Tęczowe dziecko przynosi radość po smutku

Tęczowe dziecko przynosi radość po smutku
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2018

Może nie wiesz, kim jest tęczowe dziecko, nawet jeśli masz je blisko. Tęcze pojawiają się tuż po burzy, gdy niebo jest jeszcze pochmurnie, a ziemia wilgotna. Tęczowe dziecko to właśnie dziecko, które pojawia się po okresie cierpienia.

Często opisywane jako dziecko, które poczęło się po utracie drugiego dziecka. Ale w rzeczywistości ten opis pasuje do każdego dziecka, które pojawia się w naszym życiu po tragedii, burzy. Tak jak w przyrodzie, tęczowe dziecko nie przychodzi, by położyć kres kryzysowi, ale je przekształcić.

Tęcze można wytłumaczyć jako wynik refrakcji słonecznej przez wodę. Chociaż wydają się magiczne, są naturalnym zjawiskiem meteorologicznym.

Tęcza

Z kolei tęczowe dzieci są niespodziewanym wynikiem niemal boskiej szansy. Żaden rodzic nie oczekuje tego błogosławieństwa życiowej burzy.

Kim jest tęczowe dziecko?

Teraz, kiedy wiemy, że istnieją tęczowe dzieci, możemy zacząć szukać tęczy w niewłaściwych miejscach. Możemy zacząć widzieć powiązania tam gdzie ich nie ma. Ale jasne jest, że porównanie ma sens, i to nasze emocje identyfikują tęczowe dzieci.

Cechą wyróżniającą te dzieci jest to, że przybywają one natychmiast po utracie drugiego. Generalnie dziecko tęczowe rodzi się w pierwszą rocznicę tragicznej straty. Jeśli minie więcej czasu, koncepcja nie ma zastosowania, chyba że burza wciąż szaleje.

Dziecko, które przynosi światło po ciemności, nie zawsze jest odbierane jako takie. Aby być dzieckiem tęczowym, dziecko musi wywoływać ten efekt.

Mimo że są one powszechne, tęcze nigdy nie przestają nas zadziwiać; to optyczne zjawisko sprawia, że zawsze się uśmiechamy.

Podobnie, przynoszenie nadziei i spokoju tym, którzy są wokół nich, jest rolą dziecka, które przychodzi na ten świat w trudnym czasie. Tęczowe dziecko nie bierze bólu. Nie wypiera uczucia straty i nie można ich porównać z innym dzieckiem, ale uspokaja rozszalałe emocje.

Utrata dziecka jest katastrofą i może zniszczyć najsilniejszego z nas. Najbardziej tragiczną częścią tej straty jest to, że odbiera ona nadzieję. Czasami nadzieja się odradza, a czasem nie. Podobnie jak tęcza, która wymaga specjalnych warunków do pojawienia się.

Tęczowe dziecko powstaje, gdy ich rodzice przestają się bać kolejnej straty. W takich przypadkach nie powinno być niepokoju. To, co sprawia, że ​​dziecko staje się tęczą, jest także tym, co przynosi ulgę rodzicom, pozwalając, by radość się odrodziła, a nadzieja zapanowała.

Gdy burza szaleje, nie ma szans na pojawienie się tęczy. W naszej analogii, podczas gdy ból i łzy trwają, nie ma nadziei dla rodziców, którzy wierzą, że stracili wszystko. Aby tęczowe dziecko mogło nadejść, burza musi się skończyć.

Po smutku pojawia się nadzieja

Mimo silnej burzy spokój zawsze powraca; światło, które rodzi nową nadzieję, po czasie, ale zawsze nadejdzie.

Nawet jeśli nie czujesz już bólu, ta nowa istota wywoła burzę emocji, ponownie rozbudzając oczekiwania. Emocje te mogą wywołać stres i obudzić złe wspomnienia.

Matka czule całuje dziecko w policzek - tęczowe dziecko

To dziecko przychodzi, aby przywrócić równowagę, wypełnić ciemność światłem i kolorem. Stają się naszą motywacją do uczenia się i pogodzenia się ze stratą.

Powinniśmy docenić każde dziecko, ale to dziecko jest w szczególności istotą wypełnioną pozytywną energią, która będzie cieszyć się szczególną troską i uczuciem.

Musimy pamiętać, że tęczowe dziecko jest rodzeństwem gwiezdnego dziecka, tego, które nas opuściło, aby ten się pojawił.

Tęczowe dziecko jest tajemnicą życia, które przyszło, by ukraść nasze serca i nauczyć nas, że żyjemy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Antonov, V. V., & Teplyy, A. (2008). Trabajo espiritual con los niños.«. New Atlanteans.
  • Torres Delgado, J. M., & Rangel Guerrero, A. (2010, abril). La familia funcional como promotora del desarrollo humano e integral de la persona desde la perspectiva femenina. Recuperado de http://www.scielo.org.mx/scielo.php?script=sci_arttext

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.