzkim klubie. Każda matka też tak uważa. My również się z tym całkowicie zgadzamy, gdyż każdy człowiek, czy ten duży, czy mały jest prawdziwym arcydziełem.

Wbrew opinii wielu, nie ma w tym nic trywialnego! Niezależnie od tego, czy jesteś obdarzony talentem artystycznym, nie ma większego dzieła sztuki lub stworzenia, niż Twoje dziecko. Inicjacja takiego arcydzieła trwa 9 miesięcy, a rozwój i kształtowanie – resztę życia. Voila! Właśnie tak powstaje największe dzieło każdego związku.

Twoje dziecko – prawdziwe dzieło sztuki

Pomyśl o tym: matka potrafi łączyć się i komunikować z dzieckiem, nawet gdy jest jeszcze w jej łonie. Czuje jak ta istota, wciąż tak uzależniona od jej ciała, staje się odrębnym życiem i wie, że ten maluch, który kiedyś był jej częścią, rozumie ją lepiej niż ktokolwiek inny.

Twoje dziecko jest szczęśliwe

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że dziecko odczuwa Twój ból, tak jak kiedyś odczuwało bicie Twojego serca. Dziecko zna Twoją siłę, ponieważ słyszało każde westchnienie wynikające ze zmęczenia, wzdychanie, które przechodziło przez jego małe ciałko. Czuło, że walczysz o coś, co wydawało się prawie niemożliwe do zrealizowania.

Właśnie to stworzenie w Twoim łonie pobudzało Cię do działania i motywowało na każdym kroku. Nie pozwoliło Ci się poddać, nawet w tych najgorszych chwilach. Choć może się wydawać, że Twoje dziecko jest bezbronne, zaufaj nam, że jego malutkie, urocze ciałko kryje w sobie wszystkie sekrety Twojego życia.

Twoje dziecko, Twoje największe dzieło sztuki posiada ogromną moc, która jest w stanie poruszyć niebo i ziemię oraz zmienić całe Twoje życie. Twoje dziecko ma siłę, nadprzyrodzony dar, który w prosty sposób przenosi Cię do przeszłości, podczas gdy Ty jesteś tu obecna, myśląc o przyszłości.

Wszystko to dzieje się, dzięki jednemu, najważniejszemu aktowi miłości, a mianowicie macierzyństwu. Niemowlęta budzą w nas czułość i niewinność. Ich zdolność do wprowadzania spokoju w naszym pracowitym i intensywnym życiu przekracza moc każdego dzieła. Ich małe dowcipy i czułe ekspresje są bardziej fascynujące niż uśmiech Mona Lisy.

Cudowna więź matki i córki

Twoje dziecko jest bardziej wartościowe, niż jakiekolwiek dzieło sztuki

Zapach skóry Twojego maluszka, jego złośliwe wybryki i wszystko, co wyraża w swoim spojrzeniu jest bardziej cenne niż jakiekolwiek dzieło sztuki. Obserwowanie dorastania dziecka jest równie dziwne i fascynujące, jak każda z fantazji Fridy Kahlo. Oglądanie Twojego dziecka znajdującego się w samym środku konfliktu, poczucie beznadziejności lub frustracji, jest bardziej niepokojące niż jakakolwiek inna praca Van Gogha czy Muncha.

Z jego różnymi aspektami i zachowaniami, publicznie i w domu, Twoje dziecko jest bardziej wielowymiarowe i nieprzewidywalne niż portret kubistyczny PicassaNadejście Twojego maluszka na świat może zmienić Twoje koncepcje wzniosłości i arcydzieła. Nie ma muzeum zdolnego pomieścić czegoś tak magicznego i wyjątkowego. Żadne dzieło sztuki nie może się równać z jego autentycznością i nieskazitelnością. To prawdziwy cud, który inspiruje.

Losowi dzieciństwa nie da się oprzeć. Twoje dziecko jest największym dziełem sztuki – takim, z którego jesteś całkowicie zadowolona i dumna. Jesteś typową matką, zachwyconą istotą, która stała się mistrzem swojego życia. Wszystko to zawdzięczasz urodzeniu tej małej istoty.

Zanurz się w tym dziele sztuki. Odpuść sobie i pozwól mu okazywać miłość, którą Cię darzy, na swój sposób. Nie zaprzeczysz, że pocałunek, przytulanie lub proste “Kocham cię, mamo” wystarczą, by zmieść Cię z nóg. W końcu Wasze dziecko jest owocem Waszej miłości, inkarnacji Waszych wspólnych nadziei. Jest chodzącym cudem, które jest niezastąpione i wyjątkowe w każdym calu.

Zatrzymaj się i doceń swoje maleństwo. Obserwuj wszystkie szczegóły, nie przegap niczego! Poczuj błogosławieństwo każdej z jego cnót i zaakceptuj małe wady i błędy, które popełnia. Ciesz się jego pięknem i podziwiaj naturalny wdzięk. Odkryj w swoim maleństwie prawdziwe znaczenie ogromu miłości bez ograniczeń!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.