Będziesz wspaniały – jak mama wyczekuje narodzin dziecka

Będziesz wspaniały – jak mama wyczekuje narodzin dziecka
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Nadchodzi ten wyczekiwany dzień: wynik testu jest dodatni! Oto spełniają się moje marzenia i wyruszam w dziewięciomiesięczną podróż, która nigdy mi się nie znudzi. Od tego momentu nie będę w stanie przestać o Tobie myśleć i wyobrażać sobie, jaki będziesz wspaniały.

Nadchodzi pierwsza wizyta u lekarza prowadzącego ciążę. Obiecuję Ci, że będę stosowała się do wszystkich poleceń. Obiecuję, że będę Cię chroniła i przemienię nieoszlifowany diament w najpiękniejszy kamień siłą mojej miłości, która płynie z przepełnionego radością serca. Zobaczysz, będziesz wspaniały.

Moje najdroższe dziecko, nie mogę przestać patrzeć na mój brzuch myśląc, że niedługo ujrzę Cię na tym świecie. Póki to nie nastąpi, moje ciało będzie Twoją kołyską. Będę bujać Cię w dzień i w nocy, śpiewając Ci najpiękniejsze kołysanki. Będę prowadziła z Tobą niekończące się rozmowy, mój najlepszy przyjacielu i najwierniejszy towarzyszu.

Cieszę się z doświadczeń, jakie niesie ze sobą ta ciąża. Będę rozkoszowała się każdą sekundą tego cudownego procesu. Nie mogę się doczekać, gdy zacznę czuć Ciebie w moim brzuchu. Chcę doświadczyć życia i czuć, że Twoje małe ciało rozwija się i rośnie we mnie.

Myśl o mnie jak o schronieniu, swetrze i naturalnym jedzeniu, zaprojektowanym przez naturę specjalnie dla Ciebie, najważniejszej osoby w moim życiu. Snuję marzenia o tym, jakie mogą być Twoje dni i noce. Wyobraź sobie mnie, swoją mamę, i bądź pewien, że przy mnie będziesz szczęśliwy.

Nie mogę się doczekać, by przekonać się, jak będziesz wspaniały

Brzuch w ciąży z wyglądającym z niego dzieckiem

Tak samo jak moi najbliżsi wierzę, że najistotniejsze jest Twoje dobro. Dlatego też nie przyjmuję się Twoją płcią i wyglądem. Zapewniam Cię, że będę Cię nieskończenie kochać, bez względu na to, jaki będziesz. Chłopiec czy dziewczynka, brunet czy blondyn – to nie ma znaczenia, i tak będziesz wspaniały.

Jednak nie jestem w stanie przestać o Tobie myśleć. Myślę o Twoim przybyciu, o naszym pierwszym spotkaniu. Myślę o Twoim zapachu, Twojej twarzy i miękkości Twojej skóry. Staram się Ciebie zobaczyć i poznać Cię zanim przybędziesz, by zaspokoić swoją ciekawość.

Już widzę Twoje małe palce, pulchny brzuszek i bezzębny uśmiech. Obezwładnia mnie samo Twoje wyobrażenie i myśl, że będę miała Cię w ramionach. To prawda, że w takich momentach nie jestem w stanie przestać gładzić mojego brzucha myśląc o Tobie.

Myśl o tym, jak śpisz na mojej piersi i wyobrażenie Twojego pierwszego śmiechu sprawiają, że całkowicie się rozpływam. Wyobrażam sobie, jak pokrywam Twoje stopy milionem całusów. Te słodkie stópki, które niedługo zaczną stawiać swoje pierwsze kroki.

Jesteś najpiękniejszym marzeniem

W dniu, w którym dowiedziałam się o Twoim istnieniu, zaczęłam zdawać sobie sprawę, że zmieni się wiele rzeczy. Na samą myśl ogarnia mnie niesamowita radość.

Podejmę się tego wyzwania, które ukształtuje mnie jako osobę, z miłością i pokorą. Kobieta odradza się, gdy zostaje mamą i widzi, jak jej serce opuszcza jej ciało, aby żyć obok niej w postaci jej dziecka.

Mama w ciąży idąca przez łąkę z dzieckiem widocznym w brzuchu - mama wie, że będziesz wspaniały

Dzisiaj stałeś się moim najpiękniejszym marzeniem. Marzeniem, które rozbudza nowe i wcześniej nieznane uczucia i wrażenia.

Mieścisz w sobie wszystkie moje marzenia i masz moc, by sprawić, że wszystkie się spełnią.

Jesteś nauczycielem, którego zesłał mi Bóg, abym zobaczyła, jak mam żyć przepełniona największą radością. Mimo lęków i wątpliwości, które mogą pojawiać się w moim mózgu, wiem, że dasz mi siłę i odwagę, abym mogła pokonać każdą przeszkodę, która może pojawić się na drodze macierzyństwa.

Chcę zobaczyć, jak odpowiadasz uśmiechem na mój uśmiech. Chcę być Twoim wspólnikiem i powiernikiem. Cud życia jest niesamowity. Pragnę dać Ci wszystko, czego potrzebujesz, byś stał się najszczęśliwszym dzieckiem na świecie.

Moje dziecko, jesteś moim największym marzeniem. To Ty dajesz mi powód do życia. Jesteś motorem napędowym, który każde mi iść dalej. Jesteś największą siłą, która przepełnia mnie do szpiku kości.

Dziękuję Ci za to, że mnie zaskakujesz od pierwszej chwili swojego istnienia. Nie śpiesz się, będę czekała na Ciebie tyle, ile trzeba, bo wiem, że będziesz wart każdej minuty.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.