5 ważnych rzeczy które gotowe są poświęcić matki

5 ważnych rzeczy które gotowe są poświęcić matki
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Napisany przez Gladys González

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

W tym poście przedstawimy pięć ważnych rzeczy które musi poświęcić matka aby troszczyć się i dać o swoje maleństwo.

Prawie natychmiast, gdy nadchodzą radosne wieści, piękne uczucie znane jako miłość macierzyńska zaczyna rosnąć wraz z dzieckiem w naszym łonie. Nasza twarz promienieje, nasze życie nabiera nowego znaczenia i jesteśmy napełnione duchem bezinteresowności. Wiemy, że nasze dziecko jest naszym najwyższym priorytetem.

Kiedy dziecko wkracza do naszego życie, nasze opinie się zmieniają, a nasze cele nabierają nowego znaczenia. Stajemy się bezinteresowne a rezygnacja z wielu ważnych rzeczy wydaje się naturalna. Jeśli to dla dobra naszego, ukochanego dziecka, zrobiłybyśmy to bez zastanawiania się dwa razy.

Poświęcenie, bezinteresowność i macierzyńska miłość, które instynktownie odczuwamy dla naszych małych dzieci, powodują, że staramy się je chronić. Wszystkie te działania i emocje są częścią poświęcenia matek.

Mamy potrzebują niezłomnej siły, by przyjąć na siebie tę kluczową rolę. Rozumiemy, że nie jest to proste zadanie. Zawsze szukamy informacji i porad które pomogą nam być dobrą matką.

W końcu, musimy wypracować dobre nawyki. Jako matki musimy być życzliwe, ale także zdolne do wychowywania i dyscyplinowania naszego dziecka we właściwy sposób.

Kobiety które są matkami, to nie tylko kobiety, ale i anioły. Matki są niewyczerpanymi źródłami miłości i uczucia. Nikt nie kocha tak jak matka. Gdybyśmy odłożyli na bok wszystkie rzeczy które bierzemy za pewniki, musielibyśmy pozbyć się słońca i księżyca oraz miłości matki.

Opieka nad chorym synem warta poświęcenia ważnych rzeczy

5 ważnych rzeczy które poświęca matka

Jako matki poświęcamy się naszym dzieciom, nawet gdy są jeszcze w naszym łonie. Przekształcamy nasze ciała, zmieniamy nasze przyzwyczajenia i zainteresowania, obciążamy nasze finanse i tak dalej. Być może niektóre z tych zmian są również częścią ofiar jakie muszą ponieść matki.

Oto 5 najczęstszych ważnych rzeczy, które poświęcają matki. Wszystkie one są konsekwencją  głębokiej miłości, którą odczuwamy dla naszych dzieci.

1. Wygląd

Choć może wydawać się to próżne, akceptacja przemian dotyczących ciała jest czymś, co większość kobiet uważa za niewygodne. Zmiana garderoby z powodu chwilowego przybrania na wadze i akceptacja przerażających rozstępów, które zostawiają swój ślad po naszej ciąży, to ofiary, które ponosimy jako matki.

2. Zainteresowania

Być może będziemy musiały pominąć kilka godzin zakupów lub oglądanie naszych ulubionych filmów na rzecz zabaw przyjaznych dzieciom lub oglądania z nimi ulubionych kreskówek. Zawsze jednak będzie to tego warte, a radość na ich twarzach będzie nagrodą jakiej potrzebujemy.

3. Nawyki

Kiedy sprowadzimy dziecko na ten świat, mamy obowiązek dawać mu przykład. Złe nawyki, takie jak palenie, nadmierne picie lub niezdrowe odżywianie, muszą zmieniać się stopniowo, dla dobra naszych dzieci i nas samych.

4. Czas

Jako matki mamy bardzo mało czasu dla siebie. Posiadanie dziecka oznacza robienie większości rzeczy szybko, akceptowanie trochę więcej stresu i rozwijanie cierpliwości i tolerancji.

5. Organizacja czasu

Kiedy jesteśmy matkami, nasz sposób organizowania i planowania naszego życia musi się zmienić, tak aby uwzględnić nieskończoną liczbę zadań i obowiązków niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych dzieci.

Dziecko z kwiatami

Miłość dziecka: nagroda za wszystkie poświęcenia

Mimo że są tego nieświadome, nasze dzieci mają zdolność zmieniania wszystkich naszych aspiracji i marzeń. Jednak ta ogromna nagroda, którą jest pojawienie się tych małych cudów w naszym domu, w nadmiarze rekompensuje nam wszystkie ważnych rzeczy o których musieliśmy zapomnieć – poświęceń na które godzą się matki tylko po to aby zobaczyć swoje dzieci zdrowymi i szczęśliwymi.

Kiedy przyzwyczaimy się do tego, nowego stylu życia, zaczną pojawiać się nowe źródła satysfakcji. Wszystko co robisz zostanie nagrodzone miłością i uczuciem od Twojego maleństwa.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.