Matka na pełen etat - śmieszny film

Matka na pełen etat - śmieszny film
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Niewątpliwie jedna z najlepszych ról jakie musimy w życiu zagrać to rola matki. Konsekwencją tego jest fakt, że wiele kobiet uważa zawód jakim jest matka na pełen etat, za najlepszy na świecie. Jednakże, jak pokazuje śmieszny film na YouTube, praca jako matka na pełen etat może być bardzo wyczerpująca. Profesja ta wymaga od nas bardzo dużej ilości czasu przez 365 dni w roku i odłożenia swoich potrzeb na bok.

Dodatkowo, nie ma lepszej zapłaty niż satysfakcja z dawania rodzinie tego co najlepsze. Nie trzeba wspominać, że robi się to bez odpoczynku i wakacji. Biorąc to wszystko pod uwagę, jest to stanowisko na które nikt by nigdy nie kandydował. Wiele kobiet piastuje jednak tą role wkładając w nią wiele miłości i oddania.

Z tego powodu, jedna z amerykańskich matek ukazała jak trudne może być sprostanie naszym domowym obowiązkom przy akompaniamencie płaczącego dziecka. Aby udowodnić światu, że zawód taki jak matka na cały etat jest najtrudniejszym ze wszystkich, stworzyła to wideo.

dzieci plus bałagan

Wideo pokazuje jak wyczerpujące jest życie jako matka na pełen etat

Miałaś kiedyś wrażenie, że te ubrania które staranie prasowałaś i poskładałaś jakimś magicznym sposobem teleportowały się do innego miejsca w twoim domu? Czy kiedyś ci się to zdarzyło? To co pozamiatałaś nagle znowu było rozsypane?

Takie sytuacje z dnia matki na pełen etat, przedstawia nam młoda kobieta. Ona rozumie doskonale, że takie magiczne rzeczy to norma w domu gdzie mieszka dziecko i wie, że dzieje się to za sprawą jej 15 miesięcznego dziecka.

To czarujące wideo ukazuje nam, życie wielu matek które walczą z wiecznie porozrzucanymi zabawkami które mimo sprzątania i układania, leżą wszędzie.

Oglądając ten film na youtube, można zobaczyć, że matka na pełen etat to nie łatwe zadanie. Zwłaszcza, że robimy wszystko z tą małą osóbką która chodzi za nami i zmienia z powrotem wszystko co zrobiliśmy. Przez to na koniec dnia możesz zadać sobie przerażające pytanie „Co robiłaś cały dzień?” i szukać niepotrzebnych wymówek.

To wideo to przypomnienie co znaczy być matką na pełen etat

To wspaniałe wideo dalekie od bycia odą do desperacji i stresu, który może pojawić się u wielu kobiet. Podsumowuje powszechne sytuacje w macierzyństwie w ciągu jednej minuty i dwudziestu jeden sekund, które zachwyciły widzów z całego świata.

matka na pełen etat

Film pokazuje problemy życia jako matka na pełen etat  i ma już ponad 9 200 000 wyświetleń. Jest bardzo popularny w wielu sieciach ponieważ tłumaczy i ukazuje trudności z którymi boryka się matka na pełen etat.

Warto jednak wyjaśnić, że wideo nie tylko podkreśla, jak trudno jest utrzymać porządek w domu i wszelkie domowe obowiązki z małym dzieckiem. Ukazuje także ile czasu potrzebne jest na utrzymanie ich w czystości i zdrowiu.

Czy twoje dziecko ubrudziło się kiedyś podczas zabawy w parku a po kąpieli musiałaś je znowu myć bo ubrudziło się podczas jedzenia ? Nie wspominając już o czyszczeniu i dezynfekcji całego domu po zabawie lub karmieniu.

Wyczerpana ale usatysfakcjonowana i zadowolona

To prawda, żadne instrukcje obsługi nie mogły by nas lepiej przygotować do macierzyństwa niż robi to ten filmik.

Praca jako matka na pełen etat wymaga całkowitego oddania i cierpliwości które idą z tą rolą w pakiecie. Może czasami będziesz czuła się zmęczona, sfrustrowana i miała ochotę się poddać. Będą jednak dni kiedy zrozumiesz co to znaczy matka na pełen etat, matka o wielu profesjach: pielęgniarki, kucharki, nauczycielki itp.

Niektóre dni są trudniejsze niż inne. Uśmiechaj się jednak zawsze jak sprzątasz dom dla swoich dzieci i rodziny którą stworzyłaś. Wyznaczasz sobie granice, bo nie wszystko związane z wychowywaniem dzieci jest tak kolorowe jakby mogło się zdawać.

Bycie matką dostarcza nam magicznych chwil, słodkich i przyjemnych jak i tych ukazanych w tym wideo, frustrujących, smutnych i nieprzyjemnych. Jednak wszystkie te momenty i problemy tworzą twoje życie i musisz nauczyć się z nimi radzić.

Na koniec dnia, wszyscy kochamy swoje dzieci równie mocno. Nieprawdaż ?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.