Fundacion Juegaterapia: to niesamowicie pożyteczna działalność!

Głównym celem Fundacion Juegaterapia jest zapewnienie hospitalizowanym dzieciom dobrej zabawy i oderwania się od chorób. Dowiedz się więcej!
Fundacion Juegaterapia: to niesamowicie pożyteczna działalność!
Ana Couñago

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Ana Couñago.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Czy słyszałeś kiedyś o Fundacion Juegaterapia? Jest to hiszpańska organizacja non-profit – Fundacja Terapii Zabawą – która ma na celu pomóc hospitalizowanym dzieciom przejść przez trudny etap w najlepszy możliwy sposób. Jak to osiąga? Zachęcając do zabawy i rozrywki w szpitalach!

Nie zapominajmy, że ci mali pacjenci to wciąż dzieci, które zasługują na szczęśliwe dzieciństwo, pełne zabawy i radości. Cóż, to jest dokładnie to, co chce osiągnąć Fundacion Juegaterapia. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej inicjatywie? Przeczytaj zatem w naszym artykule o wszystkich realizowanych przez nią projektach!

Fundacion Juegaterapia: świetna praca z hospitalizowanymi dziećmi

Fundacion Juegaterapia powstała w 2010 roku, pierwotnie w celu zbierania konsol i gier wideo, aby mogły z nich korzystać chore dzieci w różnych szpitalach.

Ogromne korzyści, jakie przyniosło to maluchom, szybko zostały dostrzeżone, ponieważ dzieci na chwilę zapomniały dzięki temu o chorobie, na którą cierpiały i leczeniu, jakie musiały przejść. Skupiły się tylko na zabawie, co im zapewniło sporo radości.

Lekarz słuchający serca dziecka na sali szpitalnej.

Stopniowo organizacja ta rosła i nabierała znaczenia na poziomie krajowym i międzynarodowym. W efekcie powstało coraz więcej projektów, które się rozwijają, a jednocześnie są coraz bardziej zróżnicowane. A celem wszystkich tych projektów jest sprawienie, aby życie hospitalizowanych dzieci było trochę szczęśliwsze i łatwiejsze.

Obecnie Fundacion Juegaterapia zajmuje się:

 • Dostarczaniem do szpitali konsol i gier, aby dzieci miały zasoby do zabawy.
 • Zbieranie pieniędzy poprzez sprzedaż BabyPelones, małych lalek pachnących wanilią, charakteryzujących się oryginalnymi chustami, które noszą na głowach. Symbolizują one wygląd dzieci chorych na raka.
 • Budowanie ogródków dziecięcych na dachach szpitali, gdzie najmłodsi mogą wyjść i cieszyć się świeżym powietrzem.
 • Przekształcenie nieużywanych sal szpitalnych w kina dla dzieci.
 • Przekształcenie niektórych sal szpitalnych w „stacje księżycowe”, czyli pokoje ozdobione motywami związanymi z Kosmosem, w których dzieci mogą spędzać radosne chwile bez uczucia przytłoczenia i nudy.
 • Malowanie i dekorowanie szpitalnych korytarzy tak, aby były pełne kolorów i odrobiny magii.

Poprawa życia dzieci w szpitalu

Przyjęcie do szpitala jest trudne dla każdego pacjenta, ale przede wszystkim dla dzieci. Nagle dzieci w szpitalu mają ograniczone możliwości wypoczynku i swobody, co znacznie wpływa na ich samopoczucie, a co za tym idzie, na ich ogólny rozwój. Ale dzięki wspaniałej pracy Fundacion Juegaterapia to się zmienia.

Młoda dziewczynka w szpitalnym łóżku, podłączona do kroplówki, rozmawiająca z mamą.

Szpitale nie powinny być synonimem nudy czy smutku, ale wręcz przeciwnie. Dlatego musimy tworzyć przestrzenie, w których maluchy czują się komfortowo. I gdzie mogą spotykać się, grać, bawić się itp., tak jak każda inna osoba w tym samym wieku.

Jak wesprzeć Fundacion Juegaterapia?

Teraz, gdy znasz wspaniałą pracę, jaką wykonuje Fundacion Juegaterapia, czy chciałbyś ich wesprzeć? Jeśli tak, możesz wybrać kilka różnych opcji:

 • Kup BabyPelones, lalki solidarności.
 • Przekaż konsole i gry wideo.
 • Dokonuj darowizn finansowych.
 • Zostań członkiem Fundacji.
 • Zostań wolontariuszem i zaangażuj się bezpośrednio w ich pracę.

Każdy z tych prostych gestów może sprawić, że dzieci, które spędzają dużo czasu w szpitalu, będą trochę szczęśliwsze.

Na koniec zapraszamy również do odwiedzenia ich strony internetowej i dowiedzenia się więcej o fantastycznej pracy wykonanej przez Fundacion Juegaterapia pod hasłem, że zabawa leczy!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.